Mistrzostwa Świata Hard Enduro: galeria zdjęć z Erzbergrodeo
23 czerwca 2022
Trzecia edycja Freestyle Heroes porwie widzów w Gliwicach i w Gdańsku
29 czerwca 2022
Pokaż wszystkie

Wyniki 12 rundy MXGP. Nowo wybudowany tor debiutuje w serii [VIDEO]

12 runda MXGP zawitała w miniony weekend na wyspę Sumbawa w Indonezji. Tor Samota Rocket Motor Circuit został specjalnie wybudowany, aby gościć serię. Zawodnicy chwalili projekt, a aż 40 tysięcy kibiców przybyło, aby wspierać swoich faworytów podczas pierwszego na wyspie międzynarodowego wydarzenia tej rangi.

Wyniki 12 rundy MXGP

W pierwszym wyścigu klasy MXGP Tim Gajser zgarnął holeshota i szybko odjechał rywalom. Zyskał wygodną przewagę i do samej mety kontrolował sytuację. O drugie miejsce walczyli Jorge Prado i Ruben Fernandez. Prado nie potrafił skutecznie odjechać Fernandezowi i na metę wjechali z różnicą niecałych trzech sekund.

Romain Febvre spędził większość wyścigu podążając za Glennem Coldenhoffem, który zmagał się z zatruciem pokarmowym. Na ostatnim okrążeniu Febvre zaatakował, ale Coldenhoff się obronił i zajął czwarte miejsce, co w takich okolicznościach jest całkiem niezłym wynikiem.

W drugim wyścigu Gajser po starcie jechał na czwartej pozycji, ale mając kilka świetnych linii szybko wyprzedził Fernandeza i Febvre. Na prowadzeniu wtedy jechał Prado, ale Gajserowi nie zajęło wiele czasu wyprzedzenie Hiszpana i przejęcie kontroli nad wyścigiem.

Prado ukończył wyścig drugi, choć jadący na trzeciej pozycji Febvre na ostatnim okrążeniu próbował go jeszcze wyprzedzić. Febvre wiedział, że aby stanąć na podium musi dojechać na metę przed Prado, co okazało się niewykonalne.

Dzięki świetnemu pierwszemu wyścigowi oraz czwartej pozycji w drugim, Fernandez zapewnił sobie po raz drugi w tym sezonie miejsce na podium w klasie MXGP.

Wyniki 12 rundy MXGP – klasa MXGP

 1. Tim Gajser
 2. Jorge Prado
 3. Ruben Fernandez
 4. Romain Febvre
 5. Glenn Coldenhoff
 6. Mitchell Evans
 7. Pauls Jonass
 8. Mattia Guadagnini
 9. Jeremy Seewer
 10. Jordi Tixier

Klasyfikacja generalna klasy MXGP (po 12 rundach)

 1. Tim Gajser 535
 2. Jorge Prado 410
 3. Jeremy Seewer 405
 4. Maxime Renaux 365
 5. Glenn Coldenhoff 363
 6. Ruben Fernandez 342
 7. Pauls Jonass 278
 8. Brian Bogers 263
 9. Calvin Vlaanderen 239
 10. Jeremy Van Horebeek 229

W pierwszym wyścigu klasy MX2 to Tom Vialle zgarnął holeshota przed Kayem de Wolfem i Jago Geertsem. Nie długo później De Wolf upadł, co pozwoliło Geertsowi przejąć drugie miejsce i skierować swoją uwagę na Vialle. Geerts zmniejszył dzielący ich dystans, ale w połowie wyścigu popełnił kosztowny błąd, który pozwolił Tomowi odnieść łatwe zwycięstwo.

O trzecie miejsce zaciętą bitwę toczyli De Wolf, Kevin Horgmo i Simon Längenfelder. Przynajmniej do czasu, kiedy De Wolf i Horgmo zderzyli się i upadli. Laengenfelder wykorzystał sytuację i zajął trzecią pozycję wyprzedzając jeszcze w drodze do mety Thibaulta Benistanta.

Kay de Wolf, który podobnie jak Glenn Coldenhoff zmagał się z zatruciem pokarmowym, spadł na ósme miejsce i na takiej pozycji ukończył wyścig.
Drugi wyścig zaczął się z wysokiego C. W drugim zakręcie Jago Geerts zderzył się z Kevinem Horgmo i obaj zawodnicy wznawiali wyścig z samego końca stawki.

Na czele z kolei jechał Vialle, ale Längenfelder siedział mu na tylnym kole, co sprawiło, że Vialle popełnił błąd, zjechał z toru i wjechał w marshalla. Udało mu się jednak utrzymać na motocyklu i wrócić na drugiej pozycji. Niedługo później Längenfelder zaliczył uślizg koła i upadł oddając prowadzenie z powrotem Vialle, który tym razem nie popełnił kolejnych błędów i dowiózł pierwszą pozycję do mety.

W międzyczasie Geerts zaliczył kolejne dwa upadki i choć był w stanie wrócić na czwarte miejsce, miejsce na podium przepadło. Thibault Benistant zaliczył solidny dzień i z wynikiem 4-3 zajął trzecie miejsce za Simonem Längenfelderem.

W tabeli Tom Vialle odzyskał pozycję lidera i aktualnie wyprzedza Geertsa czterema punktami.

Wyniki 12 rundy MXGP – klasa MX2

 1. Tom Vialle
 2. Simon Längenfelder
 3. Thibault Benistant
 4. Jago Geerts
 5. Andrea Adamo
 6. Kevin Horgmo
 7. Stephen Rubini
 8. Kay Karssemakers
 9. Delvintor Alfarizi
 10. Ananda rigi Aditya

Klasyfikacja generalna klasy MX2 (po 12 rundach)

 1. Tom Vialle 502
 2. Jago Geerts 498
 3. Simon Längenfelder 395
 4. Kevin Horgmo 356
 5. Mikkel Haarup 332
 6. Andrea Adamo 314
 7. Thibault Benistant 304
 8. Stephen Rubini 277
 9. Isak Gifting 255
 10. Kay de Wolf 244

Szczegółowe wyniki znajdziecie na tej stronie, a relację z poprzedniej rundy tutaj.

Partnerzy

facebook youtube