Jaworski i Psiuk na starcie Mistrzostw Europy EMX65 i EMX85 w Riola Sardo
17 września 2021
Polacy ze świetnymi wynikami w Mistrzostwach Europy
20 września 2021
Pokaż wszystkie

Mistrzostwa Świata Hard Enduro – HERO Challenge – galeria zdjęć

Kurz po pierwszej polskiej rundzie Mistrzostw Świata Hard Enduro – HERO Challenge już opadł, ale emocje, którymi żył w miniony weekend tor MXDG w Dąbrowie Górniczej są nadal wielkie. Mamy dla was galerię zdjęć z tego wyjątkowego wydarzenia.

Mistrzostwa Świata Hard Enduro – HERO Challenge – galeria zdjęć

W miniony weekend do Dąbrowy Górniczej zjechały największe gwiazdy ekstremalnego enduro. Przed nimi były dwa dni intensywnej rywalizacji obejmującej prolog na torze MXDG , finał prologu w formie SuperEnduro rozgrywany w Fabryce Pełnej Życia w centrum Dąbrowy Górniczej oraz trzygodzinny wyścig główny ponownie na torze oraz jego okolicach.

Czujne oko MarGaret Photography śledziło całe wydarzenie zza obiektywu, a efekty tych obserwacji znajdziecie poniżej.

Mistrzostwa Świata Hard Enduro – HERO Challenge – galeria zdjęć z padoku

W sobotę wieczorem po pierwszych zmaganiach na torze, zawodnicy zawitali do centrum Dąbrowy Górniczej, gdzie czekał na nich tor SuperEnduro oraz licznie zgromadzeni kibice. Nie mogło zabraknąć sesji autografów, świetnych wyścigów w formule pucharowej oraz finalnego palenia gumy.

Galeria zdjęć z Fabryki Pełnej Życia

W niedzielny poranek rywalizację rozpoczęli zawodnicy, którzy uzyskali gorsze czasy w prologu. Po dwugodzinnym wyścigu grupy drugiej, przyszedł czas na wyścig główny. 120 najlepszych zawodników miało do pokonania 7 okrążeń o długości niemal 15 kilometrów każde. Limit czasowy wynosił trzy godziny.

Galeria zdjęć z niedzielnych wyścigów

Na podium historycznej rundy Mistrzostw Świata Hard Enduro – HERO Challenge stanęli Wade Young, Billy Bolt i Manuel Lettenbichler. Najlepszy wynik wśród Polaków uzyskał Dominik Olszowy, który zajął czwarte miejsce.

Drugim z Polaków, który ukończył pełne siedem okrążeń był Emil Juszczak, który zajął 15 miejsce. Niestety Tadeusz Błażusiak ze względu na nadal doskwierająca kontuzję barku musiał się wycofać z wyścigu głównego w jego wczesnej fazie.

Wyniki serii możecie znaleźć TUTAJ.

Pełną relację z HERO Challenge znajdziecie TUTAJ.

Partnerzy

facebook youtube