Mistrzostwa Świata Hard Enduro – HERO Challenge – galeria zdjęć
17 września 2021
Rafał Biały po Freestyle Heroes 2021
20 września 2021

Polacy ze świetnymi wynikami w Mistrzostwach Europy

18 września, podczas 10 rundy Mistrzostw Świata w Motocrossie Grand Prix Sardynii, odbył się finał Mistrzostw Europy klas EMX65 i EMX85. Fani polskiego motocrossu zapewne mocno trzymali kciuki za występy naszych zawodników: Michała Psiuka i Bartosza Jaworskiego, którzy wcześniej wywalczyli swoje miejsca w finale.

Wyścigowy dzień tradycyjnie rozpoczął się od treningów dowolnych, które służą zapoznaniu się zawodników z torem. Czasy wykręcone podczas pierwszej sesji napawały optymizmem: Michał uzyskał siódmy czas , a Bartek czternasty.

Następnie przyszedł czas na treningi kwalifikacyjne, które decydują o możliwości udziału w wyścigach głównych oraz kolejności wjazdu na maszynę startową. Przedsmak rywalizacji podkręcił naszych reprezentantów. Chłopaki mocno trzymali gaz w swoich klasach i ostatecznie Psiuk uzyskał trzeci czas, a Jaworski dziesiąty.

Polacy ze świetnymi wynikami w Mistrzostwach Europy w swoich klasach

Michał Psiuk po równych startach w obu wyścigach dojechał na czwartym miejscu, co dało mu również znakomite, czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej EMX65.

Bartosz Jaworski wywalczył w wyścigach wynik 9-8, w efekcie czego rywalizację w klasie EMX85 ukończył na świetnej, siódmej pozycji.

Obaj zawodnicy uzyskali znakomite rezultaty, które były możliwe dzięki zaangażowaniu i ciężkiej pracy. Brawa dla nich, trenera Arkadiusza Mańka oraz całego ekipy wspierającej polskich reprezentantów.

Pełne wyniki rundy finałowej Mistrzostw Europy EMX65 i EMX85 znajdziecie TUTAJ.