Wynajmij motocykl na ISDE 2021. Dostępne różne marki i różne roczniki
3 marca 2021
Manuel Lettenbichler, drugi i ostatni w historii, zwycięzca WESS
5 marca 2021
Pokaż wszystkie

Mistrzostwa Świata Juniorów w Motocrossie w 2023 roku odbędą się na Ukrainie

Infront Moto Racing ogłosił, że Mistrzostwa Świata Juniorów w Motocrossie w 2023 roku odbędą się na Ukrainie.

Mistrzostwa Świata Juniorów w Motocrossie w 2023 roku
odbędą się na Ukrainie

Tor motocrossowy STC SONA, zlokalizowany w miejscowości Bucha w obwodzie kijowskim, w 2023 roku będzie gościł najszybszą na świecie młodzież startująca na motocyklach o pojemności 65 cm3, 85 cm3 i 125 cm3. Miejsce to może pomieścić do 30 000 widzów i znajduje się zaledwie 36 km od międzynarodowego lotniska w Kijowie.

Klub Sportowo-Techniczny SONA od ponad 20 lat jest gospodarzem międzynarodowych, ogólnokrajowych i regionalnych zawodów motocrossowych i jest uważany za jedną z najlepszych baz treningowych ukraińskich sportowców. W 2019 roku na tym obiekcie odbyły się Mistrzostwa Świata w Sidecar Motocrossie, a także Mistrzostwa Europy EMX Quad. W 2020 tor miał ponownie być gospodarzem obu wydarzeń, ale niestety zostały one odwołane z powodu COVID-19.

STC SONA z radością powita po raz pierwszy Mistrzostwa Świata Juniorów w Motocrossie w 2023 roku na niezapomnianym wydarzeniu w rejonie Kijowa.

Mistrzostwa Świata Juniorów w Motocrossie to wyjątkowe wydarzenie, które celebruje młode i wschodzące gwiazdy tego sportu. To właśnie tam zaczynali: Jeffrey Herlings, Jordi Tixier, Pauls Jonass, Jago Geerts, czy Tim Gajser, aby później odnieść sukces w klasach MX2 i MXGP.

Więcej o serii znajdziecie TUTAJ.

Partnerzy

facebook youtube