Wyniki trzeciej rundy AMA Pro Motocrossu. Bracia Lawrence dominują, Deegan wygrywa trzecią rundę z rzędu [VIDEO]
10 czerwca 2024
Wyniki dziesiątej rundy MXGP. Gajser i Coenen zwyciężają na półmetku sezonu [VIDEO]
17 czerwca 2024
Pokaż wszystkie

Mistrzostwa Świata Sidecar i Mistrzostwa Europy Quadów. Podwójne sportowe emocje w Gdańsku

Motocrossowe Mistrzostwa Świata Sidecar i Motocrossowe Mistrzostwa Europy Quadów ponownie zagoszczą w Polsce. Wszystko dzięki GAMK, który kolejny raz podjął się organizacji tego wyjątkowego wydarzenia. Motocykle z wózkiem bocznym oraz quady zagoszczą na widowiskowym torze motocrossowym w Gdańsku przy ulicy Starogardzkiej w dniach 15-16 czerwca 2024.

Mistrzostwa Świata Sidecar i Mistrzostwa Europy Quadów

Motocross sam w sobie jest pełen adrenaliny i dynamicznych akcji: niesamowite skoki, ostre zakręty i zacięta rywalizacja, które zapewniają niezapomniane wrażenia. Dodajmy teraz do motocykla crossowego wózek boczny z pasażerem i z bardzo widowiskowego sportu robi się wręcz kosmiczny wyścig! Zobacz to na żywo i poczuj dreszcz emocji, gdy dwuosobowe zespoły będą pokonywać trudny tor motocrossowy.

Ta wyjątkowa i emocjonująca kategoria oznacza spektakularne widowisko. Kibice doskonale pamiętają poprzednie zawody w Gdańsku, które odbyły się w 2009, 2011 i 2023 roku. W tym sezonie zobaczymy pełną maszynę startową – udział weźmie ponad 30 najszybszych zespołów z różnych zakątków świata.

Imprezą towarzyszącą są Motocrossowe Mistrzostwa Europy w Quadach. W wydarzeniu wezmą udział najlepsi zawodnicy mistrzostw Europy, w tym wybitni polscy kierowcy. W zeszłym roku Roman Gwiazda wywalczył podium, a Witold Natkaniec zajął znakomite piąte miejsce. W tym roku spodziewamy się też zaciętej rywalizacji ze strony Kacpra Mieszkowskiego, Wiktora Kuśmierczaka, Mikołaja Gmerka, Kacpra Kałuży, Marcina Woźniaka i Damiana Rajczyka. Kibicowanie na żywo zawsze tworzy niesamowitą atmosferę. Doping fanów, dźwięk silników i zapach spalin unoszący się w powietrzu sprawiają, że zawody stają się jeszcze bardziej ekscytujące.

W czerwcowy weekend na tor wyjedzie blisko 100 zawodników z: Belgii, Czech, Danii, Estonii, Francji, Holandii, Litwy, Niemiec, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, czy Włoch. W programie sobotnia jazda na czas z wyścigami kwalifikacyjnymi. W niedzielę oficjalna ceremonia otwarcia o godzinie 10:30. Po niej nastąpi sesja autografów, kiedy będzie można zrobić sobie selfie, porozmawiać i przybić piątkę ze sportowcami. Główne wyścigi rozpoczną się w południe.

Oprócz emocjonujących wyścigów na uczestników czeka szereg atrakcji, m.in. strefa cateringowa i występy gości specjalnych. Przez cały weekend prowadzona będzie też prezentacja wszystkich sekcji Gdańskiego Auto Moto Klubu: motocross, pit bike, pojazdy RC, 4×4 off-road. Szykujemy wiele niespodzianek, które umilą czas między wyścigami oraz przyjazną i rodzinną atmosferę.

Gdańsk to miasto z bogatą historią i pięknymi zabytkami. Przy okazji zawodów motocrossowych można także zwiedzić stare miasto, jego muzea oraz cieszyć się nadmorskimi krajobrazami, co czyni wizytę jeszcze bardziej atrakcyjną.

Dołącz do nas i spędź weekend pełen emocjonującej sportowej akcji i rodzinnej zabawy podczas Motocrossowych Mistrzostw Świata Sidecar i Mistrzostw Europy Quadów. Z niecierpliwością czekamy na powitanie fanów podczas tego wyjątkowego wydarzenia w Gdańsku.

Gdański Auto Moto Klub specjalizuje się w organizowaniu sportów motorowych i budowaniu tętniącej życiem społeczności poprzez wysokiej jakości wydarzenia. Naszą misją jest zapewnienie sportowcom możliwości rywalizacji na najwyższym poziomie, przy jednoczesnym zapewnieniu kibicom niezapomnianych wrażeń. Tworzymy przestrzeń off-roadową dla wszystkich.

Harmonogram Zawodów
Sobota, 15 czerwca
10:00-14:30 – Treningi
14:45-17:45 – Wyścigi kwalifikacyjne

Niedziela, 16 czerwca
10:30– Uroczyste otwarcie zawodów+prezentacja zawodników+sesja autografów
11:15 12:45 14:00 15:45 – Starty Wyścigów Głównych
ok17:00 – Ceremonia wręczenia nagród

Informacja o biletach
Obowiązują oddzielne bilety, które uprawniają do wstępu na teren wydarzenia w sobotę i w niedzielę. Bilety można nabyć przy wejściu na tor (wyłącznie za gotówkę) lub online na stronie z eBILET. Miejsce do zaparkowania pojazdu przy torze jest bezpłatne, dojazd oznakowaną drogą od ulicy Starogardzkiej. Dla przyjezdnych kibiców dostępny jest camping z dostępem do elektryczności oraz toalet.

SOBOTA (treningi oraz wyścigi kwalifikacyjne)
FREE – do 12 lat i niepełnosprawni
20 zł – ulgowy – 13-18 lat
30 zł – normalny

NIEDZIELA (wyścigi główne)
FREE – do 12 lat i niepełnosprawni
30 zł – ulgowy – 13-18 lat
50 zł – normalny

CAMPING
SAMOCHÓD OSOBOWY Z NAMIOTEM: 50 EUR
KAMPER Z NAMIOTEM: 100 EUR
opłata za weekend uwzględnia: prąd, toalety, prysznice

Dodatkowe Informacje na stronie internetowej Gdańskiego Auto Moto Klubu oraz Facebooku.
Strona internetowa promotora cyklu oraz Facebook.
Strona internetowa oraz wydarzenie na Facebooku.

Mistrzostwa Świata Sidecar i Mistrzostwa Europy Quadów

Partnerzy

facebook youtube