Mistrzostwa Świata Sidecar i Mistrzostwa Europy Quadów. Podwójne sportowe emocje w Gdańsku
11 czerwca 2024
Wyniki czwartej rundy AMA Pro Motocrossu w High Point. Lawrence wygrywa trzeci raz w sezonie, Masterpool pierwszy raz w karierze [VIDEO]
17 czerwca 2024
Pokaż wszystkie

Wyniki dziesiątej rundy MXGP. Gajser i Coenen zwyciężają na półmetku sezonu [VIDEO]

Mistrzostwa Świata w Motocrossie dotarły do półmetka na kultowym torze Maggiora we Włoszech. Położone w malowniczym regionie Piemontu, to historyczne miejsce jest stałą pozycją kalendarza MXGP od niemal 60 lat. Miniony weekend był pełen wzlotów i upadków, dodatkowo naznaczonych zmienną pogodą i trudnymi warunkami na torze.

Wyniki dziesiątej rundy MXGP

W pierwszym wyścigu klasy MXGP Jeremy Seewer zgarnął holeshota, ale Jorge Prado i Tim Gajser jechali tuż za nim. Gajser zdecydował się wyprzedzić Prado już w trzecim zakręcie i skoncentrował się na Seewerze. Do tej trójki dołączył Jeffrey Herlings, który musiał zmierzyć się z Calvinem Vlaanderenem, a Seewer wkrótce opuścił grono liderów po błędzie i wjechaniu w kostki wygradzające tor. Prowadzenie przejął Gajser i pomimo zaciętej pogoni Prado i Herlingsa nie oddał go aż do końca. Pierwszą trójkę na mecie dzieliło zaledwie 2,5 sekundy.

Drugi wyścig świetnie zaczął Mattia Guadagnini, który zmierzał po holeshota, ale przestrzelił zakręt i wyjechał na trawę. I może lepiej dla niego, że tak się stało, ponieważ uniknął wielkiego karambolu, który zaczął się od tego, że Valentin Guillod próbował wepchnąć się pomiędzy motocykle Prado i Seewera. Guillod wylądował na ziemi zabierając ze sobą niemal tuzin zawodników, w tym Prado, który doznał kontuzji kolana i był zmuszony wycofać się z dalszej rywalizacji.

Na czele natomiast Herlings walczył z Gajserem. Zawodnicy szli łeb w łeb i tylko dzięki upadkowi Słoweńca, Holender objął prowadzenie wygrywając wyścig. Trzecie miejsce zajął Jeremy Seewer, który uniknął rzezi na początku wyścigu.

Wyniki dziesiątej rundy MXGP – klasa MXGP

 1. Tim Gajser
 2. Jeffrey Herlings
 3. Jeremy Seewer
 4. Calvin Vlaanderen
 5. Brian Bogers
 6. Glenn Coldenhoff
 7. Benoit Paturel
 8. Jan Pancar
 9. Andrea Bonacorsi
 10. Jorge Prado

Klasyfikacja generalna klasy MXGP (po 10 rundach)

 1. Tim Gajser 511
 2. Jorge Prado 477
 3. Jeffrey Herlings 440
 4. Calvin Vlaanderen 339
 5. Jeremy Seewer 332
 6. Romain Febvre 327
 7. Glenn Coldenhoff 302
 8. Pauls Jonass 274
 9. Brian Bogers 213
 10. Kevin Horgmo 206

W pierwszym wyścigu klasy MX2, Sacha Coenen zgarnął holeshota, podczas gdy Key de Wolf uczestniczył w karambolu w pierwszym zakręcie, a Lucas Coenen upadł w drugim zakręcie. Obaj zawodnicy Husqvarny mieli co nadrabiać podczas wyścigu. Na czele natomiast jechali Sacha Coenen, Liam Everts, Simon Laengenfelder i Andrea Adamo.

W drugim zakręcie Coenen popełnił błąd i zaliczył upadek, co skrzętnie wykorzystał Everts obejmując prowadzenie. Za nim podążyli Laengenfelder i Adamo. I mimo, że rywale próbowali wywierać presję, Everts utrzymał prowadzenie aż do mety. Sacha Coenen finiszował czwarty. Kay de Wolf zdołał wrócić na siódme miejsce, a Lucas Coenen na dziesiąte.

Sacha Coenen zgarnął holeshota również w drugim wyścigu, tym razem jednak nie miał zamiaru oddawać prowadzenia. I mimo tego, że jego brat Lucas mocno naciskał, Sacha dowiózł prowadzenie do końca. Trzecie miejsce zajął zawodnik z dziką kartą – Valerio Lata, który z wynikami 5-3 stanął na najniższym stopniu podium przed swoją publicznością.

Środkowy stopień podium rundy zajął Liam Everts (1-4), dla którego było to słodko-gorzkie drugie miejsce biorąc pod uwagę remis punktowy ze zwycięzcą (4-1).

Wyniki dziesiątej rundy MXGP – klasa MX2

 1. Sacha Coenen
 2. Liam Everts
 3. Valerio Lata
 4. Andrea Adamo
 5. Simon Laengenfelder
 6. Lucas Coenen
 7. Kay de Wolf
 8. Mikkel Haarup
 9. Quentin Marc Prugnieres
 10. Ferruccio Zanchi

Klasyfikacja generalna klasy MX2 (po 10 rundach)

 1. Kay de Wolf 473
 2. Simon Laengenfelder 425
 3. Lucas Coenen 421
 4. Liam Everts 394
 5. Andrea Adamo 368
 6. Mikkel Haarup 314
 7. Rick Elzinga 300
 8. Sacha Coenen 278
 9. Thibault Benistant 226
 10. Quentin Marc Prugnieres 197

Szczegółowe wyniki znajdziecie TUTAJ, a wyniki poprzedniej rundy TU.

Partnerzy

facebook youtube