Rajd Andaluzji – tam zaczyna się droga na Dakar 2022
26 lutego 2021
Wynajmij motocykl na ISDE 2021. Dostępne różne marki i różne roczniki
3 marca 2021
Pokaż wszystkie

Mistrzostwa Świata SuperEnduro 2021: błyskawiczna rozgrywka w Budapeszcie

Mistrzostwa Świata SuperEnduro 2021 wracają po rocznej przerwie. Skompresowana seria składająca się z trzech rund odbędzie się w Papp Laszlo Arenie w Budapeszcie w dniach 1-4 kwietnia.

To będzie błyskawiczna rozgrywka w Budapeszcie. Trzy rundy zostaną rozegrane w ciągu czterech dni. Pierwsza odbędzie się w czwartek 1 kwietnia, po której nastąpi dzień przerwy. Wtedy węgierscy organizatorzy wprowadzą zmiany na torze przed rundą drugą w sobotę 3 kwietnia. W pierwszych dwóch rundach odbędą się po trzy finały dla klas Prestige i Junior oraz dwa finały Pucharu Europy.

Mistrzostwa Świata SuperEnduro 2021 zakończą się w niedzielę 4 kwietnia, a zakwalifikowani zawodnicy z poprzedniego dnia automatycznie przejdą do dwóch finałów, które ostatecznie wyłonią zwycięzców w dwóch głównych klasach.

Mistrz Świata 2020 Billy Bolt, przebywa aktualnie w Hiszpanii, gdzie przygotowuje się do tego super skondensowanego sezonu SuperEnduro.
To dobra wiadomość – mówi Billy. – Naprawdę miałem nadzieję, że wreszcie stanie się to po długim okresie przerwy, kiedy normalnie ścigalibyśmy się w arenach. Jestem teraz w Hiszpanii, trenuję i właśnie wróciłem na tor SuperEnduro w ostatnich dniach i czuję się dobrze.

Tadeusz Błażusiak i Jonny Walker, którzy zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce w serii 2020, są po dużych zmianach i w nowym sezonie pojadą dla nowych zespołów. Taddy jeździ dla GASGAS Factory Racing praktycznie od zakończenia sezonu halowego 2020, a Jonny przeszedł do Bety na początku 2021 roku.

Podobnie jak Bolt, Walker również trenował na kamieniach i kłodach w ostatnich tygodniach i wszystko wskazuje na to, że będzie gotowy stawić czoła „modzie” na czterosuwy w arenach, trzymając się swojej nowej miłości, Bety RR 300 w dwusuwie.

W rywalizacji zobaczymy również Manuela Lettenbichlera, który powróci do rozgrywek halowych w barwach Red Bull KTM Racing, chociaż Mani ostatnio koncentrował się na treningach do zawodów plenerowych.

Innym pretendentem do podium, który zmienił zespół, jest Pol Tarres. Pol zadebiutuje na arenie międzynarodowej jako zawodnik Yamaha Europe.

W planach organizatorów jest wpuszczenie ograniczonej liczby widzów do areny w Budapeszcie, ale obecnie nie jest do końca jasne ilu. Wszystko przez nadal obowiązujące, ale miejscami luzowane, ograniczenia w Europie. Głównym źródłem akcji będzie więc transmisja na żywo na Enduro-TV.com, nad którą aktualnie pracują promotorzy serii.

Mistrzostwa Świata SuperEnduro 2021: błyskawiczna rozgrywka w Budapeszcie – wypowiedzi

Z ulgą i radością ogłaszamy wreszcie, że w 2021 roku będziemy mieli Mistrzostwa Świata SuperEnduro – powiedział Bastien Blanchard, dyrektor generalny ABC Communication. – Nie było to łatwe, bo od prawie roku obowiązują nas ograniczenia. Chciałbym skorzystać z okazji i podziękować polskim i niemieckim organizatorom, którzy szukali rozwiązań umożliwiających ściganie się. Po wielomiesięcznych negocjacjach z rządem i budapeszteńską areną, Adam Hadobas postanowił podjąć się wyzwania zorganizowania trzech rund w ciągu jednego weekendu przy ograniczonej oczywiście liczbie widzów, co pozostaje do potwierdzenia. Zawodnicy z pewnością się zjawią, a my, aby umożliwić jak największej liczbie fanów śledzenie tej edycji uruchomimy transmisję na żywo za pośrednictwem EnduroTV.

– Po raz kolejny odczuwamy pokorę wobec ogromnych wysiłków zarówno naszego promotora, jak i lokalnego organizatora, zmierzających do znalezienia praktycznego rozwiązania w tym trudnym czasie dla wszystkich interesariuszy. Planowany format wielu rund w jednym miejscu jest dobrym rozwiązaniem i zapewni najlepszą możliwą okazję do zorganizowania Mistrzostw Świata SuperEnduro 2021 w bezpieczny i kontrolowany sposób. Należy pogratulować ABC Communication i lokalnemu organizatorowi wykonanej dotychczas pracy. W imieniu FIM przesyłam najlepsze życzenia, aby była to udana seria dla wszystkich zaangażowanych – powiedział Dyrektor Sportowy FIM, Jean-Paul Gombeau.

Więcej o serii znajdziecie na STRONIE.

Partnerzy

facebook youtube