10 najlepszych momentów MXGP minionego sezonu
25 lutego 2021
Mistrzostwa Świata SuperEnduro 2021: błyskawiczna rozgrywka w Budapeszcie
1 marca 2021
Pokaż wszystkie

Rajd Andaluzji – tam zaczyna się droga na Dakar 2022

W zeszłym roku, Rajd Andaluzji był praktycznie jedynym rajdem, który pozwolił motocyklistom na rozgrzewkę przed Dakarem. Druga edycja tego wydarzenia, które organizowane jest zamiast Rajdu Maroka, odbędzie się w Kadyksie od 11 do 15 maja 2021 roku.

Rajd Andaluzji – tam zaczyna się droga na Dakar 2022

Podczas tegorocznego wydarzenia, ponownie początkujący zawodnicy, którzy chcą pojechać na Rajd Dakar 2022, będą mieli okazję zademonstrować swoje umiejętności nawigacyjne i zdobyć „paszport” na wyjazd do Arabii Saudyjskiej w styczniu przyszłego roku.

Pandemia sprawiła, że 2020 roku wyścig w Andaluzji wyjątkowo odbył się w październiku. W tym, wydarzenie powróci do terminu wiosennego. Zawodnicy ścigać się będą od 11 do 15 maja, zanim temperatury w tej części Półwyspu Iberyjskiego staną się zbyt wysokie.

Zeszłoroczne wydarzenie było również poligonem doświadczalnym dla organizatorów rajdu, jeśli chodzi o działania związane z COVID-19. W tym roku ponownie biwak będzie mieścić się na osiedlu „El Rosalejo”, gdzie może być samowystarczalną osadą.

Kontrole administracyjne i techniczne wystartują od 10 maja, a prolog odbędzie się 11 maja i będzie rozgrzewką przed czterema dniami intensywnej rywalizacji w typowym południowo-hiszpańskim krajobrazie.

Organizatorzy zaplanowali dzienne etapy liczące od 200 do 300 kilometrów w pętli, czyli rozpoczynające się i kończące na tym samym biwaku. Zawodnicy będą również korzystać z satelitarnego systemu śledzenia, która pozwoli organizatorom na określenie ich pozycji w czasie rzeczywistym na poszczególnych etapach, tak jak na Rajdzie Dakar.

Podobnie jak w zeszłym roku, ta impreza będzie testem „Road to Dakar” dla nowych zawodników, aby zapoznali się z korzystaniem z kolorowego roadbooka. Podczas tego rajdu, będą musieli udowodnić, że są wystarczająco kompetentni, aby wziąć udział w największej rajdowej imprezie świata.

W klasie motocykli będą dwie kategorie. Pierwsza o nazwie „Moto” dla wyjadaczy na motocyklach rajdowych, druga, pod nazwą „Enduro Cup Moto” jest przeznaczona dla początkujących rajdowców na motocyklach, które muszą mieć zasięg 90 kilometrów.

Rejestracja do udziału w Rajdzie Andaluzji rusza 1 marca i będzie możliwa za pośrednictwem strony internetowej wyścigu.

Więcej informacji na STRONIE RAJDU.

Partnerzy

facebook youtube