AMA EnduroCross: Tadeusz Błażusiak wygrywa pierwszą rundę w USA
19 września 2022
Kalendarz Mistrzostw Świata Hard Enduro 2023. Polska nadal poza terminarzem
30 września 2022

Motocross of Nations: Tomac, Sexton i Cooper zdobywają złoto dla USA po 11 latach [VIDEO]

Mimo ulewnego deszczu, który padał w miniony weekend w RedBud, tor goszczący Motocross of Nations odwiedziło tysiące fanów. To była 75 edycja tego wydarzenia, które po 11 latach przerwy okazało się szczęśliwe dla drużyny Stanów Zjednoczonych.

Motocross of Nations: Tomac, Sexton i Cooper

W finale A rozegrane zostały trzy wyścigi, w których za każdym razem startowali zawodnicy dwóch klas: MXGP i MX2, MX2 i MX Open oraz MXGP i MX Open. Najlepsze wyniki drużynowo uzyskała reprezentacja Stanów Zjednoczonych, która niesiona dopingiem swoich fanów pojechała świetnie i stanęła na najwyższym stopniu podium.

MXGP i MX2

Eli Tomac wygrał pierwszy wyścig przed świetnie jadącym Jago Geertsem, który zaliczył najszybsze okrążenie wyścigu, i Maximem Ranaux. Ósmy na mecie Hunter Lawrence, zwyciężył w klasie MX2. Justin Cooper był drugi, a Kay De Wolf trzeci.

MX2 i MX Open

W drugim wyścigu Mattia Guadagnini prowadził przez większość wyścigu, ale ostatecznie wyprzedził go Jett Lawrence, a Chase Sexton, który jechał trzeci, awansował na drugie miejsce. Justin Cooper dowiózł na metę czwarty wynik. Karambol w pierwszym zakręcie zebrał swoje żniwo wśród innych zespołów. Tym razem najszybszy na torze był Ferrandis, który po upadku zdołał wrócić na szóste miejsce.

MXGP i MX Open

W trzecim wyścigu Maxime Renaux i Dylan Ferrandis wystartowali pierwsi. Za nimi jechał Chase Sexton, a Eli Tomac był dopiero 12. W tym momencie Francja i USA były blisko w punktach, ale Ferrandis upadł i dał moment oddechu amerykańskiemu duetowi. Tomac ostatecznie zajął szóste miejsce, a Renaux skutecznie powstrzymał Jetta Lawrence’a oraz Chase’a Sextona i wygrał wyścig oraz indywidualnie klasę MXGP wyprzedzając Eli Tomaca i Jeremy’ego Seewera.

Justin Cooper wygrał w klasie MX2 przed Hunterem Lawrencem i Marvinem Musquinem, a Jett Lawrence zwyciężył w klasie Open przed Chasem Sextonem i Dylanem Ferrandisem.