Orlen Team- historia zespołu cz. 2
24 lutego 2009

Motocross w Walencji

Walencja

WalencjaW dniach 21 i 22 lutego na południu Francji, w Walencji, odbyły się kolejne międzynarodowe zawody motocrossowe. W klasie MX1 zwyciężył mistrz świata z ubiegłego roku, Włoch David Philippaerts. Z trzech rozegranych wyścigów wygrał dwa, a w ostatnim ustąpił miejsca tylko popularnemu Keeno (Ken De Dycker), który ostatecznie został sklasyfikowany na drugim miejscu. Trzeci w generalnej klasyfikacji był kolega z zespołu Philippaertsa, Joshua Coppins.

Dobrze spisali się riderzy włoskiego teamu Aprilla. Julien Bill we wszystkich trzech wyścigach wygrywał starty. W pierwszym dosyć długo utrzymywał dobrą 2. lokatę, by ostatecznie zająć 6. miejsce. W pozostałych wyścigach plasował się na 8. miejscu, co w generalce dało mu 7. pozycję. Jego kolega z zespołu, Manuel Priem, zajął 10. miejsce w zawodach.

‑ Aprilla wcale nie jest taka słaba ‑ biorąc pod uwagę fakt, że cały czas jeździmy na seryjnych silnikach i zawieszeniu Ohlins. Do rozpoczęcia MŚ będziemy mieli przygotowane nowe silniki i zawieszenia KAYABA. Już nie możemy się doczekać, kiedy zaczniemy je testować – powiedział Julien Bill po zawodach.

W klasie MX2 niespodziewanie zwyciężył ubiegłoroczny mistrz Europy Valentin Teillet, wyprzedzając Sauna Simsona i Rui Goncalvesa