Mistrzostwa Świata Sidecar i Mistrzostwa Europy Quad – galeria zdjęć
18 czerwca 2024
Wyniki piątej rundy AMA Pro Motocrossu. Lawrence i Deegan zwyciężają po raz czwarty w sezonie [VIDEO]
1 lipca 2024
Pokaż wszystkie

MXGP w Indonezji. Prado i de Wolf wygrywają w West Nusa Tenggara [VIDEO]

Upał i wysoka wilgotność powietrza. Takie warunki czekały na zawodników podczas pierwszej z dwóch rund zaplanowanych w Indonezji. Dodatkowo rywalizację w West Nusa Tenggara na wyspie Lombok utrudnili sami organizatorzy zbyt mocno zlewając tor przed drugimi seriami wyścigów. Tym sposobem, nawet najbardziej doświadczeni kierowcy nie mieli łatwego zadania.

MXGP w Indonezji

W pierwszym wyścigu klasy MXGP holeshota zgarnął Jeremy Seewer. Szwajcar początkowo prowadził, ale niedługo później wyprzedził go Jeffrey Herlings, który nie oglądając się na nikogo zaczął odjeżdżać rywalom.

Później Seewera wyprzedzili również Jorge Prado i Tim Gajser, a następnie Calvin Vlaanderen i Andrea Bonacorsi. Seewer musiał się zadowolić szóstą pozycją. Natomiast Jeffrey Herlings minął linię mety z przewagą ponad 10 sekund nad Prado i 16 nad Gajserem.

W drugim wyścigu najszybszy w pierwszym zakręcie był Tim Gajser z Jorge Prado siedzącym mu na tylnym kole. Bardzo szybko jednak na czoło wysunął się Jeffrey Herlings i wyglądało na to, że Holender zmierza po kolejne zwycięstwo. Niestety, niedługo później upadł oddając prowadzenie dwójce rywali. Prado przejął prowadzenie, a Gajser jadąc na drugim miejscu zaliczył upadek po tym, jak wjechał w tylne koło Hiszpana. Upadek odesłał Słoweńca na piątą pozycję.

Wyścig wygrał Prado przed Herlingsem i Seewerem. W klasyfikacji rundy zwyciężył Prado z wynikiem 2-1, drugie miejsce zajął Herlings (1-2), a podium uzupełnił Calvin Vlaanderen (4-4). W tabeli nadal prowadzi Gajser z przewagą 22 punktów nad Prado i 58 nad Herlingsem.

MXGP w Indonezji – wyniki klasy MXGP

 1. Jorge Prado
 2. Jeffrey Herlings
 3. Calvin Vlaanderen
 4. Tim Gajser
 5. Jeremy Seewer
 6. Kevin Horgmo
 7. Mattia Guadagnini
 8. Andrea Bonacorsi
 9. Glenn Coldenhoff
 10. Jan Pancar

Klasyfikacja generalna klasy MXGP (po 11 rundach)

 1. Tim Gajser 555
 2. Jorge Prado 533
 3. Jeffrey Herlings 497
 4. Calvin Vlaanderen 381
 5. Jeremy Seewer 374
 6. Romain Febvre 327
 7. Glenn Coldenhoff 327
 8. Pauls Jonass 274
 9. Kevin Horgmo 238
 10. Valentin Guillod 224

W pierwszym wyścigu klasy MX2 Sacha Coenen zgarnął Holeshota, ale szybko prowadzenie przejął Simon Längenfelder. Do przodu mocno parł również Kay de Wolf, który ostatecznie wykorzystał błąd Niemca i odniósł zwycięstwo. Mikkel Haarup, który jechał bardzo dobrze, prawie zajął drugie miejsce. Prawie, robi jednak wielką różnicę, ponieważ na ostatnim okrążeniu zaliczył upadek, co skrzętnie wykorzystał Andrea Adamo przejmując drugą pozycję. Haarup minął linię mety trzeci.

W drugim wyścigu ponownie Holeshota zgarnął Sacha Coenen, a za nim podążał jego brat Lucas i Simon Längenfelder, który jednak szybko został wyprzedzony przez Kaya de Wolfa i Mikkela Haarupa. Obaj ruszyli w pościg za braćmi Coenen, który niedługo później dał im pierwszą i druga pozycję. De Wolf jechał pewnie na czele, zmierzając do mety, natomiast Haarup popełnił ten sam błąd, co w pierwszym wyścigu i ponownie zaliczył upadek na ostatnim okrążeniu. Tym razem z tej sytuacji skorzystał nie tylko Adamo, ale także obaj bracia Coenen. Tym sposobem z wynikiem 1-1 rundę wygrał de Wolf, drugie miejsce zgarnął Andrea Adamo (2-3), a podium uzupełnił Lucas Coenen (7-2). Mikkel Haarup uplasował się tuż za pudłem z wynikami 3-5.

MXGP w Indonezji – wyniki klasy MX2

 1. Kay de Wolf
 2. Andrea Adamo
 3. Lucas Coenen
 4. Mikkel Haarup
 5. Sacha Coenen
 6. Liam Everts
 7. Simon Laengenfelder
 8. Camden Mc Lellan
 9. Rick Elzinga
 10. Ferruccio Zanchi

Klasyfikacja generalna klasy MX2 (po 11 rundach)

 1. Kay de Wolf 532
 2. Lucas Coenen 467
 3. Simon Laengenfelder 463
 4. Liam Everts 432
 5. Andrea Adamo 417
 6. Mikkel Haarup 355
 7. Rick Elzinga 322
 8. Sacha Coenen 312
 9. Thibault Benistant 226
 10. Quentin Marc Prugnieres 217

Szczegółowe wyniki znajdziecie TUTAJ, a wyniki poprzedniej rundy TU.

Partnerzy

facebook youtube