17 czerwca 2009
Pokaż wszystkie

Obłucki goni mistrzów ! Mistrzostwa Świata Enduro

Sample Image
Sample Image Bartek Obłucki znakomicie spisał się w rundzie Mistrzostw Świata Enduro rozegranej w ostatni weekend w Finlandii zajmując dwukrotnie pewną trzecią lokatę. Bartek mimo niesprzyjających warunków w niedzielę pewnie zajął trzecie miejsce w klasie E2 w obydwu dniach Mistrzostw Świata.

Zwycięzcą klasy tradycyjnie został Johnny Aubert, który w tym sezonie jeszcze nie zszedł z najwyższego stopnia podium i jest poza zasięgiem reszty stawki w klasie E2. Drugie miejsce na ojczystej ziemi wywalczył wielokrotny Mistrz Świata Juha Salminen, jadącego nowym motocyklem marki BMW. W klasyfikacji sezonu lideruje oczywiście Johnny Aubert, ale drugi jest Bartek a za nim ze stratą jednego punktu Salminen. Na półmetku mistrzostw sytuacja wygląda bardzo ciekawie i zapowiada się ostra walka o tytuł wicemistrzowski.

W klasie E1 podwójne zwycięstwo odniósł Mika Ahola, który również lideruje w klasyfikacji sezonu. Również w klasie E3 i klasie Junior zwyciężyli liderzy klasyfikacji Hiszpan Ivan Cervantes (E3) oraz jego rodak Oriol Mena (Junior).

Kolejna runda już za tydzień na Słowacji w miejscowości Puchov jedyne 130 km od polskiej granicy. Na Słowacji będziemy mogli oglądać również Michała Szustera, który gościnnie wystartuje w klasie E1.