Rafał Biały video wywiad
15 grudnia 2021
Mistrzostwa Świata SuperEnduro – galeria zdjęć
23 grudnia 2021
Pokaż wszystkie

Oficjalnie zatwierdzone zespoły MXGP i MX2 na sezon 2022

Infront Moto Racing ogłosił tymczasową listę oficjalnie zatwierdzonych zespołów (OAT) na Mistrzostwa Świata w Motocrossie w sezonie 2022.

Oficjalnie zatwierdzone zespoły na sezon 2022

Wstępna lista zawiera zestawienie wszystkich zespołów, które jak dotąd zgłosiły się do rywalizacji w sezonie 2022, wraz z zawodnikami, którzy będą je reprezentować. Obecnie na liście znajduje się ponad 35 drużyn, które w przyszłym roku wezmą udział w mistrzostwach MXGP i MX2.

Mistrzostwa Świata w Motocrossie 2022 rozpoczną się 19 i 20 lutego w Matterley Basin w Winchester, gdzie rozegrane zostanie Grand Prix Wielkiej Brytanii. Matterley Basin będzie gospodarzem MXGP po raz dwunasty, odkąd po raz pierwszy pojawiło się w kalendarzu wyścigów w 2006 roku.

W sezonie 2022 powróci standardowy dwudniowy format, co oznacza, że ​​w sobotę oprócz sesji treningowych odbędzie się wyścig kwalifikacyjny MXGP i MX2, a także wyścig jednej z klas wspierających: EMX lub WMX. Natomiast w niedzielę kibice będą mieli okazję śledzić najlepszą akcję podczas głównych wyścigów MXGP i MX2 oraz drugiego wyścigu EMX i WMX.

Największe zmiany dotyczą zespołów KTM. Po tym jak na emeryturę przeszedł Antonio Cairoli, Rene Hofer zginał tragicznie na nartach na początku tego miesiąca, a część teamu zarządzana przez Claudio De Carli (Jorge Prado, Mattia Guadagnini i Simon Längenfelder) będzie ścigać się pod egidą GASGAS, u pomarańczowych pozostali tylko Jeffrey Herlings i Tom Vialle. Czy marka z Mattighofen zatrudni dodatkowych zawodników? Czas pokaże.

Tak, czy inaczej, z ponad 30 zespołami zgłoszonymi, najszybszymi zawodnikami na świecie i napiętym harmonogramem wyścigów, sezon MXGP 2022 z pewnością przyniesie kolejny sezon wielkich emocji.

Oficjalnie zatwierdzone zespoły na sezon 2022

Więcej informacji o serii znajdziecie na STRONIE. Wyniki finałowej rundy sezonu 2021 znajdziecie TUTAJ.

Partnerzy

facebook youtube