MXGP: składy drużyn na sezon 2021
7 stycznia 2021
Libor Podmol o Rajdzie Dakar 2021 [WYWIAD]
9 stycznia 2021
Pokaż wszystkie

Pol Tarres pojedzie sezon 2021 na Yamasze

Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że na scenie hard i extreme enduro Yamaha nie istnieje. Co więc się stało, że niebiescy podpisali umowę z Hiszpanem? Już wyjaśniamy.

W czasie lockdownu i przerwy w startach Pol zajął się bardziej na poważnie kręceniem produkcji video. Zaczęło się niewinnie, od video, które dobitnie pokazywało, że Pol ma ten skill. Jeśli nie widzieliście, sprawdźcie poniżej.

Video spotkało się ze sporym zainteresowaniem, więc Pol poszedł z ekipą filmową za ciosem i przetestował ekstremalnie Yamahę Tenere 700. Jeśli tego video nie widzieliście, to koniecznie musicie nadrobić. Zabawa z motocyklem typu adventure to już nie przelewki, a Tarres wyciągnął z Tenery to, co najlepsze.

To video przyciągnęło już nie tylko uwagę „zwykłych” widzów, ale także ludzi z Yamahy. Reszta potoczyła się sama.
Niedawno Tarres ogłosił, że rozstaje się z TTR Oficine Rigamonti, włoskim zespołem, który przez dwa sezony wspierał go w serii WESS i Mistrzostwach Świata SuperEnduro. Na informację o nowym kontrakcie nie czekaliśmy nawet miesiąc.

Pol Tarres pojedzie sezon 2021 na Yamasze. Dodatkowo został również ambasadorem Tenere 700 na całym świecie.

W 2021 Będę się ścigać Yamahą. Podpisałem kontrakt z Yamaha Europe na poziomie międzynarodowym, aby ścigać się w Mistrzostwach Świata Hard Enduro i SuperEnduro, a także być ambasadorem Tenere 700 na całym świecie. Poza ściganiem, zrobię kilka filmów i treści dla mediów społecznościowych. Najprawdopodobniej wezmę też udział w rajdzie. Będę się ścigać w hiszpańskich krajowych enduro i innych popularnych wyścigach, jak na przykład Bassella Race, aby pokazać, do czego ten motocykl jest zdolny.
W tej chwili Yamaha tak naprawdę nie jest obecna na scenie Extreme Enduro i dlatego chcieli, aby ktoś ścigał się w tej dyscyplinie, aby wprowadzić do niej markę. Będę ścigał się na specjalnie do tego przystosowanej YZ 250. Jeśli będziemy uważać, że potrzebujemy trochę więcej mocy, podkręcimy ją do 300 cm3, ale myślę, że wystarczy 250
– mówi Pol.

My z niecierpliwością czekamy na normalny sezon, ale także kolejne produkcje video Pola.

Więcej informacji o zawodniku znajdziecie TUTAJ, a kolejne video na jego kanale na YT.

Partnerzy

facebook youtube