Rally Dos Sertoes: ORLEN Team przyśpiesza
29 czerwca 2009
Quady rozjeżdżają lasy ?
30 czerwca 2009

Polacy w Mistrzostwach Europy w Motocrossie w Holandii

Sample Image W miniony weekend odbyły się kolejne rundy Mistrzostw Europy w Motocrossie w klasach EMX 65, EMX 85 oraz EMX 2 Junior. W zawodach wystartowali polscy zawodnicy – Kamil Osieleniec, Maciej Więckowski, Szymon Staszkiewicz, Łukasz Lonka, Gabriel Chętnicki, Bartosz Piątek, Filip Więckowski, Patryk Zdunek oraz Kamil Wawer. W pierwszym wyścigu klasy EMX 65 dwóch Polaków wywalczyło miejsca w punktowanej dwudziestce.

Gabriel Chętnicki ukończył pierwszy bieg na 15 miejscu, a Kamil Osieleniec był 19. Niestety w drugim wyścigu żaden z Polaków nie zmieścił się w dwudziestce. Niestety w obydwu wyścigach w klasie EMX 85 Polacy nie zdobyli punktów. W klasie EMX 2 Junior, bardzo mocno obsadzonej przez holenderskich zawodników, Łukasz Lonka osiągnął 9 i 5 pozycję. Łukasz w tym sezonie nie startuje w pełnym cyklu Mistrzostw Europy a jedynie w wybranych rundach. Dominację Holendrów na ojczystej ziemi najlepiej oddaje fakt, iż w pierwszym wyścigu klasy Junior pierwsze 6 pozycji należało do gospodarzy. Nawet lider klasyfikacji sezonu ME, Estończyk Pritt Ratsep, nie dał rady gospodarzom i zajął w obydwu wyścigach 7 miejsce.