Wyniki 14 rundy AMA Supercrossu 2023. Ekstremalnie błotna batalia w East Rutherford [VIDEO]
24 kwietnia 2023
Wyniki piątej rundy MXGP 2023. Jeffrey Herlings ze 101 wygraną wyrównuje rekord Evertsa [VIDEO]
4 maja 2023
Pokaż wszystkie

Puchar Polski MX w Więcborku na dobry początek majówki

Jedziesz z Wrocławia na Hel, ze Szczecina na Podlasie, z Warszawy nad morze, czy z Poznania na Kaszuby – Więcbork jest zawsze po drodze. Dlatego warto zaplanować tam swój przystanek w ostatni weekend kwietnia, kiedy to odbędzie się Puchar Polski w Motocrossie.

Puchar Polski MX w Więcborku

Na starcie zobaczymy najlepszych zawodników i zawodniczki z całej Polski, a wśród nich Wiktora Sobiecha i Szymona Staszkiewicza.

Wiktor Sobiech, to zawodnik gospodarzy. Reprezentant WKM Więcbork ostatnie tygodnie spędził we Włoszech, w miejscowości Tromello, gdzie trenował z Arnisem Kalnisem i jego podopiecznymi z Łotwy. Jak sam przyznaje: – Bardzo zaskoczyło mnie ich profesjonalnie podejście: codziennie o 8 rano biegi i rozciąganie, potem śniadanie, wyjazd na tor i intensywna jazda, obiad, a po południu rower w ramach regeneracji. W dni wolne mogliśmy pospać o 15 minut dłużej, ale zaraz po śniadaniu bieg,  chwila przerwy i godzinne cardio na rowerze. Nie ukrywam, było ciężko.

W ostatni weekend kwietnia właśnie na klubowym torze Wiktora w Więcborku odbędzie się pierwsza runda Pucharu Polski w Motocrossie, gdzie jak przyznaje, czuje się jak w domu: – Tak, spotykamy się na moim rodzimym torze Plebanka, który nie należy do łatwych, bo jest piaskowy i szybko wybijają się dziury, ale i tak uważam go za najlepszy obiekt motocrossowy w Polsce. Uwielbiam tu startować, bo zawsze widzę dużo znajomych twarzy, a gdy jadę słyszę ich gorący doping. Liczę, że w tym roku będzie podobnie.

Szymon Staszkiewicz do Więcborka ma również niedaleko, a już za sobą pierwsze starty w tym sezonie podczas zawodów strefowych. W swojej strefie północnej zaprezentował się znakomicie i rozgromił mocną konkurencję w Bartoszycach i Lidzbarku Warmińskim. Choć jeszcze w styczniu nic nie wskazywało, że będzie tak dobrze: – Prawda jest taka, że całą zimę rehabilitowałem kręgosłup który uległ kontuzji w ubiegłym roku. Próbowałem wrócić na motocykl w styczniu, jednak plecy nie były jeszcze gotowe do jazdy, także musiałem pauzować do połowy marca. Jak dotychczas w ramach przygotowań do sezonu 2023 zdążyłem przejechać 15mth.

– Nowością w tym sezonie są moje barwy klubowe. Z końcem 2022 roku powstał klub Motocross Gdańsk, więc obecnie reprezentuję swoje miasto. Mam nadzieję, że udam się powalczyć o najwyższe miejsca na podium, co przełoży się na dalszy rozwój gdańskiego motocrossu. W tym sezonie reprezentując Motocross Gdańsk zamierzam wziąć udział we wszystkich rundach Mistrzostw Polski, Pucharu Polski oraz Mistrzostw Strefy Polski Północnej w Motocrossie.

Niezapomniane wrażenia, 40 zawodników w jednej linii na maszynie startowej, potężny ryk silników, 20 metrowe skoki na motocyklach, walka bark w bark aż do ostatniego zakrętu. To wszystko już 29 i 30 kwietnia w Więcborku.

Poza kibicowaniem najlepszym zawodniczkom i zawodnikom, kibice będą mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności off-roadowych w jeździe na pit bike’ach Każdy będzie mógł przespacerować się po paddocku, przyjrzeć się z bliska motocyklom i mieć bezpośredni kontakt z zawodnikami.

Początek zawodów każdego dnia o godz. 11:30, koniec wyścigów ok. godz. 17:00. Ceny biletów: normalny 20 zł, szkolny 10 zł, rodzinny 45 zł (2+2). Na miejscu działa gastronomia.

Dla wszystkich fanów motocykli, trójkołowców, czy quadów przygotowano wydzielony, darmowy parking tuż przy samym torze. Planowane jest przeprowadzenie wśród kibiców plebiscytu na „Najlepszy Motocykl”.

Relacja live z I rundy Pucharu Polski w Motocrossie będzie dostępna online od godziny 11:20 pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=7MYWJle0Jbg

Partnerzy

facebook youtube