Wyniki dziewiątej rundy AMA Supercrossu [VIDEO]
8 marca 2021
Nigdy się nie poddawaj. Webb i jego strategia na wygraną last minute
11 marca 2021
Pokaż wszystkie

Rozgrzewka przed startem MXGP. Wyniki drugiej rundy Mistrzostw Włoch

Tradycyjnie, większość zawodników Mistrzostw Świata w Motocrossie, startuje co roku w Międzynarodowych Mistrzostwach Włoch, traktując to jako świetną rozgrzewkę przed rywalizacją w MXGP. W tym, ze względu na opóźniony start sezonu, nie wszystkie zespoły fabryczne są obecne na Sardynii.

Nie zmienia to faktu, że w Internazionali d’Italia MX nadal możemy oglądać topowych zawodników, którzy dostarczają świetnego ścigania. Nadal rywalizacja we Włoszech to dobra rozgrzewka przed startem MXGP. Sprawdźcie wyniki drugiej rundy Mistrzostw Włoch.

Wyniki drugiej rundy Mistrzostw Włoch – klasa MX2

Nicholas Lapucci zgarnął holeshota, a do tego dołożył imponujące zwycięstwo w klasie MX2. Wszystko wskazuje na to, że zespół Fantic trafił w dziesiątkę podpisując kontrakt z szybko dającą o sobie znać włoską gwiazdą.

Za nim zawodnicy stoczyli wielką batalię o drugie miejsce. Imponująco pojechał Andre Bonacorsi, ledwo powstrzymując Tima Edberga, który zajął trzecie miejsce pomimo wypadku na początku wyścigu. Zdeterminowany Alberto Forato dość późno odnalazł swój rytm i tempo, bo dopiero, gdy wyprzedził go Edberg i ostatecznie zajął czwarte miejsce.

Mattia Guadagnini zaliczył upadek w pierwszym zakręcie i mocno pracował podczas całego wyścigu, aby dotrzeć jak najwyżej. W podobnej sytuacji był Jago Geerts. Ostatecznie Guadagnini dojechał na piątej, a Geerts na szóstej pozycji.

Wyniki drugiej rundy Mistrzostw Włoch – klasa MX1

Glenn Coldenhoff zdominował wyścig klasy MX1 i odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w zespole Yamahy, a Thomas Kjer Olsen ponownie pokazał swój potencjał na motocyklu o pojemności 450cm3 i zajął drugie miejsce. Za nimi uplasował się Ben Watson, który pokazał się z mocnej strony w swoim pierwszym wyścigu na 450-tce. Watson wyprzedził Ivo Monticellie’go i pokonał Romaina Febvre swoim imponującym występem.

Monticelli zajął czwarte miejsce, Febvre był piąty, a Jeremy Van Horebeek w swoim drugim starcie dla Bety zajął szóstą pozycję.

Wyniki drugiej rundy Mistrzostw Włoch – Superfinał

W Superfinale, akcja rozpoczęła się natychmiast, gdy Ben Watson upadł, a Lapucci, Geerts i Guadagnini również wylądowali na ziemi już w pierwszym zakręcie. To, dla Geertsa i Guadagnini’ego oznaczało powtórkę z wyścigu MX2. Obaj musieli ponownie przebijać się z tyłu stawki. Geerts’owi udało się wrócić na dziesiąte miejsce za Kevinem Horgmo, który był najlepszym z zawodników klasy MX2 w Superfinale. Guadagnini dojechał jako 12. a Lapucci był 13. Watson w międzyczasie jechał mocno, aby dojechać do siódmego miejsca, co nie było łatwym zadaniem na torze, na którym wyprzedzanie jest utrudnione.

Na czele jechał Febvre przed Coldenhoffem. Febvre mocno uciekał, do czasu aż z powodu zbetonowanych ramion, nieco odpuścił na pięć minut przed końcem wyścigu, pozwalając Coldenhoffowi wrócić na swoje tylne koło. Glenn podążał za Romainem, do momentu, kiedy wjechali w grupę dublowanych zawodników. Wtedy dojechał do nich Thomas Kjer Olsen.

Jadąc świetnym tempem Olsen wykorzystał przeszkodę w postaci dublowanych zawodników, aby sprawić, że walka o prowadzenie sprowadziła się do tej trójki. Nie na długo. Wyprzedził Coldenhoffa, a następnie również Febvre, aby odnieść swoje pierwsze zwycięstwo w najwyższej klasie. Olsen pokazał, że w tym sezonie będzie siłą, z którą należy się liczyć w MXGP.

Więcej o serii MXGP znajdziecie TUTAJ.

Partnerzy

facebook youtube