Tim Gajser w oczekiwaniu na sezon 2021 [WYWIAD]
8 lutego 2021
Rafał Biały był gościem programu „Ludzie z Mazowsza” [VIDEO]
11 lutego 2021
Pokaż wszystkie

Rozpoczęcie sezonu 2021 MXGP będzie opóźnione

Szef Infront Moto Racing. David Luongo przyznał, że rozpoczęcie sezonu 2021 MXGP będzie opóźnione z powodu trwających ograniczeń w podróżowaniu spowodowanych Covid-19.

We wstępie do lutowego wydania magazynu MXGP David pisze:

Drodzy Przyjaciele MXGP,

w luty wchodzimy z wieloma nadziejami.

W ciągu ostatnich kilku tygodni byliśmy świadkami przyspieszenia kampanii szczepień na całym świecie, a w Europie liczba osób, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki, rośnie każdego dnia szybciej.

Ta sytuacja dodaje nam pewności, że najgorsze już za nami. Jednak pomimo tych wszystkich wysiłków i działań sytuacja jest nadal skomplikowana.

W krajach nadal istnieje wiele ograniczeń, zwłaszcza dla branży sportowej i rozrywkowej. Jak wielokrotnie wspominałem w przeszłości, esencją sportu jest dzielenie się emocjami między sportowcami a kibicami, a ubiegły rok był dla nas wszystkich trudny, ponieważ nie mogliśmy gościć was w trakcie sezonu.

Rozpoczęcie sezonu 2021 MXGP będzie opóźnione

W 2021 roku naszym głównym celem jest organizacja rund z udziałem publiczności. Z tego powodu w najbliższych dniach będziemy informować o kalendarzu na sezon 2021 i zapewne wprowadzimy pewne poprawki, aby rozpocząć sezon nieco później, co da nam większą elastyczność, aby w końcu zorganizować Grand Prix z udziałem publiczności.

Jak zawsze, chciałbym podkreślić fantastyczną współpracę, jaką mamy ze wszystkimi organizatorami Grand Prix, którzy razem z nami i FIM podjęli wszelkie wysiłki, aby tak się stało. Nadal jesteśmy przekonani, że uda nam się rozegrać pełne mistrzostwa w klasycznym formacie. Jednak gdyby, tak jak w zeszłym roku, sytuacja pozostawała skomplikowana, jesteśmy gotowi dostosować się oraz format wydarzeń, aby zapewnić wszystkim stronom jak najlepsze mistrzostwa.

W momencie, gdy większość zespołów wchodzi w tryb finalnych przygotowań do rozpoczęcia sezonu, Infront Moto Racing opublikowało oficjalnie zatwierdzoną listę teamów na 2021 (OAT). Jesteśmy bardzo dumni, mogąc ogłosić 22 zespoły MXGP, które będą uczestniczyć w całym sezonie z 36 zawodnikami i 23 zespoły z 37 zawodnikami w klasie MX2. To imponująca liczba, która świadczy o odporności i sile interesariuszy Mistrzostw Świata MXGP.

Zaczęliśmy już otrzymywać pierwsze opinie od użytkowników naszej nowej platformy MXGP TV i są one bardzo pozytywne. Nie możemy się doczekać, aby doświadczyć tego podczas naszej produkcji na żywo z pierwszego Grand Prix. Zapraszam wszystkich do odwiedzenia kanału na
www.mxgp-tv.com, gdzie nadal jest dostępny pakiet promocyjny gwarantujący dostęp do całego sezonu.

Wreszcie, podczas przerwy zimowej nie wahajcie się śledzić naszych różnych platform społecznościowych, aby otrzymywać najnowsze informacje o zawodnikach, zespołach, składach i nowościach branżowych.

Życzę Wam dobrego miesiąca!

David Luongo
Prezes Infront Moto Racing

Zdjęcie: MXGP

Partnerzy

facebook youtube