Wyniki ósmej rundy AMA Pro Motocrossu [VIDEO]
19 sierpnia 2021
Rajd Sertoes: Rafał Sonik liderem Pucharu Świata
23 sierpnia 2021
Pokaż wszystkie

Składy drużyn na Motocross of Nations. Bilety już w sprzedaży

Ruszyła sprzedaż biletów na Monster Energy FIM Motocross of Nations 2021, które odbędzie się w Mantui we Włoszech 25 i 26 września. Znamy również już składy niektórych drużyn.

Znamy już niektóre składy drużyn na Motocross of Nations

Motocross of Nations to bez wątpienia najważniejsze wydarzenie motocrossowe roku, podczas którego najlepsi zawodnicy świata będą walczyć o trofeum Chamberlaina.

Po odwołaniu MXoN w 2020 roku, to legendarne wydarzenie powraca w swojej 74. odsłonie. We Włoszech wszystkie oczy będą skierowane na obrońców tytułu – drużynę Holandii. Czy uda im się powtórzyć sukces z 2019 roku? A może zobaczymy inny zespół na najwyższym stopniu podium Motocrossu Narodów?

Na ten moment znamy już składy kilku drużyn, wiemy także kogo na pewno nie zobaczymy na starcie w Mantui ze względu na wciąż trwający sezon MXGP oraz inne zobowiązania.

Na pewno podczas MXoN nie zobaczymy Jeremy’ego Seewera (Szwajcaria), Paulsa Jonassa (Łotwa), Tima Gajsera (Słowenia), Jorge Prado i Rubena Fernandeza (Hiszpania) oraz Kena Roczena (Niemcy). Na swój udział nie zdecydowali się także trzej zawodnicy francuscy: Dylan Ferrandis, Maxime Renaux i Romain Febvre. W reprezentacji Belgii zabraknie natomiast Jago Geertsa oraz Kevina Strijbosa. Poznajcie dotychczas ogłoszone zespoły.

Składy drużyn na Motocross of Nations

Holandia
Jeffrey Herlings (MXGP)
Glenn Coldenhoff (MX2)
Roan Van De Moosdijk lub Kay De Wolf (Open)

Włochy
Antonio Cairoli (MXGP)
Alessandro Lupino (MX2)
Mattia Guadagnini (Open)

Dania
Thomas Kjer Olsen (MXGP)
Mikkel Haarup (MX2)
Bastian Boegh Damm (Open)

Francja
Marvin Musquin (MXGP)
Tom Vialle (MX2)
Mathys Boisramé (Open)

Belgia
Jeremy Van Horebeek (MXGP)
Liam Everts (MX2)
Brent Van Doninck (Open)

Hiszpania
José Antonio Butrón (MXGP)
Yago Martínez (MX2)
Ander Valentín (Open)

Finlandia
Miro Sihvonen (MXGP)
Emil Weckman (MX2)
Jere Haavisto (Open)

Irlandia
Jason Meara (MXGP)
Jake Sheridan (MX2)
Stuart Edmonds (Open)
Glenn McCormick – zawodnik rezerwowy

RPA
David Goosen (MXGP)
Camden Lellan (MX2)
Tristan Purdon (Open)

Pogłoski mówiły, że Australię reprezentować będą bracia Lawrence: Jett i Hunter oraz Jed Beaton. Na ten moment jednak wszystko wskazuje, że obaj zawodnicy HRC, podobnie jak ich teamowy kolega Ken Roczen, nie zdecydują się na start w Mantui. Skład drużyny USA ma zostać ogłoszony w ten weekend, natomiast o tym, kto pojedzie w polskiej reprezentacji dowiemy się pod koniec sierpnia, kiedy GKSM PZM ogłosi swoją decyzję.

Bilety na to wyjątkowe wydarzenie są już w sprzedaży TUTAJ. Przy każdym zakupie biletu fani otrzymają specjalny kod promocyjny na gadżety MXGP. Kod MXGP-Store jest ważny do wykorzystania przy każdym zakupie na www.mxgp-store.com do 10 października 2021 roku.

Partnerzy

facebook youtube