Wyniki finałowej rundy AMA Supercrossu 2021 [VIDEO]
2 maja 2021
Jazda motocyklem po lasach może stać się legalna? Lasy Państwowe przygotowały ankietę
7 maja 2021
Pokaż wszystkie

Tadeusz Błażusiak gotowy na pierwszą rundę Mistrzostw Świata Hard Enduro

Tadeusz Błażusiak jest gotowy na Extreme XL Lagares, które rozpocznie serię Mistrzostw Świata Hard Enduro. Nasz reprezentant, jak zawsze, nie może się doczekać walki o najwyższy stopień podium oraz tytuł, którego jeszcze nie ma na swoim koncie.

Tadeusz Błażusiak gotowy na pierwszą rundę Mistrzostw Świata Hard Enduro?

Sezon światowego hard enduro rozpocznie się w nadchodzący weekend, a Taddy Błażusiak poprowadzi zespół GASGAS Factory Racing w 8-rundowej serii. Taddy jest bardziej zmotywowany niż kiedykolwiek, aby po raz kolejny mocno zaznaczyć swoją obecność na scenie ekstremalnego enduro i miejmy nadzieję, że uda mu się zdobyć kolejny tytuł mistrzowski.

Sześciokrotny mistrz świata SuperEnduro, pięciokrotny mistrz AMA EnduroCrossu i pięciokrotny zwycięzca Red Bull Erzbergrodeo, Tadeusz jest jednym z najtrudniejszych rywali w tej niełatwej dyscyplinie. A wraz z utworzeniem nowych mistrzostw hard enduro, GASGAS wie, że ma na swoim pokładzie jednego z najlepszych zawodników w historii.

Tadeusz Błażusiak gotowy na pierwszą rundę Mistrzostw Świata Hard Enduro

Mistrzostwa Świata Hard Enduro to osiem rund w ośmiu różnych krajach, w tym również w USA, gdzie zawodnicy wystartują w Tennessee Knock Out. Najpierw jednak uwaga wszystkich skupi się na Portugalii i Extreme XL Lagares, które rozpocznie tegoroczną rywalizację. Chociaż obecność publiczności będzie niemożliwa, wydarzenie i tak dostarczy mnóstwa emocji podczas trzech dni ścigania po ekstremalnie trudnym terenie.

U boku Tadka, pojedzie młodszy zawodnik wspierany przez GASGAS, Austriak Michael Walkner, który również będzie walczył o sukces na swoim EC 300. Skoncentrowany na zebraniu jak największego doświadczenia oraz nauce od starszego kolegi z drużyny, 23-latek jest bardzo podekscytowany rozpoczęciem swoich startów w 2021 roku i bardziej, niż chętnie zaprezentuje swoje umiejętności.

Tadeusz Błażusiak gotowy na pierwszą rundę Mistrzostw Świata Hard Enduro

Tadeusz Błażusiak: Jestem bardzo podekscytowany – rok 2021 zapowiada się świetnie. Myślę, że nowe Mistrzostwa Świata Hard Enduro to coś, na co ja i wielu innych ekstremalnych zawodników czekaliśmy od dłuższego czasu i naprawdę nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, jak to się potoczy. Po odroczeniu Mistrzostw Świata SuperEnduro mój trening wrócił do dłuższych jazd i bardziej ekstremalnego terenu, które prawdopodobnie zobaczymy podczas tegorocznych Mistrzostw Świata Hard Enduro. Wróciłem też do dwusuwa, żeby ponownie nabrać rozpędu. Naprawdę nie mogę się doczekać wyścigów, więc przygotowywałem siebie, przygotowywałem kampera, przygotowywałem wszystko do sezonu, który będzie dobry!

Więcej o serii znajdziecie na STRONIE.

Partnerzy

facebook youtube