Piotr Szczepanek zaprasza na Mistrzostwa Polski MX do Człuchowa
29 czerwca 2023
Wyniki piątej rundy AMA Pro Motocrossu 2023. Jett Lawrence nadal niepokonany, Deegan wygrywa pierwszą rundę w karierze [VIDEO]
4 lipca 2023
Pokaż wszystkie

Wyniki 11 rundy MXGP 2023. Febvre i Geerts triumfują w drugim indonezyjskim przystanku [VIDEO]

Jedenasta runda Mistrzostw Świata w Motocrossie zakończyła podwójny indonezyjski przystanek na pięknej wyspie Lombok. Tropikalne warunki i nawierzchnia na torze Selaparang utrudniały rywalizację i panowanie nad motocyklem zmuszając zawodników do włożenia wszystkich swoich umiejętności w uzyskanie jak najlepszych wyników.

Wyniki 11 rundy MXGP 2023

W pierwszym wyścigu klasy MXGP Romain Febvre prowadził, gdy zawodnicy wyszli z pierwszego zakrętu, a za nim jechali Ruben Fernandez, Jeremy Seewer i Jorge Prado. Febvre odjechał rywalom, podczas gdy w tym czasie Fernandez popełnił błąd i wypadł z drugiego miejsca, a Prado wyprzedził Seewera i objął drugie miejsce. Febvre nadal prowadził, ale Prado utrzymał się za nim ze stratą około trzech/czterech sekund. Na trzy okrążenia przed końcem zaczął zmniejszać stratę i wywierać presję na francuskim zawodniku. Okrążenie później Prado agresywnie wyprzedził Febvre obejmując prowadzenie i dowożąc je do mety. Glenn Coldenhoff zajął w tym wyścigu trzecie miejsce, a Jeremy Seewer i Ruben Fernandez uzupełnili pierwszą piątkę.

Na początku drugiego wyścigu prowadził Jorge Prado, ale Romain Febvre przedzierał się do przodu i nie zajęło mu wiele czasu, aby zająć drugie miejsce. Zawodnicy stoczyli świetny pojedynek i kilka razy wymieniali się na pozycjach, zanim Febvre wykonał zdecydowany ruch i objął prowadzenie. Wygrał drugi wyścig i drugą z indonezyjskich rund. Na ostatnim okrążeniu trwała batalia o drugie miejsce pomiędzy Prado, Coldenhoffem i Seewerem. Ostatecznie drugie miejsce wywalczył Prado, trzeci na mecie był Coldenhoff, a Seewer i Fernandez ponownie zamknęli pierwszą piątkę.

Wyniki 11 rundy MXGP 2023 – klasa MXGP

 1. Romain Febvre
 2. Jorge Prado
 3. Glenn Coldenhoff
 4. Jeremy Seewer
 5. Ruben Fernandez
 6. Valentin Guillod
 7. Calvin Vlaanderen
 8. Alberto Forato
 9. Benoit Paturel
 10. Mitchell Evans

Klasyfikacja generalna klasy MXGP (po 11 rundach)

 1. Jorge Prado 562
 2. Romain Febvre 459
 3. Ruben Fernandez 415
 4. Jeremy Seewer 414
 5. Glenn Coldenhoff 390
 6. Jeffrey Herlings 386
 7. Calvin Vlaanderen 357
 8. Alberto Forato 285
 9. Valentin Guillod 265
 10. Mattia Guadagnini 203

W pierwszym wyścigu klasy MX2 Jago Geerts zgarnął holeshota i nie oglądając się za siebie wygrał nie dając szans rywalom. Za nim jechał Roan van de Moosdijk, który wcześnie objął drugą pozycję, ale potem się rozbił oddając ją Andrei Adamo. Włoch był jedynym, który mógł nadążyć za Geertsem, ale do czasu. Na około dziesięć minut przed końcem miał dużą stratę do lidera, który jechał bezbłędnie nie dając się dogonić. Simon Laengenfelder przez jakiś czas jechał trzeci, ale potem wyprzedzili go Roan van de Moosdijk i Kay de Wolf, którzy toczyli zacięta bitwę między sobą. Ostatecznie trzecie miejsce zajął van de Moosdijk, De Wolf był czwarty, a pierwszą piątkę uzupełnił Laengenfelder.

Drugi wyścig wyglądał prawie tak samo dla Jago Geertsa, choć tym razem nie zaliczył dobrego startu. Miał kilku zawodników do wyprzedzenia i plan ten wykonał od razu na pierwszym okrążeniu na świeżo nawodnionym torze. Od tego momentu nie oglądał się za siebie i dowiózł do mety drugie zwycięstwo wygrywając rundę z idealnym wynikiem 1-1.

Za nim ponownie jechał Adamo, który jednak najpierw się rozbił, a potem popełnił kolejny błąd wyjeżdżając z toru. Adamo zawziął się jednak i zdołał odrobić straty na tyle, że zajął trzecie miesjce, aby z wynikiem 2-3 stanąć na drugim stopniu podium rundy. Laengenfelder tym razem pojechał dobrze i równo zajmując drugie miejsce w wyścigu i trzecie w klasyfikacji dnia (5-2).

Wyniki 11 rundy MXGP 2023 – klasa MX2

 1. Jago Geerts
 2. Andrea Adamo
 3. Simon Laengenfelder
 4. Roan Van De Moosdijk
 5. Liam Everts
 6. Kay de Wolf
 7. Lucas Coenen
 8. Jan Pancar
 9. Thibault Benistant
 10. Kevin Horgmo

Klasyfikacja generalna klasy MX2 (po 11 rundach)

 1. Andrea Adamo 488
 2. Thibault Benistant 462
 3. Kay de Wolf 452
 4. Jago Geerts 441
 5. Liam Everts 420
 6. Roan Van De Moosdijk 417
 7. Lucas Coenen 346
 8. Simon Laengenfelder 341
 9. Kevin Horgmo 291
 10. Jan Pancar 242

Szczegółowe wyniki znajdziecie TUTAJ, a wyniki poprzedniej rundy TU.

Partnerzy

facebook youtube