Mistrzostwa Świata Sidecar i Mistrzostwa Europy Quadów w Gdańsku [GALERIA]
22 czerwca 2023
Piotr Szczepanek zaprasza na Mistrzostwa Polski MX do Człuchowa
29 czerwca 2023
Pokaż wszystkie

Wyniki dziesiątej rundy MXGP 2023. Febvre i Coenen wygrywają w tropikalnej Indonezji [VIDEO]

Dziesiąta runda Mistrzostw Świata w Motocrossie była pierwszą z dwóch rund zaplanowanych w Indonezji. Zawodnicy zmierzyli się na spektakularnym torze Sumbawa, choć wysoka temperatura i bardzo duża wilgotność sprawiły, że rywalizacja nie należała do łatwych.

Wyniki dziesiątej rundy MXGP 2023

W klasie MXGP Romain Febvre wygrał swoje pierwsze Grand Prix od sezonu 2021. Francuz uzyskał wynik 2-1 i tylko upadek w pierwszym wyścigu oraz utrata prowadzenia na rzecz Jorge Prado pozbawiły go idealnego rezultatu, po tym jak Romain dominował na indonezyjskim torze przez cały weekend. Dzięki temu wynikowi oraz nieobecności Jeffreya Herlingsa, Febvre wskoczył na drugie miejsce w generalce.

Jorge Prado wykorzystał błąd Febvre i wygrał pierwszy wyścig, ale wysoka wilgotność powietrza dawała mu się ostro we znaki. W drugim wyścigu był trzeci po tym, jak pod koniec wyścigu wyprzedził go Jeremy Seewer. W klasyfikacji rundy Prado zajął drugie miejsce i nadal prowadzi w klasyfikacji generalnej sezonu.

Podium rundy uzupełnił wspomniany Jeremy Seewer, który w pierwszym wyścigu był trzeci, a w drugim drugi. Szwajcar zajmuje obecnie piąte miejsce w tabeli.

Wyniki dziesiątej rundy MXGP 2023 – klasa MXGP

 1. Romain Febvre
 2. Jorge Prado
 3. Jeremy Seewer
 4. Glenn Coldenhoff
 5. Calvin Vlaanderen
 6. Ruben Fernandez
 7. Alberto Forato
 8. Mitchell Evans
 9. Valentin Guillod
 10. Benoit Paturel

Klasyfikacja generalna klasy MXGP (po 10 rundach)

 1. Jorge Prado 505
 2. Romain Febvre 404
 3. Jeffrey Herlings 386
 4. Ruben Fernandez 374
 5. Jeremy Seewer 371
 6. Glenn Coldenhoff 346
 7. Calvin Vlaanderen 324
 8. Alberto Forato 256
 9. Valentin Guillod 229
 10. Mattia Guadagnini 203

Lucas Coenen musiał poczekać dwa tygodnie i tym razem bez usterki motocykla zaliczył dwa świetne wyścigi zakończone dwoma zwycięstwami, które przełożyły się na pierwsze wygrane Grand Prix.

Coenen, który startował z poobijanymi żebrami, podążał jak cień za Liamem ​​Evertsem przez 25 minut pierwszego wyścigu po tym, jak Jago Geerts zaliczył upadek i wypadł z prowadzenia. Na trzy okrążenia przed końcem wyścigu Coenen wykorzystał szansę i objął prowadzenie nie oddając go już do samej mety.

W drugim wyścigu jedynym zawodnikiem, którego musiał wyprzedzić, był jego brat Sacha, który zgarnął holeshota, ale już w drugim zakręcie to Lucas prowadził i odjeżdżał stawce. Nawet Jago Geerts, który przez dłuższy czas jechał na drugiej pozycji, nie był w stanie dotrzymać mu tempa. Ostatecznie jednak to Liam Everts zajął drugie miejsce po tym jak wyprzedził Geertsa i z wynikiem 2-2 wskoczył na drugi stopień podium rundy.

Jago Geerts, który zmagał się z gorączką przez cały weekend, z wynikiem 5-3 uzupełnił podium rundy, na którym stanęła trójka belgijskich zawodników. Tuż po półmetku sezonu Geerts zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji i ma identyczny wynik punktowy, jak Everts. Obecnie obaj tracą do lidera Andrea Adamo 58 punktów.

Wyniki dziesiątej rundy MXGP 2023 – klasa MX2

 1. Lucas Coenen
 2. Liam Everts
 3. Jago Geerts
 4. Andrea Adamo
 5. Thibault Benistant
 6. Kevin Horgmo
 7. Simon Laengenfelder
 8. Roan Van De Moosdijk
 9. Jan Pancar
 10. Kay de Wolf

Klasyfikacja generalna klasy MX2 (po 10 rundach)

 1. Andrea Adamo 439
 2. Thibault Benistant 434
 3. Kay de Wolf 417
 4. Jago Geerts 381
 5. Liam Everts 381
 6. Roan Van De Moosdijk 373
 7. Lucas Coenen 315
 8. Simon Laengenfelder 295
 9. Kevin Horgmo 268
 10. Jan Pancar 217

Wyniki znajdziecie TUTAJ, a relację z poprzedniej rundy znajdziecie TUTAJ.

Partnerzy

facebook youtube