Wyniki piątej rundy AMA Pro Motocrossu. Lawrence i Deegan zwyciężają po raz czwarty w sezonie [VIDEO]
1 lipca 2024
Wyniki szóstej rundy Pro Motocrossu. Sexton i Hymas wygrywają RedBud National [VIDEO]
8 lipca 2024
Pokaż wszystkie

Wyniki 12 rundy MXGP. Herlings i Coenen bezbłędni w Indonezji [VIDEO]

Drugi weekend z rzędu tor Selaparang na wyspie Lombok gościł zawodników mistrzostw świata w Motocrossie. Tym razem ściganie odbywało się w odwrotnym kierunku, a temperatura i wilgotność powietrza były wyższe niż w zeszłym tygodniem, co jeszcze bardziej przetestowało możliwości i kondycję riderów.

Wyniki 12 rundy MXGP

W pierwszym wyścigu Tim Gajser zgarnął holeshota, ale tuż za nim podążał Jeffrey Herlings. Jorge Prado na pierwszym okrążeniu był dopiero szósty, ale szybko poradził sobie z częścią rywali i objął trzecie miejsce. Tam musiał się mierzyć z Calvinem Vlaanderenem, podczas gdy pierwsza dwójka spokojnie odjeżdżała. Kilka okrążeni przed metą, Herlings wyprzedził Gajsera, który niemal w tym samym momencie zaliczył upadek. Nie niepokojony Herlings dojechał do mety na pierwszej pozycji. Za nim uplasowali się Gajser i Vlaanderen, a Prado był dopiero czwarty.

W drugim wyścigu Herlings już w trzecim zakręcie wyprzedził zdobywcę Holeshota, którym ponownie był Gajser i nie oddał prowadzenia aż do końca wyścigu, mimo że niemal od początku miał problemy ze sprzęgłem.
Drugie i trzecie miejsce, podobnie jak w pierwszym wyścigu zajęli Gajser i Vlaanderen, a Jorge Prado tym razem był piąty.

W klasyfikacji nadal prowadzi Gajser z przewagą 34 punktów nad Prado. Trzecie miejsce zajmuje Herlings, który ma 51 punktów straty do lidera, ale tylko 17 do drugiego w tabeli Prado.

Wyniki 12 rundy MXGP – klasa MXGP

 1. Jeffrey Herlings
 2. Tim Gajser
 3. Calvin Vlaanderen
 4. Jorge Prado
 5. Valentin Guillod
 6. Jeremy Seewer
 7. Glenn Coldenhoff
 8. Kevin Horgmo
 9. Andrea Bonacorsi
 10. Mattia Guadagnini

Klasyfikacja generalna klasy MXGP (po 12 rundach)

 1. Tim Gajser 608
 2. Jorge Prado 574
 3. Jeffrey Herlings 557
 4. Calvin Vlaanderen 429
 5. Jeremy Seewer 411
 6. Glenn Coldenhoff 360
 7. Romain Febvre 327
 8. Pauls Jonass 274
 9. Kevin Horgmo 264
 10. Valentin Guillod 259

W pierwszym wyścigu klasy MX2 Holeshota zgarnął Simon Laengenfelder, ale szybko został wyprzedzony przez Lucasa Coenena oraz Kaya de Wolfa. Dwójka zawodników Husqvarny prowadziła przez większość wyścigu i tylko błąd popełniony przez de Wolfa na 11. okrążeniu pozwolił objąć drugie miejsce Laengenfelderowi.

W drugim wyścigu ponownie holeshot należał do Laengenfeldera, ale w pościg za nim ruszył niemal natychmiast Lucas Coenen. Błąd Niemca pozwolił Belgowi objąć prowadzenie, którego nie oddał już do samej mety. Za nim podążał uparcie Mikkel Haarup, który został wyprzedzony przez Andreę Adamo na dwa okrążenia przed końcem wyścigu. Kay de Wolf tym razem nie ustrzegł się błędów oraz upadku i w konsekwencji zajął dopiero szóste miejsce.

W klasyfikacji rundy, z dwoma zwycięstwami, pierwsze miejsce zajął Lucas Coenen, a za nim uplasowali się Mikkel Haarup (4-3) oraz Simon Laengenfelder (2-5). W tabeli na prowadzeniu nadal znajduje się Kay de Wolf, który ma 49 punktów przewagi nad Lucase Coenenem i 67 nad Simonem Laengenfelderem.

Wyniki 12 rundy MXGP – klasa MX2

 1. Lucas Coenen
 2. Mikkel Haarup
 3. Simon Laengenfelder
 4. Andrea Adamo
 5. Kay de Wolf
 6. Liam Everts
 7. Camden Mc Lellan
 8. Oriol Oliver
 9. Sacha Coenen
 10. Rick Elzinga

Klasyfikacja generalna klasy MX2 (po 12 rundach)

 1. Kay de Wolf 576
 2. Lucas Coenen 527
 3. Simon Laengenfelder 509
 4. Liam Everts 471
 5. Andrea Adamo 45
 6. Mikkel Haarup 399
 7. Rick Elzinga 346
 8. Sacha Coenen 341
 9. Quentin Marc Prugnieres 228
 10. Thibault Benistant 226

Szczegółowe wyniki znajdziecie TUTAJ, a wyniki poprzedniej rundy TU.

Partnerzy

facebook youtube