Wyniki dziewiątej rundy AMA Pro Motocrossu 2023. Jett Lawrence z tytułem mistrzowskim na dwie rundy przed końcem sezonu [VIDEO]
17 sierpnia 2023
Wyniki 10 rundy AMA Pro Motocrossu 2023. Jett Lawrence zakończy sezon z kompletem zwycięstw? [VIDEO]
22 sierpnia 2023
Pokaż wszystkie

Wyniki 16 rundy MXGP 2023. Trudna batalia w piaskach Arnhem [VIDEO]

Szesnasta runda Mistrzostw Świata w Motocrossie odbyła się w miniony weekend na typowym holenderskim torze piaskowym w Arnhem. Choć powiedzieć typowy, to raczej za dużo powiedzieć. Liczne dziury i głębokie koleiny sprawiły, że tor był bardzo wymagający i dostarczył zawodnikom nie lada wyzwań. Każda utrata koncentracji mogła się skończyć fatalnie.

Wyniki 16 rundy MXGP 2023

W pierwszym wyścigu klasy MXGP Jorge Prado zgarnął holeshota, a za nim jechali Jeremy Seewer i Romain Febvre. Febvre szybko wyprzedził Szwajcara, a następnie także Prado. Wszystko wskazywało, że Francuz jedzie po wygraną, do czasu, kiedy kamień zablokował mu tylny hamulec, a obaj rywale go wyprzedzili. W końcu Febvre ruszył ponownie i zaczął gonić liderów. Upadek Seewera pomógł mu odzyskać drugie miejsce, ale na wyprzedzenie Prado zabrakło mu już czasu.

W drugim wyścigu Febvre zgarnął holeshota i prowadził od początku aż do samej mety. Najwięcej emocji jednak wzbudziła wśród fanów batalia pomiędzy dwoma zawodnikami Yamahy. Jadący u siebie Glenn Coldehoff ostro walczył o drugie miejsce z Jeremym Seewerem, który gonił prowadzącego Febvre. Cała trójka mocno oddaliła się od reszty stawki jadąc na tym trudnym torze z niesamowitą prędkością. Ostatecznie to Seewer przejechał linię mety jako drugi i zajął trzeci miejsce na podium (3-2). Glenn Coldenhoff uplasował się oczko niżej z wynikiem 4-3. Grand Prix, po raz szósty w tym sezonie, wygrał Romain Febvre (2-1), a drugie miejsce zajął lider klasyfikacji Jorge Prado (1-4).

Tim Gajser dwukrotnie był piąty i takie miejsce zajął w klasyfikacji dnia, a Jeffrey Herlings nie wystartował w wyścigach głównych po kraksie w treningu czasowym.

Wyniki 16 rundy MXGP 2023 – klasa MXGP

 1. Romain Febvre
 2. Jorge Prado
 3. Jeremy Seewer
 4. Glenn Coldenhoff
 5. Tim Gajser
 6. Maxime Renaux
 7. Alberto Forato
 8. Pauls Jonass
 9. Brian Bogers
 10. Ben Watson

Klasyfikacja generalna klasy MXGP (po 16 rundach)

 1. Jorge Prado 821
 2. Romain Febvre 729
 3. Jeremy Seewer 652
 4. Glenn Coldenhoff 600
 5. Ruben Fernandez 542
 6. Calvin Vlaanderen 498
 7. Jeffrey Herlings 456
 8. Alberto Forato 414
 9. Valentin Guillod 295
 10. Maxime Renaux 260

W klasie MX2 Simon Laegenfelder zgarnął holeshota i kontrolował wyścig od startu aż do mety. Za nim Andrea Adamo doganiał jadącego na drugiej pozycji Liama Evertsa, i kiedy wyglądało, że za chwilę go wyprzedzi, jego pasek z gogli się poluzował sprawiając chwilowy kłopot, co wystarczyło Evertsowi, aby odjechać. Ostatecznie Adamo zrzucił gogle i ruszył dalej. Everts natomiast rozbił się na ostatnim okrążeniu oddając pozycję rywalowi. Everts utrzymał trzecią pozycję, a startujący niemal tuż po operacji obojczyka, Jago Geerts był czwarty.

W drugim wyścigu belgijscy zawodnicy nie dali szans rywalom zajmując wszystkie miejsca na podium wyścigu, a losy wygranej w rundzie ważyły się aż do ostatnich metrów ostatniego wyścigu. Liam Everts zgarnął holeshota, ale na drugim okrążeniu wyprzedził go Lucas Coenen. Kiedy gnał po wygraną, zaliczył upadek na wybojach i został wyprzedzony przez Evertsa i Kevina Horgmo. Nie zwlekając Coenen wziął się ponownie do pracy i niedługo potem wyprzedził Horgmo, a następnie także Evertsa. Dowiózł prowadzenie do mety i wygrał drugi wyścig.

Za nim batalię toczyli Everts i Geerts. Od ich wyników zależało, kto wygra rundę, a kto załapie się na podium. Ostatecznie drugie miejsce zajął Everts i wygrał GP, a trzecie Geerts, który uplasował się tuż za podium dnia. Drugie miejsce zajął Lucas Coenen (6-1), a trzecie Simon Laengenfelder (1-6). Lider generalki, Andrea Adamo zajął piąte miejsce z wynikami 2-5.

Wyniki 16 rundy MXGP 2023 – klasa MX2

 1. Liam Everts
 2. Lucas Coenen
 3. Simon Laengenfelder
 4. Jago Geerts
 5. Andrea Adamo
 6. Kevin Horgmo
 7. Camden Mc Lellan
 8. Roan Van De Moosdijk
 9. Isak Gifting
 10. Oriol Oliver

Klasyfikacja generalna klasy MX2 (po 16 rundach)

 1. Andrea Adamo 705
 2. Liam Everts 633
 3. Jago Geerts 603
 4. Simon Laengenfelder 595
 5. Lucas Coenen 511
 6. Kay de Wolf 501
 7. Roan Van De Moosdijk 46
 8. Thibault Benistant 462
 9. Kevin Horgmo 460
 10. Rick Elzinga 325

Szczegółowe wyniki znajdziecie TUTAJ, a wyniki poprzedniej rundy TU.

Partnerzy

facebook youtube