Freestyle Heroes: energetyczny spektakl już w lutym w Krakowie
23 stycznia 2024
Puchar Yamaha YZ bLU cRU pojedzie przy Mistrzostwach Polski w Motocrossie
31 stycznia 2024
Pokaż wszystkie

Wyniki czwartej rundy AMA Supercrossu w Anaheim. Webb i Kitchen najlepsi w formule Triple Crown [VIDEO]

Pierwsza z trzech rund Triple Crown pojechała w miniony weekend w Anaheim. Format ten, to trzy wyścigi każdej z klas, z których najniższy łączny wynik daje zwycięstwo. Nie wszyscy zawodnicy lubią się ścigać w tej formule, są jednak i tacy, którzy stali się w niej niemal specjalistami. Mimo tego po kwalifikacjach trudno było znaleźć wyraźnych faworytów.

Wyniki czwartej rundy AMA Supercrossu w Anaheim

W pierwszym wyścigu klasy SX450, Chase Sexton zgarnął holeshota i objął wczesne prowadzenie. Utrzymał za sobą Coopera Webba i dowiózł zwycięstwo do mety. Za nimi świetną walkę o trzecie miejsce stoczyli Ken Roczen i Jason Anderson z wynikiem na korzyść Roczena. Jett Lawrence rozbił się na wyjściu z pierwszego zakrętu i musiał się mocno napracować, aby dojechać do siódmego miejsca.

W drugim wyścigu Webb jako pierwszy wyszedł na prowadzenie, podczas gdy Sexton pozostał daleko w tyle. Sexton jechał w towarzystwie Eli Tomaca i Kena Roczena którzy również mieli słaby start. Roczen dodatkowo upadł w pierwszym zakręcie. Sexton, na kilka okrążeń przed końcem dotarł na szóste miejsce, ale zaliczył upadek i spadł z powrotem na odległą pozycję. W międzyczasie Webb utracił prowadzenie na rzecz Jasona Andersona, a Jett Lawrence zajął trzecie miejsce przed Aaronem Plessingerem. Po zwycięstwie Andersona różnica w wynikach pomiędzy nim, a Cooperem Webbem wynosiła tylko jeden punkt.

Trzeci wyścig w całości należał do Eli Tomaca, który wcześnie wyprzedził Chase’a Sextona i wyszedł na prowadzenie. Jason Anderson na pierwszym okrążeniu rozbił się tuż za czołową piątką i mógł tylko patrzeć, jak odjeżdża mu cała stawka. Cooper Webb zajmował piąte miejsce, a dzięki zróżnicowanym wynikom rywali, był na dobrej drodze do zdobycia Potrójnej Korony. Anderson próbował dogonić Webba, ale ostatecznie musiał się zadowolić siódmym miejscem oddając wygraną rywalowi.

Eli Tomac zwyciężył przed Sextonem i Aaronem Plessingerem, ale finalnie to wyniki 2-2-5 Coopera Webba dały mu zwycięstwo. Drugie miejsce miał zająć Jason Anderson, jednak został ukarany przez AMA za jazdę poza torem i zdegradowany o jedno miejsce w dół. Tym samym drugie miejsce zajął Eli Tomac, a trzecie Aaron Plessinger. Jason Anderson i Chase Sexton uzupełnili pierwszą piątkę.

Wyniki czwartej rundy AMA Supercrossu w Anaheim – klasa SX450

 1. Cooper Webb 2-2-5
 2. Eli Tomac 5-7-1
 3. Aaron Plessinger 6-4-3
 4. Jason Anderson 4-1-8
 5. Chase Sexton 1-11-2
 6. Jett Lawrence 7-3-4
 7. Ken Roczen 3-6-10
 8. Justin Cooper 10-5-6
 9. Dylan Ferrandis 8-15-7
 10. Malcolm Stewart 11-10-9

Klasyfikacja generalna klasy SX450 (po 4 rundach)

 1. Aaron Plessinger 80
 2. Chase Sexton 76
 3. Cooper Webb 74
 4. Jett Lawrence 72
 5. Eli Tomac 69
 6. Jason Anderson 67
 7. Dylan Ferrandis 62
 8. Ken Roczen 57
 9. Justin Barcia 49
 10. Jorge Prado 45

Podczas pierwszego wyścigu klasy SX250 West Levi Kitchen wyszedł na prowadzenie i próbował odjechać, podczas gdy RJ Hampshire i Nate Thrasher walczyli o drugie miejsce. Jordon Smith został zamknięty w stawce i po pierwszym okrążeniu jechał na 14. pozycji. W formacie Triple Crown jeden zły wynik niekoniecznie rujnuje rezultat końcowy, pod warunkiem, że uda się go odrobić w kolejnych wyścigach. Smith jednak wziął się do pracy i przedarł się przez stawkę, aż do czwartego miejsca. Kitchen dowiózł swoje prowadzenie do mety, a za nim uplasowali się RJ Hampshire i Nate Thrasher.

W drugim wyścigu na wczesne prowadzenie wyszedł Phil Nicoletti. Jednak już po trzech okrążeniach został wyprzedzony przez RJ Hampshire’a i Levi Kitchena. Smith zderzył się w pierwszym zakręcie ze swoim kolegą z zespołu Natem Thrasherem i Mitchellem Oldenburgiem. Gdy Smith pracował nad odrobioeniem strat, zaliczył drugi upadek przed sekcją whoopsów, który przeważył o wyniku. Podczas gdy Hampshire powstrzymywał mocno atakującego Levi Kitchena, aby obronić wygraną, Smithowi udało się zająć jedynie ósme miejsce.

Do trzeciego wyścigu, Hampshire i Kitchen stanęli z remisem punktowym. Gdy opadły bramki, Nate Thrasher objął prowadzenie, a Kitchen jechał tuż za nim. Hampshire ruszył za nimi obejmując czwarte miejsce, ale niedługo później rozbił się i spadł na ósmą pozycję. Ostatecznie zajął siódme miejsce, ale jego łączny wynik 2-1-7 był niewystarczający, aby wygrać rundę. Nate Thrasher dowiózł prowadzenie do mety i finalnie zajął trzecie miejsce, zwycięzcą Anaheim 2 został Levi Kitchen z wynikiem 1-2-3, a Jo Shimoda i Jordon Smith zamknęli pierwszą piątkę.

Dywizję zachodnią czeka teraz krótka przerwa, ponieważ w przyszły weekend w Detroit na bramkach startowych, po raz pierwszy w tym sezonie, staną zawodnicy ze wschodu. Kierowców SX250 West zobaczymy ponownie w Glendale, gdzie na tor wyjadą aż dwa motocykle z czerwoną tabliczką lidera: Jordona Smitha i Levi Kitchena.

Wyniki czwartej rundy AMA Supercrossu w Anaheim – klasa SX250 West

 1. Levi Kitchen 1-2-3
 2. R.J. Hampshire 2-1-7
 3. Nate Thrasher 3-10-1
 4. Jo Shimoda 9-3-2
 5. Jordon Smith 4-8 -4
 6. Anthony Bourdon 8-6-8
 7. Julien Beaumer 12-5-6
 8. Ryder DiFrancesco 5-7-12
 9. Garrett Marchbanks 6-16-5
 10. Phil Nicoletti 7-4-18

Klasyfikacja generalna klasy SX250 West (po 4 rundach)

 1. Levi Kitchen 84
 2. Jordon Smith 84
 3. R.J. Hampshire 75
 4. Garrett Marchbanks 70
 5. Anthony Bourdon 55
 6. Jo Shimoda 54
 7. Mitchell Oldenburg 51
 8. Nate Thrasher 50
 9. Julien Beaumer 48
 10. Carson Mumford 47

Więcej o serii znajdziecie TUTAJ, a wyniki poprzedniej rundy TU.

Partnerzy

facebook youtube