ADAC Supercross Dortmund: galeria zdjęć
17 stycznia 2024
Wyniki czwartej rundy Mistrzostw Świata SuperEnduro. Bolt ponownie najlepszy, Dominik Olszowy o włos od podium [VIDEO]
22 stycznia 2024
Pokaż wszystkie

Wyniki trzeciej rundy AMA Supercrossu 2024. Błotna batalia tym razem dla Plessingera i Thrashera [VIDEO]

Po błotnistej batalii w San Francisco, pogoda w San Diego była nieco łaskawsza, ale zawodnicy nie mieli co liczyć na ściganie się po suchym torze. Z powodu deszczu, kwalifikacje zostały przerwane aż do finalnych eliminacji i wyścigów głównych, które mogły odbyć się dopiero po poprawieniu toru.

Wyniki trzeciej rundy AMA Supercrossu 2024

W wyścigu głównym klasy SX450 prowadzenie objął Ken Roczen, a nim jechali Justin Barcia i Aaron Plessinger. Wszyscy trzej świetnie sobie radzą w błocie i w San Diego to udowodnili, tworząc za sobą dużą przerwę. Jedynym, który był w stanie dotrzymać im kroku był Cooper Webb.

Za nimi wielu zawodników zmagało się jednak z problemami. Chase Sexton zderzył się w pierwszym zakręcie z Malcolmem Stewartem, okrążenie później, dokładnie w tym samym miejscu, Eli Tomac zderzył się z Christianem Craigiem i spędził trochę czasu na uruchomieniu motocykla po jego podniesieniu.

W ciągu kilku okrążeń stało się jasne, że prędkość Plessingera może mieć kluczowe znaczenie w finalnych rozstrzygnięciach. Ponieważ nigdy nie wygrał głównego wyścigu w klasie SX450, Plessinger wyglądał na jeszcze bardziej zdeterminowanego, gdy przejechał obok Barcii przejmując drugie miejsce i skierował swój wzrok na prowadzącego Roczena. Niedługo później Roczen popełnił błąd i zaliczył upadek, a Plessinger wykorzystał okazję i wyszedł na prowadzenie.

W dalszej części wyścigu próbował go dogonić Cooper Webb, ale przewaga Plessingera i dublowani zawodnicy sprawili, że nie udało mu się dogonić byłego kolegi z zespołu. Podium uzupełnił Justin Barcia. Czwarte i piąte miejsce przypadło Jettowi Lawrenceowi i Jasonowi Andersonowi, Eli Tomac finiszował na dziewiątej pozycji, a Ken Roczen na 12 tuż za Jorge Prado.

Po rundzie w San Diego, którą dotychczasowy lider Chase Sexton ukończył na ósmej pozycji, liderem został Aaron Plessinger i obecnie prowadzi jednym punktem.

Wyniki trzeciej rundy AMA Supercrossu 2024 – klasa SX450

 1. Aaron Plessinger
 2. Cooper Webb
 3. Justin Barcia
 4. Jett Lawrence
 5. Jason Anderson
 6. Dylan Ferrandis
 7. Hunter Lawrence
 8. Chase Sexton
 9. Eli Tomac
 10. Dean Wilson
 11. Jorge Prado
 12. Ken Roczen

Klasyfikacja generalna klasy SX450 (po 3 rundach)

 1. Aaron Plessinger 60
 2. Chase Sexton 59
 3. Jett Lawrence 56
 4. Jason Anderson 49
 5. Cooper Webb 49
 6. Dylan Ferrandis 49
 7. Eli Tomac 48
 8. Ken Roczen 42
 9. Justin Barcia 40
 10. Jorge Prado 35

W klasie SX250 West RJ Hampshire zgarnął holeshota, ale Levi Kitchen deptał mu po piętach. Kitchen podążał za liderem przez kilka okrążeń, do czasu aż rozbił się i dał rywalowi chwilę oddechu. Na jego miejsce szybko wskoczyli Garrett Marchbanks i Nate Thrasher. Wkrótce, zarówno Marchbanks, jak i Thrasher szybko przeszli do ataku i zepchnęli RJ Hampshire na trzecią pozycję. Czołowe trio rozpoczęło walkę, podczas gdy kolejne trio za nimi, Jordon Smith, Levi Kitchen i Jo Shimoda, walczyło o miejsca od czwartego do szóstego.

Marchbanks wydawał się mieć kontrolę, ale Thrasher trzymał się blisko i nie odpuszczał. Z pomocą Thrasherowi przyszli dublowani zawodnicy, którzy sprawili, że Marchbanks w pewnym momencie musiał się całkiem zatrzymać. To pozwoliło Thrasherowi wyjść na prowadzenie i dowieźć je do mety. Marchbanks robił wszystko, co mógł, aby utrzymać się za rywalem, ale na realny atak nie było szans.

Za Marchbanksem na ostatnim okrążeniu znajdował się RJ Hampshire, który jechał po miejsce na podium. Niestety po na dwa zakręty przed metą zaliczył high-side’a, a marzenia o podium odjechały wraz z mijającymi go Jordonem Smithem, Jo Shimodą i Levi Kitchenem. Ostatecznie Hampshire zajął szóste miejsce, ale to niemal cud, że wyszedł z tego upadku bez szwanku.

W klasyfikacji prowadzi Smith z przewagą ośmiu punktów nad Levi Kitchenem i dziesięciu nad Marchbanksem.

Wyniki trzeciej rundy AMA Supercrossu 2024 – klasa SX250 West

 1. Nate Thrasher
 2. Garrett Marchbanks
 3. Jordon Smith
 4. Jo Shimoda
 5. Levi Kitchen
 6. R.J. Hampshire
 7. Mitchell Oldenburg
 8. Ryder DiFrancesco
 9. Hunter Yoder
 10. Anthony Bourdon

Klasyfikacja generalna klasy SX250 West (po 3 rundach)

 1. Jordon Smith 67
 2. Levi Kitchen 59
 3. Garrett Marchbanks 57
 4. R.J. Hampshire 54
 5. Mitchell Oldenburg 41
 6. Anthony Bourdon 39
 7. Jo Shimoda 36
 8. Carson Mumford 36
 9. Hunter Yoder 36
 10. Julien Beaumer 33

Więcej o serii znajdziecie TUTAJ, a wyniki poprzedniej rundy TU.

Partnerzy

facebook youtube