Wyniki 16 rundy MXGP. Tim Gajser zdobywa piąty tytuł mistrzowski [VIDEO]
16 sierpnia 2022
Wyniki 17 rundy MXGP. Geerts i Vialle nadal w walce o tytuł [VIDEO]
22 sierpnia 2022

Wyniki dziewiątej rundy AMA Pro Motocrossu. Sexton i Shimoda wygrywają w Unadilli [VIDEO]

Po dwóch tygodniach przerwy w Mistrzostwach Lucas Oil AMA Pro Motocrossu, zawodnicy zmierzyli się na historycznym torze Unadilla. Zbudowany w latach 60. obiekt dostarczył na przestrzeni lat wielu niesamowitych momentów i gościł wiele legend motocrossu. W miniony weekend rodzina Robinsonów ponownie gościła najlepszych riderów, choć po raz pierwszy bez Warda Robinsona, który zmarł zaledwie kilka dni przed imprezą.

Wyniki dziewiątej rundy AMA Pro Motocrossu

W klasie 450 Eli Tomac i Chase Sexton wznowili walkę o tytuł z różnicą zaledwie pięciu punktów. W tym sezonie Tomac odniósł osiem zwycięstw w wyścigach z rzędu, a Sexton zajmował drugie miejsca we wszystkich z nich. W Washougal Sexton wreszcie przerwał passę rywala, ​​wygrywając drugi wyścig i całą rundę. W sobotę obaj ponownie walczyli koło w koło w obu wyścigach, ale to Sexton był górą i wygrał rundą z wynikiem 1-1.

Jason Anderson zaliczył dwa bardzo dobre starty i dwukrotnie na metę dojeżdżał na trzeciej pozycji, stając także na podium rundy.

Aaron Plessinger z wynikami 7-4 zajął czwarte miejsce w klasyfikacji dnia, a za nim uplasowali się Ryan Dungey i Ken Roczen, który cały nie potrafi zamienić wczesnego prowadzenia w zwycięstwo.

Po przerwie spowodowanej kontuzją do rywalizacji wrócił zeszłoroczny mistrz AMA Pro Motocrossu Dylan Ferrandis. Dylan nie jest jeszcze w pełnej formie wyścigowej, a wynik 4-10 wystarczył zaledwie na siódme miejsce, co na pewno nie jest wynikiem marzeń Francuza.

20. Henry Miller 18-29

Klasyfikacja generalna klasy 450 (po 9 rundach)

20. Josh Gilbert 34

W pierwszym wyścigu klasy 250, tuż po starcie, na czele jechali koledzy z drużyny: Justin Cooper i Nick Romano. Niestety Cooper popełnił mały błąd na drugim okrążeniu, który kosztował go sporo czasu i wysłał na ósme miejsce. Ostatecznie Justin ukończył wyścig na piątym miejscu. Holeshot i wygrana w drugim wyścigu dały ostatecznie Cooperowi drugie miejsce.

Po błędzie Coopera, prowadzenie w pierwszym wyścigu objął Jo Shimoda i wykorzystał swoją szansę wygrywając swój drugi wyścig w karierze. W drugim wyścigu Shimoda upadł wcześnie, ale walczył i odrabiał straty dojeżdżając do trzeciego miejsca. Wynik 1-3 wystarczył, aby Jo wygrał rundę przed Justinem Cooperem (5-1) i Hunterem Lawrencem (2-5).

Tym razem to zdecydowanie nie był dzień Jetta Lawrence’a, który zaliczył sporo upadków i z wynikiem 7-2 uzyskał czwarte miejsce w klasyfikacji dnia.

W tabeli nadal prowadzi Jett przed Hunterem i Jo Shimodą. Od drugiego zawodnika dzieli go 26 punktów, a od trzeciego 40.