Wyniki 11 rundy AMA Pro Motocrossu. Tomac i Sexton nadal w wyścigu o tytuł [VIDEO]
30 sierpnia 2022
Wyniki finałowej rundy AMA Pro Motocrossu. Tomac i Lawrence z tytułami mistrzowskimi [VIDEO]
6 września 2022
Pokaż wszystkie

Wyniki finałowej rundy MXGP. Gajser i Vialle przypieczętowali tytuły w Turcji [VIDEO]

Finałowa runda Mistrzostw Świata w Motocrossie pojechała w miniony weekend w Afyonie w Turcji. Mistrz klasy MXGP Tim Gajser zakończył sezon wygraną w rundzie, a dwa wyścigi klasy MX2 wyłoniły ostatecznie tegorocznego mistrza świata.

Wyniki finałowej rundy MXGP

Na początku pierwszego wyścigu klasy MXGP prowadził Mitch Evans, za nim jechał Jeremy Seewer, ale do ataku szybko ruszył Maxime Renaux. Renaux najpierw wyprzedził Seewera przejmując drugie miejsce, a następnie zbliżył się do Evansa, wyprzedził go i odjechał. Za nim walka o pozycje była zacięta, ale ostatecznie drugie miejsce zajął Seewer, a trzecie Tim Gajser. Evans ukończył wyścig dopiero na 12 pozycji.

W drugim wyścigu Romain Febvre zgarnął holeshota, a za nim jechał Mitch Evans. Maxime Renaux miał kolejny dobry start, ale później zaliczył upadek, który wysłał go na sam koniec. Przez większą część wyścigu Gajser jechał za Jorge Prado, który nie był łatwym przeciwnikiem do wyprzedzenia. Ostatecznie Słoweńcowi się udało i zajął drugie miejsce za Febvre, a Jeremy Seewer dojechał na metę z trzecim czasem.

Rundę wygrał Gajser (3-2), drugie miejsce zajął Seewer (2-3), a podium uzupełnił Febvre (8-1). W sezonie 2022 wicemistrzem świata został Jeremy Seewer, a brązowy medal mistrzostw zdobył Jorge Prado, który tym akcentem zakończył dość trudny dla siebie sezon.

Wyniki finałowej rundy MXGP – klasa MXGP

 1. Tim Gajser
 2. Jeremy Seewer
 3. Romain Febvre
 4. Maxime Renaux
 5. Mattia Guadagnini
 6. Jorge Prado
 7. Alberto Forato
 8. Valentin Guillod
 9. Glenn Coldenhoff
 10. Brian Bogers

Klasyfikacja generalna sezonu 2022

 1. Tim Gajser 763
 2. Jeremy Seewer 657
 3. Jorge Prado 589
 4. Maxime Renaux 578
 5. Glenn Coldenhoff 575
 6. Brian Bogers 428
 7. Calvin Vlaanderen 395
 8. Ruben Fernandez 382
 9. Pauls Jonass 350
 10. Mitchell Evans 308

W pierwszym wyścigu klasy MX2 Tom Vialle zgarnął holeshota i prowadził, podczas gdy Jago Geerts po słabszym starcie jechał na szóstym miejscu. Belgowi zajęło przedarcie się na drugie miejsce zajęło dłuższą chwilę, ale gdy wreszcie mu się udało zmniejszył stratę do mniej niż czterech sekund. Chwilę później niestety zaliczył upadek i spadł na trzecie miejsce. Geerts zdołał odbić drugie miejsce z rąk Kaya de Wolfa i na tej pozycji dojechał do mety.

W drugim wyścigu zarówno Vialle, jak i Geerts ruszyli pełnym ogniem, szybko wyszli na czoło i odjechali stawce. Geerts prowadził, ale Vialle w końcu go wyprzedził i wyszedł na czoło. Belg trzymał się rywala i cały czas naciskał, nie potrafił jednak go wyprzedzić. W pewnym momencie Vialle upadł, a ponieważ Geerts jechał tuż za nim, wpadł w niego i również upadł. Vialle pozbierał się szybciej i miał pięć sekund przewagi. Geerts ruszył w pogoń szaleńczym tempem, ale popełnił błąd oddając rywalowi kolejne cenne sekundy. Ponownie odrobił straty, ale kolejny błąd popełniony na dwa okrążenia przed końcem, pogrzebał jego marzenia o tytule mistrzowskim, który po raz drugi powędrował do Toma Vialle. Trzecie miejsce w klasyfikacji sezonu zajął Simon Längenfelder.

Wyniki finałowej rundy MXGP – klasa MX2

 1. Tom Vialle
 2. Jago Geerts
 3. Roan Van De Moosdijk
 4. Kay de Wolf
 5. Simon Längenfelder
 6. Thibault Benistant
 7. Andrea Adamo
 8. Jan Pancar
 9. Kevin Horgmo
 10. Liam Everts

Klasyfikacja generalna sezonu 2022

 1. Tom Vialle 758
 2. Jago Geerts 754
 3. Simon Längenfelder 596
 4. Kevin Horgmo 527
 5. Thibault Benistant 510
 6. Kay de Wolf 445
 7. Mikkel Haarup 443
 8. Andrea Adamo 437
 9. Stephen Rubini 384
 10. Liam Everts 310

Szczegółowe wyniki znajdziecie na tej stronie, a relację z poprzedniej rundy tutaj.

Partnerzy

facebook youtube