Kalendarz Mistrzostw Świata SuperEnduro 2022/2023. Dwie rundy w Polsce!
17 października 2022
Ruszyła sprzedaż biletów na Mistrzostwa Świata SuperEnduro w Gliwicach
27 października 2022
Pokaż wszystkie

Wyniki finałowej rundy WSX. Roczen i McElrath z tytułami mistrzowskimi [VIDEO]

Druga i zarazem finałowa runda tegorocznej, pilotażowej serii Mistrzostw Świata w Supercrossie, odbyła się w miniony weekend w Melbourne. Ken Roczen, drugi podczas inauguracji cyklu, był liderem punktowym. Mimo, że to Eli Tomac wygrał w Cardiff, jednak Amerykanin nie liczył się w walce o tytuł, ponieważ nie należał do żadnego z zespołów, a w Walii wystartował dzięki dzikiej karcie.

Wyniki finałowej rundy WSX

Na Stadionie Marvel walka o tytuł w klasie WSX miała więc się rozstrzygnąć pomiędzy Kenem Roczenem i Vincem Friese. Roczen zaczął od wygranej w pierwszym wyścigu. W drugim wcześnie objął prowadzenie, a jego rywal miał kłopoty po starcie. Na dwa okrążenia przed końcem wyścigu Roczen złapał jednak gumę w tylnym kole i zjechał do strefy mechaników.

Teoretycznie mógł próbować na tej oponie dojechać do końca, jednak metalowa rampa na linii mety nie wybaczała przebitych opon. Przekonał się o tym próbujący ją skoczyć na „kapciu” Derek Drake, ale rozbił się i doznał kontuzji nadgarstka.

Szczęśliwie dla Roczena, nie tylko on miał problemy. Tym sposobem nie został sklasyfikowany jako ostatni i zarobił kilka punktów. Przed ostatnim wyścigiem tracił do Friese’a tylko cztery punkty. Po starcie Friese upadł na wyjściu z pierwszego zakrętu zabierając ze sobą kilku zawodników, w tym Justina Braytona. Ken Roczen ukończył wyścig za świetnie jadącym Joey’em Savatgym, który zgarnął też zwycięstwo w rundzie. W klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce i tytuł mistrzowski powędrowały w ręce Kena Roczena, a za nim uplasowali się Joey Savatgy i Vince Friese.

Wyniki finałowej rundy WSX – klasa WSX

 1. Ken Roczen 116
 2. Joey Savatgy 112
 3. Vince Friese 112
 4. Justin Brayton 108
 5. Josh Hill 83
 6. Eli Tomac 76
 7. Cedric Soubeyras 72
 8. Jordi Tixier 68
 9. Anthony Bourdon 62
 10. Adrien Escoffier 60

W klasie SX2 najbardziej konsekwentnym zawodnikiem obu rund okazał się Shane McElrath. Shane miał solidne starty i w Cardiff i w Melbourne, co pomogło mu w zdobyciu tytułu. Przed ostatnim wyścigiem McElrath był na mecie dwa razy drugi, ale w finale skutecznie powstrzymał Maxa Anstie, wygrał i przypieczętował tytuł.

Wyniki finałowej rundy WSX – klasa SX2

 1. Shane McElrath 123
 2. Max Anstie 114
 3. Chris Blose 105
 4. Aaron Tanti 100
 5. Mitchell Oldenburg 99
 6. Carson Brown 76
 7. Wilson Todd 70
 8. Maxime Desprey 68
 9. Matt Moss 62
 10. Phil Nicoletti 59

Więcej o serii na stronie, wyniki poprzedniej rundy znajdziecie tutaj.

Partnerzy

facebook youtube