HEWC: Lettenbichler wygrywa w Hiszpanii i zdobywa tytuł mistrzowski [VIDEO]
11 października 2022
Wyniki finałowej rundy WSX. Roczen i McElrath z tytułami mistrzowskimi [VIDEO]
25 października 2022
Pokaż wszystkie

Kalendarz Mistrzostw Świata SuperEnduro 2022/2023. Dwie rundy w Polsce!

Międzynarodowa Federacja Motocyklowa FIM ogłosiła długo oczekiwany kalendarz Mistrzostw Świata SuperEnduro 2022/2023. W zbliżającym się wielkimi krokami sezonie zaplanowano aż siedem rund, z czego dwie najważniejsze, czyli rozpoczęcie i zakończenie, rozegrane zostaną w Polsce.

Kalendarz Mistrzostw Świata SuperEnduro

Zgodnie z tradycją zawodnicy rozpoczną rywalizację grudniową rundą w Polsce. Gospodarzem będzie Kraków, gdzie sześciokrotny mistrz świata – Tadeusz „Taddy” Błażusiak wraz z aktualnym Mistrzem Świata Juniorów – Dominikiem Olszowym rozpoczną walkę o tytuł mistrzowski przy dopingu czternastu tysięcy widzów.

7 stycznia mistrzostwa przeniosą się do dobrze znanej zawodnikom Sachsen Areny w niemieckim mieście Riesa. Następnie, co dwa tygodnie, SuperEnduro odbywać się będzie w kolejnych krajach, w tym także po wielu latach przerwy we Francji, aby 18 marca wrócić do Polski na wielki finał.

– To ogromny zaszczyt dla nas Polaków, jak i promotora tego niesamowitego wydarzenia, że otrzymaliśmy możliwość organizacji dwóch najbardziej prestiżowych rund całego cyklu, czyli rozpoczęcia i zakończenia sezonu. Dołożymy wszelkich starań, aby obydwie rundy były zorganizowane na najwyższym światowym poziomie – skomentował Tomasz Gagat promotor SuperEnduro w Polsce.

Wstępny kalendarz Mistrzostw Świata SuperEnduro 2022/2023

  • 10 grudnia 2022 (sobota) – Tauron Arena Kraków, Polska
  • 7 stycznia 2023 (sobota) – Sachsen Arena Riesa, Niemcy
  • 21 stycznia 2023 (sobota) – /do potwierdzenia/
  • 4 lutego 2023 (sobota) – Papp Laszlo SportArena Budapest, Węgry
  • 17 lutego 2023 (piątek) – Palais Nikaia Nice, Francja
  • 2 marca 2023 (czwartek) – Pais Arena Jerusalem, Izrael
  • 18 marca 2023 (sobota) – Arena Gliwice, Polska

Oczekując na rozpoczęcie nowego sezonu zmagań Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro w TAURON Arenie Kraków zachęcamy do śledzenia poczynań Tadeusza Błażusiaka, który w tym roku postanowił zrobić porządną rozgrzewkę i aktualnie walczy o swój szósty tytuł w AMA EnduroCrossie. Po trzech rundach (połowa całego cyklu) Taddy plasuje się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej.

Więcej informacji o finałowej rundzie w Gliwicach już wkrótce, tymczasem szykujcie się na rozpoczęcie sezonu 10 grudnia 2022 w Krakowie – ekstremalne, niezapomniane emocje gwarantowane!

Bilety na Mistrzostwa Świata SuperEnduro w Krakowie dostępne na: Eventim.pl i E-bilet.pl.
Więcej informacji na stronie i Facebooku.
Wydarzenia: Kraków oraz Gliwice.
Organizator: Agencja Sport UP

Partnerzy

facebook youtube