Wyniki pierwszej rundy Mistrzostw AMA Pro Motocross 2021 [VIDEO]
31 maja 2021
Wyniki II rundy Mistrzostw Europy EMX65 i EMX85 oraz MXMP w klasie Open
7 czerwca 2021
Pokaż wszystkie

W miniony weekend w Olsztynie zawodniczki i zawodnicy wystartowali w I rundzie Pucharu Polski w Motocrossie. To pierwsze w tym sezonie zawody centralne, które były niezłym sprawdzianem dla wszystkich tych, którzy wcześniej nie startowali w strefach.

Sprawdźcie szczegółowe wyniki I rundy Pucharu Polski w Motocrossie

Na starcie stanęło 169 riderów, którzy rywalizowali w ośmiu klasach. Start liczył się równocześnie do Mistrzostw Strefy Polski Północnej.

W klasie Kobiet bezbłędna była Karolina Jasińska, która dwukrotnie meldowała się na mecie jako pierwsza. Za nią równe wyniki zaliczyły Oliwia Wiśniewska, która była dwukrotnie druga oraz Wiktoria Kupczyk, która dojeżdżała trzecia.

W klasie MX65, pierwszy wyścig wygrał Oskar Jażdżewski, a drugi Michał Psiuk. Oskar w drugim biegu był drugi i z wynikiem 1-2 stanął na najwyższym stopniu podium. Drugie miejsce zajął Jakub Pućkowski, który uzyskał rezultat 2-4, a podium uzupełnił Hubert Biżek, który dwukrotnie meldował się na mecie z trzecim czasem. Michał Psiuk pomimo wygranej w drugim wyścigu, zajął dopiero czwarte miejsce, ponieważ w pierwszym był na mecie dopiero 13.

W klasie MX85 pierwsze miejsce zajął Bartosz Jaworski, który uzyskał rezultat 2-1. Drugie miejsce zajął Kacper Andrzejewski z wynikiem 1-3, a trzecie Dawid Zaremba, który meldował się na mecie odpowiednio jako trzeci i drugi.

W klasie Junior triumfował Aleksander Świrczak, który dwukrotnie był na mecie pierwszy. Drugie miejsce zajął Jan Kotowicz z wynikiem 4-2, a trzecie jadący równo i dwukrotnie trzeci na mecie Jan Rompkowski. Jakub Kowalski, który w pierwszym wyścigu był drugi, zajął miejsce tuż za podium. Wszystko to za sprawą biegu numer dwa, w którym Kuba dojechał na metę jako jedenasty.

W klasie MX Open, jak zawsze rywalizacja była zacięta. Rundę wygrał Maciej Więckowski, który co prawda w pierwszym wyścigu, z powodu awarii motocykla dojechał na metę jako piąty, ale w drugim już bez przeszkód ukończył ściganie na pierwszym miejscu. Drugie miejsce zajął Szymon Staszkiewicz, który dla odmiany wygrał pierwszy bieg, ale w drugim był piąty. Trzecie miejsce zgarnął Jakub Barczewski, który zanotował wynik 2-6. Za podium uplasowali się: Marcin Bandosz na czwartym (7-2), Michał Śpiewok na piątym (4-3), a Damian Bykowski na szóstym miejscu (3-4).

W klasie MX Masters pierwsze miejsce zajął Maciej Zdunek, który z Olsztyna wyjechał z kompletem punktów. Drugie miejsce, dzięki dwóm finiszom na drugiej pozycji, zajął Karol Kędzierski, a trzeci był Paweł Wizgier, który na mecie dwukrotnie meldował się jako trzeci.

Dodatkowo przy okazji Pucharu Polski pojechały klasy MX B, w której wygrał Dariusz Malczewski, oraz MX C, w której z kolei szans rywalom nie dał Jakub Matuszczak.

Już w najbliższy weekend w Gdańsku odbędą się Mistrzostwa Europy EMX65 i EMX85, w których pojadą nasi reprezentanci. Przy tej okazji rozegrana zostanie także pierwsza runda Mistrzostw Polski dla klasy MX Open. Start serii ORLEN MXMP dla wszystkich klas nastąpi dopiero 3 lipca na torze w Strykowie.

Szczegółowe wyniki I rundy Pucharu Polski w Motocrossie znajdziecie TUTAJ.

Zdjęcia: Maciej Wierzbicki