Wyniki I rundy Pucharu Polski w Motocrossie
31 maja 2021
Wyniki drugiej rundy AMA Pro Motocrossu [VIDEO]
7 czerwca 2021

Wyniki II rundy Mistrzostw Europy EMX65 i EMX85 oraz MXMP w klasie Open

Druga runda Mistrzostw Europy EMX65 i EMX85 strefy północno-wschodniej odbyła się w miniony weekend w Gdańsku. Na starcie stanęli reprezentanci siedmiu krajów. Przy okazji rozegrano także rundę Mistrzostw Polski w klasie MX Open.

Poznajcie wyniki II rundy Mistrzostw Europy EMX65 i EMX85 oraz MXMP w klasie Open

W klasie EMX65 równych sobie nie miał Lucas Leok, który dwukrotnie zajął pierwsze miejsce. W pierwszym wyścigu tuż za nim uplasowali się: Enriko Peilman i Karl Teesalu, którzy podobnie, jak Leok pochodzą z Estonii. W drugim biegu na drugim miejscu uplasował się białoruski zawodnik Aleksandr Frydlender, a na trzecim Enriko Peilman. W klasyfikacji dnia pierwsze miejsce zajął Leok, drugie Peilman, a trzecie Frydlender. Michał Psiuk dwukrotnie uzyskał czwarty czas i takie miejsce zajął też w klasyfikacji zawodów. W klasyfikacji Mistrzostw Europy liderem jest Lucas Leok z dorobkiem 90 punktów, drugie miejsce zajmuje Enriko Peilman (84 punkty), a trzecie Michał Psiuk (79 punktów).

W klasie EMX85 w pierwszym wyścigu wygrał Marius Adomaitis po zaciętej walce z Markussem Ozolinsem. Trzecie miejsce zajął Semen Rybakov. Najlepszy z Polaków, Bartosz Jaworski, zameldował się na mecie jako piąty. Filip Seniuk był szósty, Dawid Zaremba 12., Kacper Andrzejewski 13., a Eryk Farański 19. Drugi wyścig wygrał Semen Rybakov, choć to Dawid Zaremba prowadził po starcie. Bartosz Jaworski początkowo jechał jako czwarty, ale w miarę upływu wyścigu awansował na trzecie, a potem na drugie miejsce. Trzecie miejsce zajął Markuss Ozolins. Dawid Zaremba tym razem był piąty. Kacper Andrzejewski zanotował 10. czas, a Eryk Farański 18. W klasyfikacji zawodów pierwsze miejsce zajął Semen Rybakov przed Markussem Ozolinsem i Bartoszem Jaworskim. W klasyfikacji generalnej Mistrzostw Europy pierwsze miejsce z 89 punktami zajmuje Semen Rybakov, drugie Bartosz Jaworski (70 punktów), a trzecie Gregor Kuusk (69 punktów).

Trzecia runda Mistrzostw Europy strefy północno-wschodniej odbędzie się w nadchodzący weekend na Litwie.

Przy okazji Mistrzostw Europy rozegrane zostały również pierwsze w tym sezonie wyścigi Mistrzostw Polski w klasie MX Open. Korzystając z okazji w wyścigach wystartował obecny w Gdańsku Tanel Leok. Zawodnik MXGP przyjechał do Polski z synami, którzy startowali w klasie EMX85 i tym sposobem zawodnicy zyskali mocnego i niespodziewanego rywala.

W pierwszym wyścigu bardzo dobry start zaliczył Maciej Więckowski, który prowadził przez trzy okrążenia. Następnie prowadzenie objął Leok i nie oddał go aż do mety. Za nim Tomasz Wysocki szybko wyprzedził Więckowskiego i zajął drugie miejsce. Na trzecim miejscu wymieniali się Maciek Więckowski i Szymon Staszkiewicz. Na mecie jako trzeciego zobaczyliśmy Staszkiewicza, a czwarty był Artsiom Sazanovets, który na ostatnim okrążeniu jeszcze zdołał pokonać Więckowskiego.

W drugim wyścigu Tanel Leok nie pozostawił swoim rywalom żadnych złudzeń. Zaliczył świetny start i nie oddał prowadzenia aż do mety, mimo że od początku do końca mocno na kole siedział mu Tomek Wysocki. Wysocki dojechał na metę drugi, ze stratą do zwycięzcy wynoszącą zaledwie dwie sekundy. Trzecie miejsce zajął Artsiom Sazanovets, czwarte Maciek Więckowski, a piąte Jakub Barczewski. W klasyfikacji dnia pierwsze miejsce zajął Leok, drugie Wysocki, trzecie Sazanovets.

Zawodnicy klasy MX Open staną na starcie ponownie już z pozostałymi klasami podczas pierwszej rundy ORLEN MXMP 3-4 lipca w Strykowie.

Szczegółowe wyniki II rundy Mistrzostw Europy EMX65 i EMX85 oraz MXMP w klasie Open znajdziecie TUTAJ.

Zdjęcia: FIM Europe