Wyniki piątej rundy AMA Supercrosu 2024. Lawrence zwycięża w Detroit, Sexton ponownie liderem [VIDEO]
5 lutego 2024
Wyniki szóstej rundy AMA Supercrossu 2024. Ken Roczen wygrywa w Glendale [VIDEO]
13 lutego 2024
Pokaż wszystkie

Wyniki piątej rundy Mistrzostw Świata SuperEnduro. Bolt zmierza po swój czwarty tytuł [VIDEO]

Piąta runda Mistrzostwa Świata SuperEnduro pojechała w miniony weekend w Budapeszcie. Billy Bolt po raz kolejny potwierdził, że jest w tym sezonie nie do pokonania, wygrywając piąta rundę z rzędu. Do końca sezonu pozostały już tylko dwie rundy i wszystko wskazuje, że Bolt praktycznie niezagrożony jedzie wprost po swój czwarty już tytuł mistrzowski.

Wyniki piątej rundy Mistrzostwa Świata SuperEnduro

Po poprzednim, bardzo technicznym torze w Rumunii, tym razem na zawodników czekał szybki tor bardziej w stylu EnduroCrossu, niż SuperEnduro. To pozwoliło Boltowi na wykorzystanie swojej prędkości i odniesienie zwycięstwa.

Wyniki piątej rundy Mistrzostwa Świata SuperEnduro

Z perfekcyjnego wyniku 63 punktów, tylko Jonny Walker zdołał wyrwać Boltowi jeden, wygrywając wyścig Super Pole o dwie dziesiąte sekundy. Billy wyjechał więc z Budapesztu z dorobkiem 62 punktów i w klasyfikacji generalnej prowadzi z przewagą 33 punktów nad Walkerem. Trzeci w tabeli Manuel Lettenbichler, który na Węgrzech był dopiero piąty, traci do lidera aż 108 punktów.

Trzecie miejsce, za brytyjskimi rywalami, wywalczył Diogo Vieira, który uzyskał wynik 3-2-6. Dominik Olszowy ukończył węgierską rundę na ósmej pozycji z wynikami 8-7-8.

W klasie Junior triumfował Ashton Brightmore, który wygrał dwa z trzech wyścigów. Drugie miejsce zajął Suff Sella, który dwa razy był trzeci, a ostatni wyścig wygrał. Podium uzupełnił Milan Schmueser z wynikami 2-2-5.

Wśród Polaków najlepszy wynik uzyskał Szymon Kuś (8.), zaraz za nim uplasował się Oskar Waligóra, a debiutujący w mistrzostwach świata 16-letni Szymon Zajączkowski był 14.

W mistrzostwach Europy wygrał Dustin McCarthy przed liderem generalki Xavierem Leonem. Trzecie miejsce zajął Hubert Żbikowski, czwarte Hubert Hyla, siódme Kacper Baklarz, ósme Damian Broniewski, a Łukasz Zborowski był 12. Maciek Więckowski, który zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, tym razem ukończył rywalizację na dziewiątej pozycji.

SuperEnduro-R5-2024-Budapest-

Klasyfikacja generalna klasy Prestige (po 5 rundach)

  1. Billy Bolt 301
  2. Jonny Walker 268
  3. Manuel Lettenbichler 193
  4. Will Hoare 171
  5. Dominik Olszowy 157
  6. Mitch Brightmore 156
  7. Diogo Vieira 138
  8. Eddie Karlsson 130
  9. Tim Apolle 122
  10. Alonso Trigo 76

Szczegółowe wyniki znajdziecie TUTAJ.

Partnerzy

facebook youtube