Puchar Yamaha YZ bLU cRU pojedzie przy Mistrzostwach Polski w Motocrossie
31 stycznia 2024
Wyniki piątej rundy Mistrzostw Świata SuperEnduro. Bolt zmierza po swój czwarty tytuł [VIDEO]
5 lutego 2024
Pokaż wszystkie

Wyniki piątej rundy AMA Supercrosu 2024. Lawrence zwycięża w Detroit, Sexton ponownie liderem [VIDEO]

Piąta runda AMA Supercrossu przyniosła kolejną zmianę na prowadzeniu w tabeli klasy SX450. Mimo wygranej Jetta Lawrence’a, na fotel lidera powrócił Chase Sexton, który ma obecnie zaledwie punkt przewagi nad zawodnikiem Hondy. Aaron Plessinger spadł z pierwszego na trzecie miejsce, a za nim plasuje się Cooper Webb. Pierwszą czwórkę dzieli zaledwie sześć punktów.

Wyniki piątej rundy AMA Supercrosu 2024

Wyścig główny klasy SX450 to dominacja Jetta Lawrenca, który po wygranej w Anaheim i trzech słabych rundach, wygląda jakby ponownie odnalazł swój rytm. Drugi na mecie zameldował się Chase Sexton, który był wolniejszy od rywala o około 4,5 sekundy.

Trzecie miejsce zajął Ken Roczen, który co prawda wyścig rozpoczął w okolicach dziesiątego miejsca, ale sukcesywnie parł do przodu notując po drodze najlepszy czas okrążenia w całym wyścigu. Cooper Webb i Jason Anderson zajęli odpowiednio czwarte i piąte miejsce.

Eli Tomac, który wystartował na drugiej pozycji, szybko został wyprzedzony przez Chase’a Sextona, a później jeszcze przez kolejnych kilku zawodników, ostatecznie dojeżdżając na metę na dziesiątym miejscu.

Wyniki piątej rundy AMA Supercrosu 2024 – klasa SX450

 1. Jett Lawrence
 2. Chase Sexton
 3. Ken Roczen
 4. Cooper Webb
 5. Jason Anderson
 6. Aaron Plessinger
 7. Dylan Ferrandis
 8. Hunter Lawrence
 9. Justin Cooper
 10. Eli Tomac

Klasyfikacja generalna klasy SX450 (po 5 rundach)

 1. Chase Sexton 98
 2. Jett Lawrence 97
 3. Aaron Plessinger 96
 4. Cooper Webb 92
 5. Jason Anderson 84
 6. Eli Tomac 82
 7. Ken Roczen 77
 8. Dylan Ferrandis 77
 9. Justin Barcia 59
 10. Hunter Lawrence 52

Tuż po starcie pierwszego w tym sezonie wyścigu klasy SX250 East, w pierwszym zakręcie doszło do karambolu, który zabrał ze sobą spore grono zawodników. Seth Hammaker, Tom Vialle, Cameron McAdoo, Haiden Deegan, Nick Romano, Pierce Brown, Jalek Swoll, Cullin Park, Bryton Carroll, Evan Ferry i Gage Linville pechowo zaczęli pierwszy wyścig główny, a dwóch z nich w ogóle go nie ukończyło.

Tym, którzy zdołali uniknąć karambolu byli: Austin Forkner, Chance Hymas, Max Anstie, Coty Schock i Daxton Bennick, którzy jechali na czele stawki. Forkner, który zmagał się w ostatnim czasie ze sporym pechem, dowiózł prowadzenie do mety i zaliczył swoje 13. zwycięstwo w karierze, pierwsze od kwietnia 2022 roku.

Chance Hymas długo jechał na drugim miejscu, ale ostatecznie wyprzedził go Max Anstie, który dowiózł do mety druga pozycję. Hymas z kolei zaliczył upadek i finiszował dopiero na dziesiątej pozycji. W swoim debiutanckim wyścigu Daxton Bennick stanął na podium, zajmując trzecie miejsce.

Coty Schock zajął czwarte miejsce, a Pierce Brown piąte i był najwyżej finiszującym uczestnikiem karambolu z początku wyścigu. Jalek Swoll również ostro odrabiał straty i zajął szóstą pozycję, dzięki czemu zupełnie nowy Triumph TF 250-X znalazł się w pierwszej dziesiątce w dniu swojego wyścigowego debiutu.

Wyniki piątej rundy AMA Supercrosu 2024 – klasa SX250 East

 1. Austin Forkner
 2. Max Anstie
 3. Daxton Bennick
 4. Coty Schock
 5. Pierce Brown
 6. Jalek Swoll
 7. Henry Miller
 8. Guillem Farres
 9. Marshal Weltin
 10. Chance Hymas

Więcej o serii znajdziecie TUTAJ, a wyniki poprzedniej rundy TU.

Partnerzy

facebook youtube