Konrad Dąbrowski – emocje do ostatnich kilometrów w Baja Aragon
26 lipca 2021
Wyniki siódmej rundy AMA Pro Motocrossu [VIDEO]
28 lipca 2021

Piąta runda Mistrzostw Świata w Motocrossie pojechała w miniony weekend w Czechach. Po roku przerwy, zawodnicy ponownie stanęli na bramkach startowych malowniczo położonego toru w Loket. Pod nieobecność Herlingsa, wydawało się, że Gajser będzie niezagrożony. Nic bardziej mylnego.

Szczegółowe wyniki piątej rundy MXGP

W pierwszym wyścigu klasy MXGP Jorge Prado zgarnął holeshota i wygrał. Zawodnik KTM skutecznie odpierał ataki Tima Gajsera, który nie znalazł sposobu na objechanie rywala. Za tą dwójką jechali: Glenn Coldenhoff, Jeremy Seewer, Romain Febvre i Antonio Cairoli. Z tej grupy trzecie miejsce wywalczył Febvre, a Cairoli uzyskał dopiero szósty rezultat.

W drugim wyścigu ponownie Prado zgarnął holeshota, ale tym razem szybko na czoło wysunął się Cairoli, który miał dobry start. Za nimi jechała grupa pościgowa w składzie: Seewer, Coldenhoff i Gajser. Tim mocno naciskał i udało mu się zająć czwartą pozycję. Trzy okrążenia później Gajser popełnił błąd i zaliczył poważnie wyglądający upadek, który sprawił, że musiał zjechać z toru i naprawić dźwignię sprzęgła, która zablokowała się w osłonie dłoni. Słoweniec ponownie dołączył do wyścigu na 30. miejscu i musiał włożyć wiele wysiłku, aby dojechać na 15. miejsce. Na powrót na wyższą pozycję zabrakło mu niestety czasu.

Jako pierwszy metę w drugim wyścigu przejechał Antonio Cairoli przed Jeremym Seewerem i Jorge Prado. Glenn Coldenhoff i Ivo Monticelli uzupełnili pierwszą piątkę.

W klasyfikacji rundy pierwsze miejsce zajał Prado (1-3), drugie Cairoli (6-1), a trzecie Seewer (5-2).

W Grand Prix Czech nie wystartował Jeffrey Herlings, którego kontuzja okazała się poważniejsza, niż początkowo uważano. Holender był jednak obecny w Loket i kibicował swoim teamowym kolegom. Jeffrey ma nadzieję na start w Lommel już w najbliższy weekend.

20. Tom Koch

Klasyfikacja generalna klasy MXGP (po 5 rundach)

20. Alvin Östlund

W klasie MX2 Mattia Guadagnini wygrał swoją drugą rundę w tym sezonie po zwycięstwie w pierwszym wyścigu i piątym miejscu w drugim. Nie wystarczyło to jednak, aby odbić z rąk Maxime Renaux tabliczkę lidera. Renaux zajął w Loket drugie miejsce z wynikiem 5-2 i nadal prowadzi w generalce z przewagą zaledwie dwóch punktów.

Thibault Benistant wygrał drugi wyścig i zajął trzecie miejsce w klasyfikacji zawodów pomimo słabego startu i dziewiątego miejsca w pierwszym wyścigu.

Jago Geerts miał kiepski pierwszy wyścig i zajął dopiero 12. miejsce. W drugim pojechał lepiej i uzyskał trzeci wynik. W klasyfikacji zawodów uplasował się na szóstej pozycji.

Jed Beaton wywalczył czwarte miejsce w klasyfikacji rundy po bardzo dobrej jeździe w pierwszym wyścigu i słabszej w drugim (4-8), a Ruben Fernandez uzyskał wynik 4-7 i uzupełnił pierwszą piątkę.

Tom Vialle miał nie najlepszy powrót do wyścigów. Obecny mistrz świata pojechał świetnie w pierwszym wyścigu i zajął drugie miejsce. Niestety drugi wyścig okazał się katastrofą z upadkiem w pierwszym zakręcie, a następnie kolejnym w późniejszej fazie wyścigu. W wyniku tego Vialle ukończył drugi bieg bez punktów, co po przerwie spowodowanej kontuzją, nie ułatwi mu obrony tytułu.