MXGP: podsumowanie sezonu 2021 [VIDEO]
31 grudnia 2021
Polacy w komplecie na mecie Rajdu Dakar. Kamil Wiśniewski na podium! [VIDEO]
14 stycznia 2022
Pokaż wszystkie

Wyniki pierwszej rundy AMA Supercrossu w Anaheim [VIDEO]

Monster Energy AMA Supercross 2022 wystartował, a inauguracyjna runda powróciła do Anaheim. W miniony weekend na Angel’s Stadium było gorąco i nie brakowało wielkich wyścigowych emocji.

Wyniki pierwszej rundy AMA Supercrossu

Po zeszłorocznej przerwie spowodowanej pandemicznymi zmianami w harmonogramie, tym razem bramki startowe do pierwszej rundy w sezonie ponownie opadły w Anahaim. W odróżnieniu jednak od poprzednich inauguracji sezonu, tor był trudny, zawodnicy nerwowi, więc wiele się działo już od samego początku.

W klasie SX450 najlepiej wystartował Ken Roczen i zgarnął holeshota. Na kole siedział mu jego teamowy kolega Chase Sexton. Zawodnicy HRC przewodzili stawce, do momentu, w którym Sexton popełnił kosztowny błąd i wpadł w kostki wygradzające. Pozbierał się i kontynuował wyścig, jednak niedługo później nie opanował motocykla na whoopsach i upadł ponownie. Niewiele brakowało, aby jego motocykl zabrał ze sobą Adama Cianciarulo, który jechał trzeci.

Goniąc pierwszą piątkę Marvin Musquin zderzył się w zakręcie z Malcolmem Stewartem i obaj wylądowali na ziemi. W tym czasie Chase Sexton wrócił na szóstą pozycję wyprzedzając Dylana Ferrandisa, który utknął na whoopsach. Justin Barcia walczył o drugą pozycję z Jasonem Andersonem. Po tym jak Anderson go wyprzedził, Barcia nie zamierzał zostawać w tyle i w zakręcie wykonał block pass, który wypchnął Andersona na bandę.

Na czele stawki nadal jechał Ken Roczen, który spokojnie dowiózł prowadzenie do mety. Natomiast Cooper Webb dojechał do Justina Barcii i zaczął wywierać presję. Ostatecznie Webb wywalczył drugie miejsce, a Barcia był trzeci. Marvin Musquin ukończył wyścig jako czwarty, a Chase Sexton zamknął pierwszą piątkę.

Wyniki pierwszej rundy AMA Supercrossu – klasa SX450

 1. Ken Roczen
 2. Cooper Webb
 3. Justin Barcia
 4. Marvin Musquin
 5. Chase Sexton
 6. Eli Tomac
 7. Malcolm Stewart
 8. Joey Savatgy
 9. Aaron Plessinger
 10. Jason Anderson
 11. Adam Cianciarulo
 12. Dean Wilson
 13. Justin Brayton
 14. Max Anstie
 15. Mitchell Oldenburg
 16. Dylan Ferrandis
 17. Brandon Hartranft
 18. Shane McElrath
 19. Cade Clason
 20. Fredrik Noren
 21. Justin Starling
 22. Ryan Breece

W klasie SX250 West dramat zaczął się już podczas kwalifikacji. Colt Nichols popełnił błąd na whoopsach i przeleciał przez kierownicę. Konieczna była interwencja medyków, a dla Nicholsa to koniec wyścigów, zanim się na dobre zaczęły. Wiadomo już bowiem, że zawodnik ma złamania w obu rękach oraz uraz biodra. Na pierwszym okrążeniu kolejnego wyścigu, Nate Trasher próbujący uniknąć zderzenia z Hunterem Lawrencem zderzył się z Jalekiem Swollem. Motocykl wyjechał spod Swolla na lądowaniu i wysłał go na kolejna hopę. Wyścig został przerwany czerwoną flagą.

Po takich emocjach przyszedł czas na wyścig finałowy. Vince Friese zgarnął holeshota i prowadził przez jakiś czas. Ścigał go Christian Craig, ale Vince nie ułatwiał Craigowi zadania. Ostatecznie zawodnik Yamahy wykorzystał zagranie taktyczne w zakręcie i objął prowadzenie.

Niedługo później Seth Hammaker i Gareth Marchbanksa również wyprzedzili Friese i wysłali go na czwartą pozycję. Ostatecznie Vince ukończył wyścig na piątej pozycji po tym, jak Hunter Lawrence odrabiając straty po słabym starcie zdołał dotrzeć do czoła stawki i przejechać metę na trzecim miejscu.

Wyniki pierwszej rundy AMA Supercrossu – klasa SX250 West

 1. Christian Craig
 2. Seth Hammaker
 3. Hunter Lawrence
 4. Garrett Marchbanks
 5. Vince Friese
 6. Michael Mosiman
 7. Jo Shimoda
 8. Robbie Wageman
 9. Dominique Thury
 10. Carson Mumford
 11. Chris Blose
 12. Nate Thrasher
 13. Mitchell Harrison
 14. Cole Thompson
 15. Dilan Schwartz
 16. Ryan Surratt
 17. Dylan Walsh
 18. Logan Karnow
 19. Hunter Schlosser
 20. Kaeden Amerine
 21. Derek Kelley
 22. Devin Harriman

Więcej o serii znajdziecie TUTAJ, a wyniki finałowej rundy sezonu 2021 TUTAJ.

Partnerzy

facebook youtube