11 maja 2021
Rajd Dakar 2022: informacje o przyszłorocznej edycji
17 maja 2021

Wyniki pierwszej rundy Mistrzostw Europy strefy północno-wschodniej

W miniony weekend Ukraina była gospodarze pierwszej rundy Mistrzostw Europy EMX65 i EMX85 w strefie północno-wschodniej. W zawodach w Kowlu wzięła udział czwórka polskich zawodników. W klasie EMX65 Michał Psiuk, a w klasie EMX85 Bartosz Jaworski, Piotr Kajrys i Filip Seniuk.

Poznajcie szczegółowe wyniki pierwszej rundy Mistrzostw Europy strefy północno-wschodniej w klasach EMX65 i EMX85.

Treningi i kwalifikacje odbywały się w sobotę. Niestety aura nie sprzyjała, było zimno i deszczowo. Mimo tego Polacy poradzili sobie dobrze. Michał Psiuk uzyskał czwarty czas, a jego koledzy w wyższej klasie odpowiednio: Jaworski siódmy, Kajrys szesnasty, a Seniuk siedemnasty.

Szczęśliwie, w niedzielę zawodników przywitała już słoneczna pogoda oraz około 2500 widzów.

W pierwszym wyścigu klasy EMX65 najszybszy był Białorusin Aliaksandr Frydlender przed dwoma Estończykami: Lucasem Leokiem i Enriko Peilmanem. Michał Psiuk na metę dojechał jako czwarty. W drugim wyścigu Aliaksandr Frydlender od razu objął prowadzenie, ale na czwartym okrążeniu rozbił się ułatwiając zadanie naszemu zawodnikowi, który z wynikiem 4-1 został zwycięzcą pierwszej rundy strefy północno-wschodniej. Drugie miejsce zajął Enriko Peilman, a trzecie Toms Dankers z Łotwy.

10. Bruno Magi

W klasie EMX85 oba wyścigi wygrał Łotysz Janis Martins Reisulis. Dwie drugie pozycje dla Rosjanina Semena Rybakova i trzecie dla Sebastiana Looka z Estonii. Bartosz Jaworski pojechał równo i dwukrotnie dojeżdżał na metę jako piąty. Takie też miejsce zajął w klasyfikacji rundy. Filip Seniuk był 14 i 12, co dało mu trzynaste miejsce w klasyfikacji dnia. Piotr Kajrys zaliczył upadek w pierwszym biegu i nie stanął już do drugiego.