Wyniki Extreme XL Lagares pierwszej rundy HEWC, której nie było
10 maja 2021
Wyniki pierwszej rundy Mistrzostw Europy strefy północno-wschodniej
12 maja 2021
Pokaż wszystkie

Erzbergrodeo 2021 odwołane

Z uwagi na nadal trwające ograniczenia spowodowane przez pandemię COVID-19, przeprowadzenie Red Bull Erzbergrodeo okazało się niemożliwe. Wydarzenie zostało odwołane w tym roku.

Erzbergrodeo 2021 odwołane – przyczyny

Przed drugą rundą Mistrzostw Świata Hard Enduro, właściciel formatu – WESS GmbH z rozczarowaniem, ale również zrozumieniem przyjął do wiadomości, że austriacki przystanek serii – Red Bull Erzbergrodeo nie odbędzie się w tym roku.

Od dawna uważany za jeden z najważniejszych wyścigów Hard Enduro na świecie, dla wielu, zarówno zawodników, jak i fanów, jest kultowym i obowiązkowym eventem na mapie zawodów spod znaku enduro.

Jednak ze względu na złożoność organizacji imprezy tej rangi przy tak surowych ograniczeniach związanych z COVID, zorganizowanie wyścigu na wysokim poziomie, jak w latach wcześniejszych, okazało się niemożliwe.

Organizatorzy pracowali nad kilkoma formatami i scenariuszami, aby wyścig się odbył, ale nowe przepisy i wytyczne dotyczące COVID-19 opublikowane przez austriacki rząd federalny nie pozostawiły im alternatywy, jak tylko odwołać imprezę w 2021 roku.

Erzbergrodeo 2021 odwołane

WESS GmbH pragnie podziękować organizatorom wydarzenia za każdy wysiłek włożony w urzeczywistnienie Red Bull Erzbergrodeo w tym roku, czekając na lepsze czasy na Żelaznym Gigancie w 2022 roku.

W ramach gwarancji związanych z COVID-19 wszyscy zarejestrowani uczestnicy otrzymają zwrot pełnej opłaty startowej bez żadnych potrąceń. To samo dotyczy wszystkich widzów, którzy już zakupili bilet wstępu lub bilet VIP na wydarzenie w 2021 roku. Więcej informacji zostanie wkrótce opublikowanych na redbullerzbergrodeo.com.

Planuje się, że Red Bull Erzbergrodeo 2022 odbędzie się w dniach 16-19 czerwca.

Następną w kolejności rundą Mistrzostw Świata Hard Enduro będzie Abestone Hard Enduro we Włoszech w dniach 10-11 lipca.

Winfried Kerschhaggl – menadżer Mistrzostw Świata Hard Enduro: – Oczywiście rozczarowanie jest, że Red Bull Erzbergrodeo musiało zostać odwołane kolejny rok z rzędu, ale po rozmowie z organizatorami ta decyzja jest dla nas zrozumiała. Jest rzeczą oczywistą, że ten wyścig jest ulubionym wyścigiem zarówno wśród zawodników, jak i fanów Hard Enduro i będzie go naprawdę brakowało w tym roku. Nikt nie spodziewał się, że Żelazny Gigant zamilknie na dwa lata. Ale wszyscy jeszcze bardziej głodni wrażeń, wrócimy w 2022 roku. Przed nami w tym roku jeszcze wiele ekscytujących wyścigów, zwłaszcza trzecia runda z zupełnie nowym Abestone Hard Enduro w lipcu, po której szybko przyjdzie czas na kultowy Red Bull Romaniacs.

Partnerzy

facebook youtube