Wyniki siódmej rundy MXGP 2023. Herlings i Geerts pechowo we Francji [VIDEO]
22 maja 2023
Wyniki pierwszej rundy AMA Pro Motocrossu 2023. Bracia Lawrence nie dają szans rywalom w Pala [VIDEO]
30 maja 2023
Pokaż wszystkie

Wyniki pierwszej rundy Mistrzostw Świata Hard Enduro. Lettenbichler niepokonany w Serbii

Pierwsza tegoroczna runda Mistrzostw Świata Hard Enduro odbyła się w minionym tygodniu w Serbii. Podczas Xross Hard Enduro zawodnicy rywalizowali przez cztery dni, począwszy od środowego prologu w stylu endurocrossu, po trzy 100-kilometrowe ekstremalne górskie wyścigi z nawigacją.

Wyniki pierwszej rundy Mistrzostw Świata Hard Enduro

Zwycięstwo w prologu zgarnął powracający do rywalizacji hard enduro Billy Bolt, ale jak wiadomo, prolog to z reguły tylko rozgrzewka przed właściwą rywalizacją w terenie.

A pierwszego dnia w terenie wygrał Manuel Lettenbichler, choć to Bolt na mecie miał lepszy czas. Okazało się, że Billy popełnił błąd w nawigacji, obcinając tym samym część trasy. Na mecie otrzymał za to 43 minuty kary i spadł na dziesiąte miejsce w klasyfikacji. Zwycięstwo odniesione drugiego dnia, poprawiło wynik urzędującego mistrza świata SuperEnduro i dzięki niemu awansował na trzecie miejsce. Trzeci i zarazem ostatni off-roadowy dzień należał do Manuela Lettenbichlera, który tym samym wygrał pierwszą rundę tegorocznego cyklu mistrzowskiego.

Świetną jazdę przez wszystkie dni zaprezentował Mario Roman, który zajął finalnie drugie miejsce, a podium uzupełnił Teodor Kabakchiev, który w bezpośredniej rywalizacji na trasie pokonał Trystana Harta i Michaela Walknera.

Dominik Olszowy, który drugiego dnia zmagań w terenie, zaliczył mocny upadek na jednym ze zjazdów, zajął 12 miejsce. Billy Bolt natomiast, po awansie na trzecie miejsce po drugim dniu, trzeciego zmagał się z problemami z motocyklem i ostatecznie zajął dopiero dziesiątą lokatę.

W klasie junior triumfował Matthew Green przed Mitchem Brightmorem i Robertem Craystonem.

Druga runda Mistrzostw Świata Hard Enduro już 8-11 czerwca, wtedy zawodnicy spotkają się na austriackim Red Bull Erzbergrodeo.

Wyniki pierwszej rundy Mistrzostw Świata Hard Enduro Xross Hard Enduro

 1. Manuel Lettenbichler
 2. Mario Roman
 3. Teodor Kabakchiev
 4. Trystan Hart
 5. Michael Walkner
 6. Graham Jarvis
 7. Alfredo Gomez
 8. David Cyprian
 9. Will Hoare
 10. Billy Bolt
 11. Matthew Green
 12. Dominik Olszowy

Więcej o serii znajdziecie TUTAJ.

Partnerzy

facebook youtube