Wyniki czternastej rundy MXGP. Pierwszej z trzech w Trentino [VIDEO]
25 października 2021
Konrad Dąbrowski jedzie po Puchar Świata Baja
29 października 2021
Pokaż wszystkie

Wyniki piętnastej rundy MXGP. Było gorąco w Trentino! [VIDEO]

Po raz kolejny obie klasy mistrzowskie dostarczyły widzom nie lada wrażeń. Wynik rywalizacji był praktycznie nie do przewidzenia, ponieważ piętnasta runda MXGP dostarczyła wielu emocji i zwrotów akcji, które sprawiły, że walka o mistrzostwo nabrała rumieńców na trzy rundy do końca sezonu.

Wyniki piętnastej rundy MXGP w Trentino

W pierwszym wyścigu klasy MXGP akcja zaczęła się już od pierwszego zakrętu, w którym upadł Jeffrey Herlings. Gdy Jeffrey się pozbierał i chciał kontynuować, okazało się, że jego motocykl jest uszkodzony. Dla Holendra pierwszy wyścig dobiegł końca, zanim się dobrze zaczął. To zdarzenie zmieniło o 180 stopni rozkład sił, ponieważ nagle 24 punkty przewagi, które Herlings miał przed startem zaczęły topnieć wraz z czasem trwania wyścigu.

Wcześniej holeshota zgarnął Jorge Prado, ale szybko wyprzedził go Tim Gajser. Niedługo później drugie miejsce przejął Romain Febvre, który zaczął mocno naciskać na Gajsera. Był tak zdeterminowany, że w końcu zaliczył upadek. Wyglądało, że Gajser wygra, ale Febvre szybko zaczął odrabiać straty. Na pięć minut przed końcem wyścigu, walka rozgorzała na dobre. Ostatecznie wygrał Romain, a Gajser musiał zadowolić się drugim miejscem. Wynik Febvre dał mu punkt przewagi w tabeli nad Herlingsem.

W drugim wyścigu to Antonio Cairoli zgarnał holeshota i gnał na czele przed Jeremym Seewerem, Jorge Prado, Benoit Paturelem i Glennem Coldenhoffem. Nieco odmienną sytuację po starcie mieli główni rywale w walce o tytuł. Herlings, Gajser i Febvre utknęli w środku stawki. Mimo tego Herlings i Gajser dość szybko dotarli za Prado i zaczęli na niego naciskać. Jorge mocno się bronił, ale zarówno Jeffrey, jak i Tim zdołali go w końcu wyprzedzić. Niedługo później Herlings popełnił błąd i zaliczył upadek.

Szybko wykorzystał to Gajser, który przejął jego pozycję, a także Febvre który zdołał go dogonić i siąść mu na tylnym błotniku. Przez następnych kilkanaście okrążeń ci dwaj zawodnicy zawzięcie walczyli o prowadzenie w tabeli. Wyprzedzili Coldenhoffa, a jadący wtedy na trzeciej pozycji Gajser zaczął naciskać na Seewera. Bezskutecznie, ponieważ ten zdołał powstrzymać Słoweńca i obronić drugą pozycję. Na czele stawki do mety zmierzał nie zagrożony Antonio Cairoli, który pokazał, że nadal potrafi kontrolować wyścig i wygrywać, a ostatnie słabsze starty były tylko wypadkiem przy pracy.

Drugie miejsce w tym wyścigu zajął Seewer, a trzecie Gajser. Jeffrey Herlings zdołał obronić czwarte miejsce, a Romain Febvre musiał się zadowolić piątą pozycją. Taki rezultat był jak najbardziej po myśli Herlingsa, który pozostał liderem klasyfikacji, choć obecnie jego przewaga nad Febvre stopniała do jednego punktu. Trzeci w klasyfikacji Tim Gajser traci obecnie dwa punkty do Febvre i trzy punkty do lidera.

Wyniki piętnastej rundy MXGP – klasa MXGP

 1. Antonio Cairoli
 2. Tim Gajser
 3. Romain Febvre
 4. Jeremy Seewer
 5. Glenn Coldenhoff
 6. Thomas Kjer Olsen
 7. Ben Watson
 8. Brian Bogers
 9. Henry Jacobi
 10. Jeremy Van Horebeek
 11. Jeffrey Herlings
 12. Alessandro Lupino
 13. Jorge Prado
 14. Pauls Jonass
 15. Dylan Wright
 16. Tom Koch
 17. Valentin Guillod
 18. Benoit Paturel
 19. Vsevolod Brylyakov
 20. Brent Van doninck

Klasyfikacja generalna klasy MXGP (po 15 rundach)

 1. Jeffrey Herlings 573
 2. Romain Febvre 572
 3. Tim Gajser 570
 4. Jorge Prado 473
 5. Antonio Cairoli 464
 6. Jeremy Seewer 451
 7. Pauls Jonass 391
 8. Glenn Coldenhoff 369
 9. Alessandro Lupino 266
 10. Thomas Kjer Olsen 266
 11. Ben Watson 244
 12. Brian Bogers 241
 13. Calvin Vlaanderen 203
 14. Jeremy Van Horebeek 185
 15. Henry Jacobi 167
 16. Brent Van doninck 123
 17. Arnaud Tonus 119
 18. Alberto Forato 111
 19. Kevin Strijbos 105
 20. Shaun Simpson 101

W klasie MX2 również nie brakowało emocji. W pierwszym wyścigu Tom Vialle zgarnął holeshota i prowadził przed Jago Geertsem, Simonem Längenfelderem i Rubenem Fernandezem. Maxime Renaux miał słaby start i początkowo jechał na osiemnastej pozycji. Przedzierając się do przodu Renaux zderzył się z Kayem De Wolfem i wylądował na ziemi. Po mocnej szarży, lider klasy zdołał zająć siódmą pozycję. Z przodu w tym czasie Vialle stutecznie powstrzymywał Geertsa, który wywierał na niego presję, ale nie zdołał wyprzedzić rywala. Na mecie pierwszego wyścigu Vialle był pierwszy, Geerts drugi, a Ruben Fernandez trzeci.

W drugim wyścigu Tom Vialle ponownie zaliczył najlepszy start, ale Maxime Renaux tym razem zaliczył niezły start i jechał tuż za nim. Za nimi podążali Rene Hofer i Mattia Guadagnini. Jeszcze zanim zawodnicy ukończyli pierwsze okrążenie, Renaux wyprzedził Vialle i objął prowadzenie. Ta sytuacja mocno nie pasowała Vialle, który nie zamierzał odpuszczać i próbował odbić pierwszą pozycję. Skończyło się to na upadku Vialle, a Renaux wylądował na płocie. Dzięki temu prowadzenie przejął Rene Hofer, a za nim na drugiej i trzeciej pozycji jechali odpowiednio Guadagnini i Längenfelder. Vialle zdołał powrócić do rywalizacji na piątej pozycji, a Renaux na dziesiątej.

Zawodnik KTM szybko awansował na czwarte miejsce i chciał przedzierać się dalej, ale zaliczył kolejny upadek, który wyeliminował go z dalszej rywalizacji. Renaux znacznie zmniejszył straty i ostatecznie zajął czwarte miejsce. Jago Geerts, który po słabym starcie gnał z okolic dwudziestego miejsca, zdołał dojechać do szóstej pozycji, co dało mu drugie miejsce w klasyfikacji rundy. Zwycięzcą z wynikiem 4-1 został Rene Hofer, dla którego była to pierwsza wygrana runda w karierze. Trzecie miejsce zajął Ruben Fernandez z wynikiem 3-5.

Liderem klasyfikacji pozostaje Maxime Renaux, który obecnie ma 87 punktów przewagi nad Jago Geertsem. Tom Vialle zajmuje trzecią pozycję i traci do lidera 103 punkty.

Wyniki piętnastej rundy MXGP – klasa MX2

 1. Rene Hofer
 2. Jago Geerts
 3. Ruben Fernandez
 4. Mattia Guadagnini
 5. Maxime Renaux
 6. Simon Laengenfelder
 7. Jed Beaton
 8. Wilson Todd
 9. Tom Vialle
 10. Mikkel Haarup
 11. Kay de Wolf
 12. Thibault Benistant
 13. Gianluca Facchetti
 14. Isak Gifting
 15. Andrea Adamo
 16. Emilio Scuteri
 17. Bastian Boegh Damm
 18. Michael Sandner
 19. Giuseppe Tropepe
 20. Petr Polak

Klasyfikacja generalna klasy MX2 (po 15 rundach)

 1. Maxime Renaux 595
 2. Jago Geerts 508
 3. Tom Vialle 492
 4. Mattia Guadagnini 475
 5. Jed Beaton 454
 6. Rene Hofer 436
 7. Thibault Benistant 384
 8. Kay de Wolf 384
 9. Ruben Fernandez 364
 10. Simon Laengenfelder 271
 11. Wilson Todd 256
 12. Mikkel Haarup 247
 13. Isak Gifting 231
 14. Mathys Boisrame 223
 15. Andrea Adamo 195
 16. Roan Van De Moosdijk 190
 17. Conrad Mewse 144
 18. Stephen Rubini 142
 19. Bastian Boegh Damm 106
 20. Jan Pancar 102

Szczegółowe wyniki znajdują się na STRONIE.

Partnerzy

facebook youtube