Wyniki piętnastej rundy MXGP. Było gorąco w Trentino! [VIDEO]
28 października 2021
Konrad Dąbrowski zdobywa Puchar Świata Baja Junior
31 października 2021
Pokaż wszystkie

Konrad Dąbrowski jedzie po Puchar Świata Baja

29 października rozpoczyna się finałowa runda Pucharu Świata w rajdach terenowych baja – Baja Portalegre. Polski zespół DUUST Diverse Rally Team reprezentować będzie dwóch zawodników: walczący o Puchar Świata Baja Juniorów Konrad Dąbrowski oraz zawodniczka z Kuwejtu, Sarah Khuraibet, która ma szansę na 3. miejsce wśród kobiet.

Konrad Dąbrowski jedzie po Puchar Świata Baja

Ostatnia runda rządzi się wyjątkowymi prawami. Punkty zdobywane przez zawodników mnożone są razy dwa, przez co rywalizacja staje się bardzo zacięta, bo jeszcze nie wszystkie karty są rozdane. W tym roku linię startową uroczystej ceremonii inauguracyjnej w portugalskim Portalegre przekroczyło blisko 400 pojazdów, w tym ponad 170 motocykli. Przy tak licznej konkurencji motocyklistów DUUST czeka nie lada przeprawa.

W tym roku, podobnie jak w poprzednim, największym wyzwaniem może być pogoda. Prognozy zapowiadają obfite deszcze, które potrafią zamienić trasy położone wokół Portalegre w rwące potoki. Czy powtórzy się sytuacja z 2020, kiedy to organizatorzy, ze względów bezpieczeństwa, zdecydowali się skrócić rajd? Czy Konrad Dąbrowski zdobędzie wymarzony Puchar Świata w rajdach baja? Czy Sarah Khuraibet sięgnie po brąz i przejdzie do historii motosportu Kuwejtu? O tym przekonamy się już w sobotę, 30 października.

Konrad Dąbrowski jedzie po Puchar Świata Baja

Warto wspomnieć również, że Konrad Dąbrowski walczy nie tylko o Puchar Świata Baja Junior, ale także o Puchar Świata Cross Country Junior. Ostateczna batalia o ten drugi rozegra się podczas Abu Dhabi Desert Challenge w dniach 5-11 listopada.

Klasyfikacja generalna przed rundą finałową – klasa Junior

  1. Konrad Dąbrowski 50
  2. Margot Llobera 40
  3. Robert Wallace 25

Klasyfikacja generalna przed rundą finałową – klasa Kobiet

  1. Mirjam Pol 50
  2. Sara Garcia 50
  3. Margot Llobera 40
  4. Sarah Khuraibet 26

Więcej informacji o Konradzie znajdziecie na jego stronie na Facebooku.

Partnerzy

facebook youtube