Wyniki szóstej rundy AMA Supercrossu 2024. Ken Roczen wygrywa w Glendale [VIDEO]
13 lutego 2024
Wyniki przedostatniej rundy Mistrzostw Świata SuperEnduro. Bolt dominuje w Sofii! [VIDEO]
26 lutego 2024
Pokaż wszystkie

Wyniki siódmej rundy AMA Supercrossu 2024. Webb i Deegan wygrywają w Arlington [VIDEO]

Monster Energy AMA Supercross zawitał do Teksasu. Przed Arlington wydawało się, że już mniej więcej wiadomo, czego się możemy spodziewać w klasie 450, ale wyścigi to wyścigi. Dopóki trwają, wszystko się może wydarzyć. I tak było tym razem. Pomimo, że w sobotni wieczór triumfował Cooper Webb, mający na swoim koncie rekordowe sześć zwycięstw na tym obiekcie, to jego zwycięstwo nie było od początku tak oczywiste.

Wyniki siódmej rundy AMA Supercrossu 2024

Po starcie wyścigu to Jett Lawrence zgarnął holeshota i objął prowadzenie. Webb starał się trzymać za nim, ale przewaga którą zyskał Lawrence była spora. Do czasu, kiedy Jett stracił równowagę w sekcji rytmicznej i wypadł z toru. Webb przejął prowadzenie i choć Lawrence próbował jeszcze atakować, co skończyło się wjechaniem w dublowanego Vince’a Friese i utratą dwóch pozycji. Webb dowiózł prowadzenie do mety, a za nim zameldowali się Eli Tomac, który po upadku w początkowej fazie wyścigu, włączył swój „tryb bestii” i gnał do przodu nie zatrzymywany przez nikogo oraz Aaron Plessinger, który po raz kolejny potwierdził swoją wysoką dyspozycję.

Jett Lawrence zdołał ukończyć wyścig na czwartym, a jego brat Hunter na piątym miejscu. Obrońca tytułu, Chase Sexton, nadal zmaga się z kontuzją ręki i był w stanie dojechać do mety na szóstej pozycji. Pierwszą dziesiątkę uzupełnili Juston Cooper, Ken Roczen, Malcolm Stewart i Jason Anderson.

Wyniki siódmej rundy AMA Supercrossu 2024 – klasa SX450

 1. Cooper Webb
 2. Eli Tomac
 3. Aaron Plessinger
 4. Jett Lawrence
 5. Hunter Lawrence
 6. Chase Sexton
 7. Justin Cooper
 8. Ken Roczen
 9. Malcolm Stewart
 10. Jason Anderson

Klasyfikacja generalna klasy SX450 (po 7 rundach)

 1. Jett Lawrence 135
 2. Cooper Webb 132
 3. Aaron Plessinger 128
 4. Chase Sexton 127
 5. Eli Tomac 122
 6. Jason Anderson 118
 7. Ken Roczen 116
 8. Dylan Ferrandis 93
 9. Hunter Lawrence 86
 10. Justin Cooper 75

Ta sama sekcja rytmiczna, na której wypadł Lawrence, siała spustoszenie w klasie 250. Lider wyścigu, Austin Forkner, wypadł tam z toru i upadł na beton. Wyglądało to fatalnie, a Austin opuścił tor z ekipą medyczną. Po badaniach w szpitalu okazało się, że ma złamane dwa kręgi w kręgosłupie i łopatkę. Żadna z tych kontuzji co prawda nie wymaga operacji, ale raczej kończy sezon Forknera.

Katastrofa Forknera dała prowadzenie Haidenowi Deeganowi, który świętował swoje zwycięstwo podobnie, jak jego ojciec Brian w 1997 roku w Los Angeles wypuszczając motocykl po przejechaniu mety.

Drugie miejsce zajął Cameron McAdoo, a trzecie Tom Vialle. Pierwszą piątkę uzupełnili Seth Hammaker i Pierce Brown. Po dwóch rundach punkty w klasyfikacji są jednak mocno wymieszane i liderem pozostaje Max Anstie, który w Arlington był dopiero szósty. Za nim plasują się Pierce Brown, Daxton Bennick i Coty Schock.

Wyniki siódmej rundy AMA Supercrossu 2024 – klasa SX250 East

 1. Haiden Deegan
 2. Cameron McAdoo
 3. Tom Vialle
 4. Seth Hammaker
 5. Pierce Brown
 6. Max Anstie
 7. Chance Hymas
 8. Coty Schock
 9. Guillem Farres
 10. Daxton Bennick

Klasyfikacja generalna klasy SX250 East (po 2 rundach)

 1. Max Anstie 38
 2. Pierce Brown 34
 3. Daxton Bennick 32
 4. Coty Schock 32
 5. Haiden Deegan 31
 6. Cameron McAdoo 29
 7. Chance Hymas 27
 8. Guillem Farres 27
 9. Henry Miller 26
 10. Austin Forkner 25

Więcej o serii znajdziecie TUTAJ, a wyniki poprzedniej rundy TU.

Partnerzy

facebook youtube