Nikasil – zmiana cennika
3 października 2022
Triumph wchodzi do MXGP – to już pewne. Podobne plany ma Ducati?
7 października 2022

Wyniki trzeciej rundy AMA EnduroCrossu. Trystan Hart wygrywa, ale Taddy pozostaje liderem

Trzecia runda AMA EnduroCrossu zawitała do Denver w stanie Kolorado. Wyjątkowo tor był duży i szeroki z kilkoma trudnymi sekcjami i koszmarnym Matrixem. Trystan Hart wygrał pierwszy raz w tym sezonie, ale to Tadek Błażusiak nadal pozostaje liderem generalki.

Wyniki trzeciej rundy AMA EnduroCrossu

Hart jest trzecim zwycięzcą w tym sezonie, a jego wynik 2-3-1 był wystarczający, aby pokonać Tadka, który uzyskał 4-1-2. Cody Webb z wynikiem 3-2-5 zajął trzecie miejsce w klasyfikacji rundy. W klasyfikacji sezonu, z przewagą czterech punktów, nadal prowadzi „Polish Nightmare”.

Podczas kwalifikacji hot lap, Trystan Hart ustanowił najszybszy czas okrążenia wynoszący 58,721. Colton Haaker był drugi z czasem 58,824, a Cooper Abbott uzyskał 58,925 i zajął trzecie miejsce. Zwycięzca drugiej rundy, Jonny Walker był czwarty z czasem 59,404. Pierwszą piątkę zamknął Cody Webb z wynikiem 1:01.651.

W pierwszym wyścigu Colton Haaker zgarnął holeshota i objął wcześnie prowadzenie, wyprzedzając Blake’a Gutzeita, Cody’ego Webba i Jonny’ego Walkera. Haaker do tej pory jeździł w zupełnie nie swoim stylu, zbyt często popełniając błędy, gdy był na dobrych pozycjach. W tym wyścigu jednak utrzymał prowadzenie i dowiózł je do mety, choć pod koniec Hart próbował na niego naciskać. Hart finiszował drugi, Webb trzeci, a Tadek Błażusiak czwarty.

Drugi wyścig to tradycyjnie start w odwróconej kolejności. Spenser Wilton wykorzystał start z pierwszego rzędu i wyszedł na wczesne prowadzenie. Nick Thompson i Taddy byli tuż za nim, odpowiednio na drugim i trzecim miejscu. Colton Haaker zaliczył fatalny upadek w Matrixie, wyginając przy tym kierownicę i żegnając się z dobrym wynikiem. Taddy przejął prowadzenie pod koniec pierwszego okrążenia, a Cody Webb zajął drugą pozycję i próbował naciskać. Próbował, ponieważ Cody nie był na tyle szybki, aby wyprzedzić Polaka, który był bezbłędny i dojechał do mety na pierwszym miejscu. Trystan Hart pojechał świetnie i po starcie z dziesiątego miejsca przedarł się aż na trzecią pozycję.

W ostatnim wyścigu Hart bardzo dobrze wystartował i dzięki bezbłędnej jeździe utrzymał prowadzenie aż do mety. Od samego początku Hart był skupiony i konsekwentnie jechał solidny wyścig. Cooper Abbott ponownie pokazał, że jest w świetnej formie i przez większość wyścigu zajmował drugie miejsce. Jednak na ostatnich okrążeniach miał kilka problemów i spadł na czwartą pozycję.

Tadek Błażusiak natomiast zrobił coś zupełnie odwrotnego. Po spędzeniu większości wyścigu na czwartej pozycji, na ostatnich okrążeniach zaczął wyprzedzać, finiszował na drugim miejscu i minimalnie przegrał w klasyfikacji rundy z Hartem. Trzecie miejsce w klasyfikacji dnia zajął Cody Webb, a ubiegłotygodniowy zwycięzca, Jonny Walker zajął czwarte miejsce (6-7-3). Pierwszą piątkę zamknął Cooper Abbott z wynikiem 8-4-4.

Czwarta runda AMA EnduroCrossu odbędzie się w sobotę 22 października w Prescott Valley w Arizonie.