nikasil
Nikasil – zmiana cennika
3 października 2022
Triumph wchodzi do MXGP – to już pewne. Podobne plany ma Ducati?
7 października 2022
Pokaż wszystkie

Wyniki trzeciej rundy AMA EnduroCrossu. Trystan Hart wygrywa, ale Taddy pozostaje liderem

Trzecia runda AMA EnduroCrossu zawitała do Denver w stanie Kolorado. Wyjątkowo tor był duży i szeroki z kilkoma trudnymi sekcjami i koszmarnym Matrixem. Trystan Hart wygrał pierwszy raz w tym sezonie, ale to Tadek Błażusiak nadal pozostaje liderem generalki.

Wyniki trzeciej rundy AMA EnduroCrossu

Hart jest trzecim zwycięzcą w tym sezonie, a jego wynik 2-3-1 był wystarczający, aby pokonać Tadka, który uzyskał 4-1-2. Cody Webb z wynikiem 3-2-5 zajął trzecie miejsce w klasyfikacji rundy. W klasyfikacji sezonu, z przewagą czterech punktów, nadal prowadzi „Polish Nightmare”.

Podczas kwalifikacji hot lap, Trystan Hart ustanowił najszybszy czas okrążenia wynoszący 58,721. Colton Haaker był drugi z czasem 58,824, a Cooper Abbott uzyskał 58,925 i zajął trzecie miejsce. Zwycięzca drugiej rundy, Jonny Walker był czwarty z czasem 59,404. Pierwszą piątkę zamknął Cody Webb z wynikiem 1:01.651.

W pierwszym wyścigu Colton Haaker zgarnął holeshota i objął wcześnie prowadzenie, wyprzedzając Blake’a Gutzeita, Cody’ego Webba i Jonny’ego Walkera. Haaker do tej pory jeździł w zupełnie nie swoim stylu, zbyt często popełniając błędy, gdy był na dobrych pozycjach. W tym wyścigu jednak utrzymał prowadzenie i dowiózł je do mety, choć pod koniec Hart próbował na niego naciskać. Hart finiszował drugi, Webb trzeci, a Tadek Błażusiak czwarty.

Drugi wyścig to tradycyjnie start w odwróconej kolejności. Spenser Wilton wykorzystał start z pierwszego rzędu i wyszedł na wczesne prowadzenie. Nick Thompson i Taddy byli tuż za nim, odpowiednio na drugim i trzecim miejscu. Colton Haaker zaliczył fatalny upadek w Matrixie, wyginając przy tym kierownicę i żegnając się z dobrym wynikiem. Taddy przejął prowadzenie pod koniec pierwszego okrążenia, a Cody Webb zajął drugą pozycję i próbował naciskać. Próbował, ponieważ Cody nie był na tyle szybki, aby wyprzedzić Polaka, który był bezbłędny i dojechał do mety na pierwszym miejscu. Trystan Hart pojechał świetnie i po starcie z dziesiątego miejsca przedarł się aż na trzecią pozycję.

W ostatnim wyścigu Hart bardzo dobrze wystartował i dzięki bezbłędnej jeździe utrzymał prowadzenie aż do mety. Od samego początku Hart był skupiony i konsekwentnie jechał solidny wyścig. Cooper Abbott ponownie pokazał, że jest w świetnej formie i przez większość wyścigu zajmował drugie miejsce. Jednak na ostatnich okrążeniach miał kilka problemów i spadł na czwartą pozycję.

Tadek Błażusiak natomiast zrobił coś zupełnie odwrotnego. Po spędzeniu większości wyścigu na czwartej pozycji, na ostatnich okrążeniach zaczął wyprzedzać, finiszował na drugim miejscu i minimalnie przegrał w klasyfikacji rundy z Hartem. Trzecie miejsce w klasyfikacji dnia zajął Cody Webb, a ubiegłotygodniowy zwycięzca, Jonny Walker zajął czwarte miejsce (6-7-3). Pierwszą piątkę zamknął Cooper Abbott z wynikiem 8-4-4.

Czwarta runda AMA EnduroCrossu odbędzie się w sobotę 22 października w Prescott Valley w Arizonie.

Wyniki trzeciej rundy AMA EnduroCrossu

 1. Trystan Hart 2-3-1
 2. Taddy Blazusiak 4-1-2
 3. Cody Webb 3-2-5
 4. Jonny Walker 6-7-3
 5. Cooper Abbott 8-4-4
 6. Tim Apolle 5-8-6
 7. Colton Haaker 1-12-7
 8. Ty Cullins 7-5-12
 9. William Riordan 9-10-10
 10. Nick Thompson 10-14-8

Klasyfikacja generalna (po 3 rundach)

 1. Tadeusz Błażusiak 71
 2. Trystan Hart 67
 3. Jonny Walker 61
 4. Cody Webb 51
 5. Cooper Abbott 48
 6. Colton Haaker 47
 7. Ryder Leblond 39
 8. Tim Apolle 39
 9. Ty Cullins 37
 10. Blake Gutzeit 35

Więcej informacji o serii znajdziecie na tej stronie.

Partnerzy

facebook youtube