Wyniki trzeciej rundy Mistrzostw Świata SuperEnduro. Bolt mimo kontuzji kolana wygrywa w Riesie [VIDEO]
9 stycznia 2024
ADAC Supercross Dortmund: galeria zdjęć
17 stycznia 2024
Pokaż wszystkie

Wyniki drugiej rundy AMA Supercrossu 2024. Błotna batalia w San Francisco [VIDEO]

Druga runda Monster Energy AMA Supercrossu zawitała do deszczowego San Francisco, w którym padało zarówno przez cały tydzień poprzedzający wyścigi, jak i w dzień samego wyścigu. Zawodnicy nie mieli łatwego zadania w głębokim błocie, które weryfikowało ich błędy raz za razem. Wielu z nich zapamięta do końca życia tę błotną kąpiel w Oracle Park.

Wyniki drugiej rundy AMA Supercrossu 2024

Największym wygranym wieczoru został Chase Sexton, który dokładnie wie, jak wygrywa się wyścigi w wielkim błocie. Zaliczył świetny start, wyszedł na prowadzenie i stale budował swoją przewagę. Sexton prowadził na każdym okrążeniu i dowiózł to prowadzenie do mety. Tą wygraną przejął prowadzenie w tabeli od Jetta Lawrence’a.

Eli Tomac po wywalczeniu sobie drugiego miejsca, wciąż szukał najszybszego sposobu na pokonywanie toru. Tym sposobem Tomac, który w pewnym momencie był dobre 12 sekund za Sextonem, zaczął zbliżać się do niego w miarę trwania wyścigu. Tomacowi udało się skrócić czas do około trzech sekund, ale nie był w stanie zbliżyć się na tyle, aby realnie zagrozić Sextonowi. Zakończył wyścig na drugim miejscu, a jednocześnie wskoczył na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Podium uzupełnił Ken Roczen, który był zmuszony przedzierać się przez stawkę po tym, jak po pierwszym okrążeniu zgasł mu motocykl i spadł na dziesiątą pozycję. Roczen stale piął się w górę wyprzedzając kolejnych zawodników, ostatecznie wyprzedzając także swojego kolegę z drużyny, Shane’a McElratha, który jechał na trzeciej pozycji.

McElrath zakończył wieczór na czwartym miejscu, co jest jego najlepszym wynikiem w karierze. Pierwszą piątkę zamknął Aaron Plessinger, który ustanowił najszybszy czas dnia w sesji kwalifikacyjnej.

Jorge Prado pojechał świetnie w kwalifikacjach. Szybko wyszedł na prowadzenie i wygrał. Jednak w głównym wyścigu nie miał dobrego startu i ostatecznie zakończył wieczór na siódmym miejscu. Jest to jednak bardzo dobry wynik, jak na jego drugi wyścig supercrossowy w karierze.

Jett Lawrence mocno walczył w błocie. Po słabym starcie zaliczył kilka upadków i był w stanie zająć jedynie dziewiąte miejsce, tuż przed swoim bratem Hunterem, który był dziesiąty. Obecnie Jett zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji z siedmioma punktami straty do Sextona i trzy więcej od Tomaca i Plessingera, którzy zajmują trzecie miejsce.

Wyniki drugiej rundy AMA Supercrossu 2024 klasa SX450

 1. Chase Sexton
 2. Eli Tomac
 3. Ken Roczen
 4. Shane McElrath
 5. Aaron Plessinger
 6. Dylan Ferrandis
 7. Jorge Prado
 8. Adam Cianciarulo
 9. Jett Lawrence
 10. Hunter Lawrence

Klasyfikacja generalna klasy SX450 (po 2 rundach)

 1. Chase Sexton 45
 2. Jett Lawrence 38
 3. Eli Tomac 35
 4. Aaron Plessinger 35
 5. Dylan Ferrandis 33
 6. Jason Anderson 32
 7. Ken Roczen 32
 8. Cooper Webb 27
 9. Jorge Prado 24
 10. Adam Cianciarulo 24

W klasie SX250 West sprawy rozgrywały się w podobny sposób. Jordon Smith szybko objął prowadzenie, a następnie prowadził na każdym okrążeniu, aby odnieść swoje pierwsze zwycięstwo od Daytony w 2018 roku. Dzięki temu zwycięstwu ma obecnie pięć punktów przewagi nad Levi Kitchenem.

Mimo że Smith prowadził na każdym okrążeniu i od początku wyglądało, jakby miał całkowitą kontrolę nad wyścigiem, zwycięstwo nie było przesądzone, szczególnie pod koniec wyścigu, kiedy Levi Kitchen zaczął szybko zmniejszać dystans do Smitha. Na ostatnim okrążeniu dogonił go i był bliski block passa w ostatnim zakręcie przed skokiem na mecie, ale finalnie zajął drugie miejsce.

Ostatnie miejsce na podium zajął Garrett Marchbanks, któremu na ostatnim okrążeniu wyścigu udało się wyprzedzić Phila Nicolettiego jadącego na trzeciej pozycji.

Rozczarowujący wieczór zaliczył RJ Hampshire. Zaledwie tydzień po zwycięstwie w Anaheim, Hampshire rozbił się w błocie i został dublowany przez Smitha. Ostatecznie zawodnik Husqvarny przekroczył linię mety na dziewiątym miejscu, co sprawiło, że w generalce spadł na trzecią pozycję.

Nate Thrasher, Max Vohland, Ryder DiFrancesco i Jo Shimoda również nie będą dobrze wspominać rundy w San Francisco. Thrasher rozbił się i nie ukończył wyścigu, podobnie jak DiFrancesco. Shimoda upadł na pierwszym okrążeniu i nie mógł ponownie uruchomić motocykla, a Vohland, który wcześniej jechał na drugim miejscu utknął w błocie i także nie ukończył biegu.

Wyniki drugiej rundy AMA Supercrossu 2024 klasa SX250 West

 1. Jordon Smith
 2. Levi Kitchen
 3. Garrett Marchbanks
 4. Phil Nicoletti
 5. Carson Mumford
 6. Anthony Bourdon
 7. Joshua Varize
 8. Hunter Yoder
 9. R.J. Hampshire
 10. Mitchell Oldenburg

Klasyfikacja generalna klasy SX250 West (po 2 rundach)

 1. Jordon Smith 47
 2. Levi Kitchen 42
 3. R.J. Hampshire 38
 4. Garrett Marchbanks 35
 5. Carson Mumford 29
 6. Anthony Bourdon 27
 7. Julien Beaumer 27
 8. Mitchell Oldenburg 26
 9. Hunter Yoder 23
 10. Joshua Varize 22

Więcej o serii znajdziecie TUTAJ, a wyniki poprzedniej rundy TU.

Partnerzy

facebook youtube