Red Bull Romaniacs
Red Bull Romaniacs 2019 – video z pierwszych dwóch dni
2 sierpnia 2019
X Games: fenomenalny Rinaldo z nowym trickiem, Bereman ze złotem w Best Whip
4 sierpnia 2019
Pokaż wszystkie

X Games: Creed zdobywa złoto na Quarter Pipe, Adelberg wygrywa Freestyle

W drugi dzień rywalizacji spod znaku Moto X rozegrane zostały dwie konkurencje: Quarter Pipe High Air oraz Freestyle. W obu dyscyplinach zobaczyliśmy wielu znanych zawodników, którzy ostro walczyli o medale. Tym razem jednak złoto na Querterze zdobył Corey Creed, natomiast Rob Adelberg triumfował w konkurencji Freestyle.

Quarter Pipe High Air

Na ogromnym Quarter Pipe zmierzyła się szóstka zawodników. Ważnym w tej konkurencji jest kilka składowych: trzeba wytrzymać presję, skakać jak najwyżej i po prostu dobrze się bawić. Medale, choć ważne oczywiście są tylko miłym dodatkiem, to tej stosunkowo młodej dyscypliny X Games. Przypomnijmy, że z Quarter Pipe widzieliśmy się dopiero po raz trzeci.

Rozgrywki zostały przeprowadzone w formie 15-sto minutowej jam session. Każdy z zawodników wykonał tyle skoków ile zdołał, a najwyżej punktowana była oczywiście największy osiągnięty pułap. I tak na przykład Colby Raha wykonał cztery skoki, natomiast pozostali zawodnicy po sześć.

Najwyższą wysokość osiągnął Corey Creed – 9,9 metra (32 stopy i 6 cali), drugie miejsce wyskakał Tyler Bereman z wynikiem 9,7 metra (31 stóp i 9 cali, a trzecie właśnie wspomniany Colby Raha – 9,55 metra (31 stóp i 4 cale).

Video z pełnym konkursem możecie zobaczyć poniżej

Freestyle

W konkurencji Freestyle nadal sporo się dzieje. Zawodnicy przenoszą do swoich przejazdów tricki wykonywane kiedyś tylko i wyłącznie w Best Trick, wymyślają całkiem nowe lub dodają swoje akcenty do już istniejących. Dlatego też myliłby się ten, który by twierdził, że w FMX’ie nic się nie dzieje i nie ma już czego oglądać. Jest! I to całkiem sporo.

Weźmy tylko pod uwagę trzech zawodników, którzy stanęli wczoraj na podium. Frontflipy z wariacjami, własne wersje California Roll, podwójne Backflipy, niesamowicie wyciągnięte kombinacje Flipów, czy też po prostu mega stylowe tricki regularne, to wszystko nadal przyciąga oko i sprawia, że FMX nadal niesie ze sobą mnóstwo emocji.

Wyniki? Rob Adelberg złoto, Josh Sheehan srebro, Jacko Strong brąz.

Przejazdy medalowe poniżej
Cały konkurs

zdjęcie: X Games
dodała: Ruda

Partnerzy

facebook youtube