X Games: Creed zdobywa złoto na Quarter Pipe, Adelberg wygrywa Freestyle
3 sierpnia 2019
Nie żyje Wiktoria Wicińska
4 sierpnia 2019
Pokaż wszystkie

X Games: fenomenalny Rinaldo z nowym trickiem, Bereman ze złotem w Best Whip

Ostatnimi dwiema konkurencjami były Best Trick i Best Whip. W pierwszej triumfował fenomenalny David Rinaldo z nowym trickiem, a Best Whipie najlepiej łamał moto w locie Tyler Bereman.

Best Trick

To konkurs, który zawsze budzi wielkie emocje. Czy to z powodu niezrozumiałych decyzji sędziów, czy po prostu, tak jak to powinno być – z powodu niesamowitych ewolucji. W tym roku na szczęście byliśmy świadkami tego drugiego scenariusza.

W tej konkurencji zobaczyliśmy w zasadzie samych najlepszych z najlepszych. Wielokrotni medaliści X Games, uczestnicy Mistrzostw Świata, Nitro Circus, zawodnicy startujący w Nitro World Games. Creme de la Creme FMX można by powiedzieć. Jedynym, którego brakowało był Tom Pages.

Siódemka zawodników, każdy z nich miał dwie próby, z których liczyła się lepsza. Jako drugi z zawodników wystartował David Rinaldo. Jego trzecie X Games, najlepszy wynik – piąte miejsce w Speed&Style. Totalny underdog tego konkursu, który absolutnie pozamiatał już na samym starcie!! California Roll Backflip! 94 punkty ustawiły go do końca rywalizacji na samym szczycie tabeli.

Drugie miejsce wywalczył Jack Strong Frontflipem No Hands, a trzecie Josh Sheehan z podwójnym Flipem No Hands.

Pełne video z konkursu poniżej

Best Whip

Ostatnim konkursem był Best Whip. Ósemka zawodników, w tym Vicki Golden, która jest już stałą uczestniczką tego konkursu, walczyli w formule ośmiominutowej jam session. Najlepsza czwórka awansowała do finału. W tym gronie znaleźli się: Tyler Bereman, Tom Parsons, Jarry McNeil i Josh Sheehan. Mimo tego, że sędziowie musieli wybrać czwórke najlepszych (ich zdaniem zawodników), to cały konkurs był ucztą dla zagorzałych fanów łamania motocykli w powietrzu.

Ostatecznie to Tyler Bereman zgarnął złoto, Tom Parsons srebro, a Jarryd McNeil brąz.

Video z całego konkursu poniżej

zdjęcie: X Games
dodała: Ruda

Partnerzy

facebook youtube