Tomiczek i Giemza z ORLEN Team na podium w ORLEN Baja Poland
2 września 2019
ISDE 2019 w Portugalii – video
5 września 2019
Pokaż wszystkie

W minioną sobotę, 31 sierpnia, X Games zawitało do Norwegii. Wszystkie dyscypliny zostały rozegrane w jednym miejscu – w Telenor Arenie. Setup narciarzy i snowboardzistów był imponujący. Zawodnicy wjeżdżali do areny przez specjalnie zrobiony otwór w dachu! Może dla dyscyplin Moto już aż tak spektakularnie nie było, ale zawodnicy pokazali swoje. W ostatnią sobotę sierpnia w Oslo medale rozdano w trzech dyscyplinach: Best Whip, Best Trick i QuarterPipe High Air.

Best Trick

W konkurencji na najlepszy trick zasada była taka sama, jak w Minneapolis. Każdy z szóstki zawodników miał do wykorzystanie dwie próby, z których liczyła się lepsza. Sędziowie za trick mogli przyznać od 0 do 100 punktów.
Wielkim nieobecnym X Games w Norwegii był David Rinaldo, który w USA zdobył złoto już w pierwszej próbie wykonując California Roll Flipa.
Mimo, że Luc Ackermann wykonał podwójnego Backflipa, wystarczyło to jedynie na zajęcie piątego miejsca.
Jackson Strong w pierwszej próbie wykonał Frontflipa No Hands, w drugiej uzyskał jednak więcej punktów wykonując go nieco dłużej i bardziej stylowo. Tym samy Jacko zdobył ósmy medal, na osiem startów w tej dyscyplinie. Dość imponująco!
Rob Adelberg już w pierwszym tricku zapewnił sobie srebro i nie pojechał lepiej w drugim podejściu. Przepis Roba na srebro? Również Frontflip No Hands, jednak w innym stylu niż Jacko.
Josh Sheehan, podobnie jak Rob, również w pierwszym przejeździe otrzymał lepsza notę i zagwarantował sobie brązowy medal Double Backflipem No Hands. Pojechał również w drugiej, jednak nie poprawił rezultatu.

  1. Jackson Strong 96,00
  2. Rob Adelberg 94,00
  3. Josh Sheehan 93,33
Pełne video z Best Trick poniżej
Best Whip

W konkurencji Best Whip wystartowało ośmiu zawodników. W pierwszej fazie, która trwała osiem minut, każdy z zawodników wykonywał Whip w konwencji Jam Session. Najlepsza czwórka awansowała do finału. Z kolei w finale riderzy mieli dla siebie
Jarryd McNeil, Genki Watanabe, Tyler Bereman i Corey Creed stoczyli zacięty pojedynek, ale złoto przypadło Jarrydowi przed Genkim i Tylerem.

  1. Jarry McNeil
  2. Genki Watanabe
  3. Tyler Bereman
Pełne video z Best Whip poniżej
QuartePipe High Air

Ostatnia dyscypliną motocrossową, rozegraną w Oslo, był QuarterPipe High Air. Tym razem na bramce startowej stanęła piątka zawodników. Do ich dyspozycji był Quarter i 15 minut. Jam Session oceniali sędziowie na podstawie najwyższego pułapu osiągniętego przez zawodnika. I tak Corey Creed obronił złoty medal z Minneapolis, tym razem z wynikiem 12,39 metra. Srebro zdobył Axell Hodges, który wylatał 11,93 metra, a brąz powędrował do Tylera Beremana, który osiągnął wynik 10,88 metra.

  1. Corey Creed 12,39 m.
  2. Axell Hodges 11,93 m.
  3. Tyler Bereman 10,88 m.

zdjęcie: X Games
dodała: Ruda

Partnerzy

facebook youtube