Nikasil.pl – strona internetowa
20 grudnia 2010

Z cyklu świeża krew: Artur Puzio

artur_puzio

artur_puzioDzisiaj chcemy wam przybliżyć sylwetkę naszego rodzimego ridera z najkrótszym stażem we Freestyle Motocrossie. 18-letni Artur Puzio pierwszy raz skakał z rampy zaledwie w lipcu tego roku podczas Campa. Wtedy zadziwił wszystkich nie tylko tym, że latał na „setce”, ale także tym, że w trickach, które wykonywał znalazł się między innymi Can Can to Side Saddle Landing. Sezon mamy już za sobą, a Artur może się obecnie pochwalić całkiem ładnym arsenałem tricków. Poniżej znajdziecie garść informacji o tym zawodniku oraz video podsumowujące mijający rok.

„Przygodę z motocrossem zacząłem we wrześniu 2008 roku. Po tygodniu treningu na motocyklu crossowym w swoim debiucie w PP Cross Country zająłem 6 miejsce. Wcześniej próbowałem swoich sił na żużlu w Bydgoskiej Polonii. W sezonie 2009 w ogólnej klasyfikacji PP Cross Country zdobyłem wicemistrzostwo Pucharu Polski w klasie junior do 21 lat.
W roku 2010 zająłem pierwsze miejsce w zawodach mes-Racing w klasie licencja w motocrossie. W międzyczasie zająłem 1 miejsce w Mistrzostwach Polski strefy zachodniej w Konikowie w klasie junior. W roku 2010 zająłem 13 miejsce w Mistrzostwach Polski w motocrossie w klasie mx1 Chełmno. Startowałem także w Mistrzostwach Polski w motocrossie w klasie mx2. Niestety ze względu na sprzęt nie udało mi się ukończyć ani jednej z rund, w których startowałem.
Freestyle zacząłem trenować od pierwszego FMX Campu w Zielonej Górze w lipcu 2010. Własną rampę zrobiłem dopiero pod koniec września i zacząłem ostro trenować.

artur_puzio_supermanKorzystając z okazji zapraszam wszystkich zainteresowanych na pierwsze w kujawsko-pomorskim zawody Freestyle Motocrossu, które odbędą się podczas zlotu motocyklistów na rozpoczęcie sezonu motocyklowego 7 maja 2011. Impreza odbędzie się w Barcinie, koło Bydgoszczy.
Zostanie usypane specjalne lądowisko z ponad 200 ton ziemi, nocleg dla zawodników zapewniony u mnie w agroturystyce. Podczas imprezy odbędą się liczne koncerty, zagra między innymi zespół Dżem. Zapowiada się gruba impreza!
Ponadto chcielibyśmy nagrać pierwszy w Polsce film freeride’owy wraz z czołówką polskiego FMX i wszystkimi chętnymi. Film będziemy nagrywać na specjalnym, wcześniej przygotowanym przeze mnie terenie z naturalnymi oraz odrobinę spreparowanymi przeszkodami.

Zapraszam wszystkich już w piątek na wspólny freeride. Zapowiada się pełen adrenaliny dziki melanż i ostra jazda!! W zawodach wezmą udział czołowi polscy zawodnicy FMX.”

Jak sobie radził Artur podczas swojego pierwszego sezonu FMX możecie zobaczyć TUTAJ