Erzbergrodeo: przeżyjmy to jeszcze raz! – video
6 czerwca 2018
125cc All Star Race – video
7 czerwca 2018
Pokaż wszystkie

Zajmujący obecnie czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej AMA Motocrossu 250 Zach Osborne kontuzjowany. Oficjalne oświadczenie mówi, że nie zobaczymy już Zacha w tym sezonie. Natomiast Phil Nicoletti zastąpi kontuzjowanego Jasona Andersona. Rockstar Energy Husqvarna Racing pod murem?

Osborne brał udział w wielkiej kraksie po starcie drugiego wyścigu na torze Thunder Valley. Zach doznał urazu ramienia, który wymaga operacji. Czas niezbędny na rekonwalescencję i rehabilitację znacząco przekracza czas trwania sezonu outdoorowego Pozostaje więc mieć nadzieję, że wszystko pójdzie dobrze i w kolejnym zobaczymy go w świetnej formie.

Video z kraksy po starcie klasy 250

„Jestem wyjątkowo rozczarowany, żeby tylko tyle powiedzieć. To czwarte z rzędu mistrzostwo na pokładzie FC 250 było tym, czego strasznie chciałem. To niemal nierealne, że wszystko właśnie się skończyło, ale wiem, że nic nie dzieje się bez przyczyny. Wykorzystam ten czas, aby przygotować się psychicznie i fizycznie na wyzwanie pierwszego roku startów w klasie 450. Jestem podekscytowany, że mogę zacząć odzyskiwać zdrowie i przejść do następnego etapu mojej kariery!” – powiedział Zach.

Natomiast w klasie 450 Husqvarna ma w tej chwili dwóch kontuzjowanych zawodników i właśnie dlatego ogłosiła, że Phil Nicoletti wypełni lukę po Jasonie Andersonie i będzie startował dla teamu do końca pozostałego sezonu. Nicoletti może się pochwalić w swojej karierze ponad trzydziestoma startami zakończonymi w najlepszej dziesiątce.

„Cieszę się, że mogę ukończyć sezon Pro Motocross z zespołem Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing. Nie mogę się doczekać, kiedy wsiądę na motocykl i pokażę wszystkim na co mnie stać. Dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierają, do zobaczenia w High Point National!” – powiedział Phil.

„To był druzgocący tydzień dla nas wszystkich w zespole Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing. Utrata Zacha na resztę sezonu jest przykra, ale on wróci, równie silny jak zawsze. Jesteśmy podekscytowani, że mamy Phila na pozostałe wyścigi Pro Motocross i wiemy, że będzie dobrze współpracował z zespołem.” – podsumował Bobby Hewitt manager teamu.

zdjęcia: VitalMX, Lucas Pro Oil Motocross
za VitalMX, dodała: Ruda

Partnerzy

facebook youtube