Europa kontra USA. Rywalizacja i wzajemny szacunek, który trwa od dekad
26 marca 2021
Liam Everts dołącza do rodziny Red Bulla
31 marca 2021
Pokaż wszystkie

Cody Webb wygrywa Grinding Stone Hard Enduro [VIDEO]

W ubiegłym tygodniu, w USA rozpoczęła się rywalizacja w AMA Extreme Enduro. Gospodarzem pierwszej rundy była Arizona, gdzie zawodnicy ścigali się po głębokim pustynnym piasku, wyschniętych korytach wypełnionych głazami i skalnych rozpadlinach z imponująco dużymi podjazdami z piaskowca.

Cody Webb wygrywa Grinding Stone Hard Enduro, pierwszą rundę nowej serii Kenda AMA Extreme Enduro, po trwającej cztery godziny zaciętej walce z Trystanem Hartem w niesamowitych skałach Arizony.

Czterogodzinny format wyścigu obejmował pętlę o długości około 27 kilometrów (17 mil), która zapewniła intensywną walkę między czwórką zawodników walczących o zwycięstwo: Coltonem Haakerem, Trystanem Hartem, Taylorem Robertem i Codym Webbem.

Webb wyprzedził i wyszedł na prowadzenie tuż po pierwszym okrążeniu i pozostał na czele przez resztę wyścigu, aby wygrać z przewagą 40 sekund nad Trystanem Hartem, który naciskał na Webba do samego końca. Taylor Robert uzupełnił podium, a Haaker zajął czwarte miejsce na bardzo poobijanej i doświadczonej przez wyścig Husqvarnie.

O tym, jak trudny to był wyścig, świadczy to, że tylko pierwsza szóstka była w stanie pokonać cztery pełne okrążenia, a trudny teren oznaczał, że wielu amatorów utknęło na trasie wyścigu, tworząc korki. To z kolei zmuszało zawodników do znajdywania kreatywnych, alternatywnych linii przejazdu.

Strategia zmiany opon również odegrała znaczącą rolę w wyścigu, w którym piaskowiec zżerał tylny bieżnik. Kiedy Webb prowadził nieco ponad dwie minuty przed końcem drugiego okrążenia, zapadła decyzja o wymianie tylnego koła na nowe ze świeżą oponą. Webbowi udało się utrzymać prowadzenie pomimo tego, że dodatkowo podczas tego postoju motocykl został również dotankowany.

Louise Forsley z dużą przewagą wygrała w klasie kobiet. Przede wszystkim dlatego, że była jedyną kobietą, która ukończyła pełne okrążenie w tych trudnych warunkach. W klasyfikacji generalnej zajęła 57. miejsce na prawie 200 startujących. Biorąc pod uwagę, że zawodnicy nie mogli otrzymać na przeszkodach żadnej pomocy z zewnątrz, jej występ był imponujący i pokazał trialowe umiejętności zawodniczki.

Wyniki Grinding Stone Hard Enduro

Klasa Pro

 1. Cody Webb
 2. Trystan Hart
 3. Taylor Robert
 4. Colton Haaker
 5. Cooper Abbott
 6. Ryder Leblond
 7. Will Riordan
 8. Max Gerston
 9. David Garza
 10. Noah Kepple

Klasa Pro Kobiet

 1. Louise Forsley
 2. Kylee Sweeten
 3. Dayne Toney
 4. Kayln Benaroya
 5. Hallie Marks

Więcej o serii znajdziecie na STRONIE.

Partnerzy

facebook youtube